Poznaj siebie
Dlaczego humor i pozytywne nastawienie są tak ważne? Człowiek, który szczerze się uśmiecha i nie boi się śmiać, wypełnia swoje życie zdrowiem i długowiecznością.
Na dworze piękna kolorowa jesień, ale mimo ciepłych dni nie masz nastroju, w nocy dręczy bezsenność, nie ma apetytu, a ludzie po prostu doprowadzają do szału. Może to depresja, której nie warto lekceważyć.
Takie spojrzenie na moralność i etykę jest dość nowe: psycholog społeczny z Uniwersytetu Melbourne udowadnia, że nie ma nic złego w prowadzeniu grzesznego życia. Jego książka "Radość grzechu: psychologia siedmiu grzechów głównych" wywołała prawdziwą sensację ...
Każdy z nas musi pamiętać o tym, że należy dbać nie tylko o swoje ciało, ale również i umysł. Naukowcy udowodnili, że istnieją skuteczne sposoby na podkręcenie IQ.
Gniew jest jedną z emocji, które codziennie doświadcza każdy człowiek. Wściekłość można porównać z ogniem, który potencjalnie jest przydatny, ale jeśli nie kontrolować płomienia, to można spodziewać się kłopotów. Przetniemy dopływ tlenu do złości!
Rozmiar może nas jednocześnie zaskoczyć i rozczarować. Duże wieżowce, gigantyczne gmachy, ogromne pojazdy – to zaskakuje i sprawia niezapomniane wrażenie. Kiedy natomiast zaczynasz rozumieć, że to wszystko jest dziełem ludzkich rąk i maszyn, to jeszcze bardziej zachwyca.
Ostatnimi czasy etykieta została nieco zapomniana. Jeśli tak będzie trwało dalej, to za dobrze wychowanego człowieka będzie uważany ten, kto nie smarka w obrus i powstrzymuje bekania po wypiciu piwa. Oczywiście, że to żart! Ale o niektórych zasadach zachowywania w towarzystwie czasami warto przypominać.
Uważa się, że człowiek pewny siebie zawsze osiąga sukces w życiu. W życiu prywatnym pewność siebie to cecha, która ma decydujący wpływ na budowanie relacji między kobietą i mężczyzną.
Niekończące się zebrania, raporty i brak weekendu? Urlopu nie ma i nawet nie jest przewidziany? Oferujemy 8 sposobów, jak odprężyć się i zrelaksować już teraz!
Sen to dziwny stan psychiczny. Zabiera nas do różnych miejsc, okrążając kalejdoskopem dziwnych wydarzeń, które w rzeczywistości nigdy się nie wydarzyły. Na domiar złego człowiek budzi się i nie pamięta niczego, co zobaczył.
Każdy z nas ma swojej marzenia, które chciałby wcielić w rzeczywistość. Dziś istnieje wiele technik, które temu sprzyjają, i chcemy zaproponować jedną z nich. Do tego potrzebne będą chęć zmian i 5 minut wolnego czasu.
Czasami w życiu zdarzają się niezwykłe i niesamowite rzeczy. Można je nazwać prawdziwym cudem. To może być przypadkowy przechodzień, który oddał biednemu swoje adidasy, lub policjanci, zmywający naczynia w domu starszych ludzi.
Czasami odczuwamy niechęć do ludzi bez wyraźnego powodu. Naukowcy twierdzą, że w interpersonalnych relacjach intuicja rzadko zawodzi. Pod maską miękkiego człowieka często kryje się osobowość pasywno-agresywna.
Ludowa mądrość głosi: jeden prawdziwy przyjaciel lepszy niż wielu krewnych. Mogą oni pomóc nawet wtedy, gdy odwrócili się bliscy. Przyjaciele poprawią nastrój i wspierają w trudnych chwilach. Ale zdarza się, że obok są niezupełnie niezawodni przyjaciele. Jaki powinien być prawdziwy przyjaciel?
Wraz z nadejściem jesieni nie tylko liście zmieniają swój kolor na żółty, czerwony i pomarańczowy, ale również wszyscy posiadacze rudych włosów obchodzą Święto Rudych.
Ponad 300 milionów ludzi na świecie cierpi z powodu dziwnych i mało znanych chorób. Określa się je mianem chorób rzadkich. Pewne z nich potrafią zmienić wygląd człowieka nie do poznania.
Nie jest tajemnicą, że piękno jest odbierane przez wszystkich ludzi na różne sposoby. Komuś się podobają wysocy ludzi, niektórzy zachwycają się brunetkami, a ktoś lubi blond włosy.
Każdy wyraża swoje zdolności artystyczne w jakiejś wybranej przez siebie dziedzinie sztuki, na przykład Rémi Lascault rysuje komiksy dla osób lubiących czarny humor. Patrząc na pierwszy element historii, trudno jest przewidzieć jej końcówkę.
Jak wynika ze statystyk, co minutę ponad 2,5 miliona osób robi selfie! Piękny makijaż, niepowtarzalny widok, wysportowana sylwetka – stukasz w ekran i masz już na swoim profilu odjazdową fotkę, która zbiera dziesiątki lajków. Jednak czy często sprawdzasz, co jest na drugim planie?
Ratownicy regularnie zajmują się poszukiwaniem osób, które zgubiły się w lesie. Przy tym twierdzą, że sami zaginieni pogarszają swoją sytuację, dlatego ważne jest, aby wiedzieć jak postępować w takich sytuacjach.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty