Poza Drzewa - jak prawidłowo ją wykonywać?

poza drzewa

Joga - to nie tylko zestaw ćwiczeń fizycznych i oddechowych, to raczej styl życia, filozofia. Jedna z najprostszych jej pozycji - to pozycja Drzewa, która pomoże nie tylko osiągnąć wewnętrzną harmonię, nawiązać kontakt z własnym „Ja”, ale również umocnić mięśnie nóg, kręgosłupa i miednicy.

Korzyści z pozy Drzewa lub Vrksasana w jodze

Przede wszystkim warto zaznaczyć, że już po upływie kilku dni wykonywania tej pozycji, bardzo polepszy się twoja postawa. Oprócz tego, to doskonałe ćwiczenie do rozciągnięcia wszystkich części ciała. Również warto wspomnieć o tym, że Drzewo wzmacnia stopy, rozszerza biodra i klatkę piersiową. Znane są przypadki, gdy pozycja ta pomogła w leczeniu zapalenia korzonków nerwowych.

Jeśli chodzi o pozytywny wpływ pozycji Drzewa na nasze zdrowie, to ona:

  • pomaga zrównoważyć własne emocje;
  • dostarcza odczucia spokoju;
  • kształci cierpliwość;
  • daje możliwość poczucia się wolnym, świadomość staje się bardziej giętka, jednocześnie stajesz się bardziej twardy;
  • polepsza umiejętność skupienia się (z tego więc powodu jest zalecana uczniom i studentom);
  • polepsza samoocenę;
  • pomaga być osobą, która jest pewna siebie.

Prawidłowe wykonanie pozycji Drzewa

  1. Stajemy prosto. Nogi na szerokość ramion. Ręce opuszczone. Relaksujemy się. W tym celu wdychamy - wydychamy kilka razy. Nie zapominamy powtarzać „Moja świadomość jest swobodna i jestem zrelaksowana” .
  2. poza drzewa w jodze
  3. Patrzymy przed siebie. Nogę odstawiamy w bok, zginając w kolanie. Prawą stopę umieszczamy na lewym biodrze, po jego stronie wewnętrznej. W tym miejscu warto podkreślić, że nie należy kontynuować ćwiczenia, jeśli odczuwasz ból. Nie możesz wysoko unieść prawej stopy? Nic strasznego, nie przejmuj się.
  4. Lewą nogę trzymamy prosto, nie zginając. Rzepkę trzeba pociągnąć do góry.
  5. Gdy odczujesz, że udało ci się odnaleźć równowagę i możesz stać na jednej nodze, robimy głęboki wdech i podnosimy ręce nad głowę. Składamy ręce do takiej pozycji jak podczas indyjskiego pozdrowienia „namaste”.
  6. Dłużej utrzymywać równowagę, udaje się wtedy, gdy patrzysz przed siebie. Znajdować się w pozycji należy do tej pory, dopóki czujesz się komfortowo. Pamiętaj o oddychaniu, odpręż się.
  7. Staraj się bardziej rozszerzać klatkę piersiową i wyprostowywać plecy, pociągnij się do góry, zatrzymując się na kilka sekund w tej pozycji.
 
Powiązane artykuły:
Trenażer bieżnia - rodzaje bieżni
Trenażer bieżnia - daje możliwość komfortowego uprawiania codziennego biegania i nie uzależnia od niesprzyjających pogodowych warunków. Ten artykuł opowie o przewagach tego trenażera przed innymi.
Przykładowy zestaw ćwiczeń porannej gimnastyki
Na dziś mało kto gotowy jest poświęcić swój poranny sen dlatego,żeby zrobić wczesną gimnastykę. Jesteście całkiem niemądre – ponieważ właśnie gimnastyka podaruje wam niebywałą rześkość i mocne zdrowie na cały dzień.
Hiperekstenzja domowym sposobem – jak poprawnie  wykonywać ćwiczenia?
Hiperekstenzja – pożyteczne ćwiczenia dla pleców i nóg nawet dla tych, kto ma problemy z grzbietem. Właśnie przy wykonaniu tego ćwiczenia wzmacniają się mięśnie pleców. Omówimy jak wykonać poprawnie w domowych warunkach.
Ćwiczymy robienie przerzutów – czyli jak nauczyć się robić salto?
Kto nie marzy umieć robić salto? Lecz wielu stopuje lęk. Oni myślą, że u nich nic nie wyjdzie. O tym, jak je poprawnie przeprowadzać i o tym jak uniknąć urazów opowiada się w tym artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty