Poznaj dlaczego po seksie boli pochwa

po seksie boli pochwa

Pytanie dotyczące tego czemu po seksie boli pochwa, ginekolodzy dosyć często słyszą w czasie wizyty. Ale tak na prawdę istnieje wiele przyczyn. Spróbujmy wyodrębnić najczęstsze z nich.

Czemu po seksie boli pochwa?

W tych wypadkach,gdy odczucia bólowe po stosunku płciowym odczuwa się tylko z jednej strony brzucha można podejrzewać takie zaburzenie, którym są torbiele jajników. Dla owej choroby jest charakterystyczne pojawienie się nowotworów i dosyć często w czasie okresu kobieta odczuwa bóle.W tych wypadkach, gdy torbiel ma funkcjonalne pochodzenie może z czasem zniknąć samodzielnie. W wyniku tego po 2-3 okresach, wejście do pochwy już nie boli po seksie.

Jednak najczęstszą przyczyną bólu pochwy po uprawianiu seksu są choroby weneryczne i procesy zapalne w narządach układu reprodukcyjnego. Wśród takich zaburzeń warto wyróżnić kiłę i rzeżączkę.

Również warto podkreślić, że dosyć często bóle pochwy po seksie mogą być wynikiem zapalenia szyjki macicy. W tym wypadku bóle są spowodowane kontaktem penisa z szyjką macicy podczas głębokiego wchodzenia męskiego narządu płciowego.

Jeśli natomiast u kobiety bolą mięśnie pochwy po seksie to może świadczyć o zrostach wewnątrzmacicznych. Podczas takiego zaburzenia partner mówi, że podczas wchodzenia penisa on odczuwa niby coś mu przeszkadzało.

W niektórych wypadkach bóle po stosunku płciowym mogą być spowodowane niedostateczną wydzieliną narządu kobiecego. Jednocześnie wraz z bólem kobiety zauważają zaczerwienie dlaczego po seksie boli pochwaścianek pochwy – stają się jaskrawo czerwone.

Co robić, jeśli po seksie boli pochwa?

Jeśli masz podobne objawy to lepiej się nie męczyć, a pójść a do lekarza . Ponieważ na podstawie wyżej opisanego można wnioskować, że ku temu istnieje wiele przyczyn.

Aby tymczasowo zmniejszyć swoje cierpienia kobieta zanim odwiedzi lekarza może zażyć środki znieczulające. Jednak nie warto zwlekać z wizytą do lekarza, im szybciej uda się wyjaśnić przyczyny, tym szybciej będzie określone leczenie, po zakończeniu którego kobieta na zawsze zapomni o takim nieprzyjemnym zjawisku, którym są bóle pochwy po stosunku płciowym.

 
Powiązane artykuły:
Odmładzanie pochwy - wskazania i przeciwwskazania
Taka małoinwazywna manipulacja jak odmładzanie pochwy staje się coraz więcej pożądaną. Ta procedura ma niewielką listę przeciwwskazań i może przeprowadzać się kilkoma sposobami. Dokładniej o tym dalej.
Trzy skuteczne metody na obliczenie dnia owulacji
Dziś istnieją różne metody ujawnienia owulacji, zaczynając z kalendarzowego sposobu i zakańczając testami i badaniami. Wybór dużo w tym jest uwarunkowany regularnością cyklu i właściwie waszym pragnieniem.
Jak zmniejszyć pochwę?
Kobiety rozumieją, że od tego jak obejmuje ich pochwa partnera, zależy ostrość odczuć od seksu. Toż jeśli pochwa jest dosyć szeroka, albo po porodach powstał taki problem, kobiety szukają sposobu, jak można zwęzić pochwę.
Krew z sutka
Krew z sutka kobiety może wskazywać na dosyć poważne patologiczne stany mlecznego gruczołu, toż taki symptom ignorować nie wolno. Rozpatrzymy główne przyczyny takiego zjawiska.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty