Pozycja kwiatu lotosu, czyli sposób odczuć swoje ciało

Pozycja kwiatu lotosu, padmasana – znana na całym świecie pozycja: jedna noga znajduje się na biodrze innej, pięta obok brzucha,drugą nogę umieszczamy analogicznie,a kolana dotykają podłogi. Tułów jest wyprostowany, plecy wyprostowane, ciało jest zrównoważone, nie chwieje się na różne strony. Język powinien dotykać podniebienia. Ręce znajdują się na kolanach, rozluźnione, nieco zgięte w łokciach. Oczy można zamknąć,aby w całości się zrelaksować. W takim położeniu musi być ci wygodnie (początkującym jest trudniej) i komfortowo, nie musisz odczuwać żadnego bólu.
Człowiek, który chce przybrać pozycję lotosu, może wykorzystywać poduszki. Należy usiąść na przednią końcówkę dywaniku lub poduszki,aby pochylić się do przodu i zmniejszyć obciążenie na kręgosłup.
Joga – pozycja lotosu
Medytacja w pozycji lotosu sprzyjająco wpływa na organizm.Właśnie z tego powodu pozycja lotosu jest korzystna. Ciało się rozluźnia, człowiek odczuwa spokój, oczyszczenie. Polepsza się dostarczanie krwi do narządów miednicy, takie położenie tonizuje mięśnie pleców. U człowieka, która przybrał ową pozycję, zamykają się energetyczne kanały, przez to znika możliwość utraty energii przez dół. W zamian za swój wysiłek otrzymasz uświadomienie świata realnego, a najgłówniejsze – mądrość.
Podczas wysiłku i starań zmierzających ku przybraniu pozycji lotosu, możesz spotkać następujące przeszkody: niewystarczająca giętkość i bóle. Z tego więc powodu należy stopniowo przygotowywać własne ciało. Oto kilka porad, które pomogą ci pokonać wszystkie przeszkody.
„Złożona kartka”
Usiądź na podłodze, podciągnij nogi, stopy razem, plecy powinny być równe,aby nie doszło do urazu kręgosłupa. Zginamy się do przodu, rękami dotykami palców nóg, kładziemy się brzuchem na podłogę.
„Skręcona złożona kartka”
Tak samo jak w poprzednim wypadku, jedynie jedną nogę trzeba zgiąć i położyć prostopadle do tej, która leży wyprostowana,dotykając stopą. Po tym jak to zrobiłaś, kładź stopę zgiętej nogi na biodro tej nogi, która jest wyprostowana i postaraj się zrobić tak.aby kolano znajdowało się na podłodze. W takim położeniu jedną ręką bierzesz stopę nieco powyżej stawu, a drugą starasz się dotknąć palców. Kręć stopą w różne boki, musisz dokonać rozgrzewki i masażu stóp.
„Pozycja motyla”
Zginamy nogi i rozsuwamy kolana. To trzeba zrobić po to,aby podnieść stopy do bioder. Weź stopy rękami i wyprostuj plecy. Staraj się,aby twoje kolana dotykały podłogi.
Podnoś kolana kolejno do góry i do dołu. To wygląda jak skrzydła motyla. Owe ćwiczenie jest bardzo korzystne, zaleca się go wykonywać przed każdym przybraniem pozycji lotosu. Jeśli będziesz to robić systematycznie, to twoje kolana nie będą doznawać urazów.
„Pozycja dostarczająca pomyślności”
Gdy już opanowałaś pozycję motyla, odwróć stopy w taki sposób, aby były skierowane do góry. Postaw łokcie na nogach i powoli schylaj się do przodu. Jasna rzecz, że to również trzeba wykonywać z wyprostowanym kręgosłupem!
Ustaw nogi na szerokości barków, po kolei schylaj się ku jednej i drugiej nodze. W końcu ręce połóż na nogi i schylaj się z wyprostowanym kręgosłupem.
Warte uwagiZapamiętaj: uważaj na to,aby nie bolały stawy nóg, ponieważ może dojść do poważnych urazów. Rób rozciąganie z ostrożnością, jednak nie zaniechaj ćwiczeń fizycznych, nie zważając na nic! Bądź gotowa na to, że podczas drugiego treningu, będziesz się czuć jeszcze gorzej, aniżeli w czasie pierwszego. Z czasem twój organizm się przyzwyczai i wszystko będzie w porządku.