Praktyczne porady o tym, czy można prać skórzane rękawiczki?

czy można prać skórzane rękawiczki

Skórzane rękawiczki – niezbędny atrybut jesienno-zimowej garderoby. Pomimo faktu, że należą one do kategorii akcesoriów, potrzebują nie mniej pielęgnacji niż zimowe obuwie czy puchowa kurtka. Ze względu na częste współdziałanie z różnymi przedmiotami, rękawiczki zużywają się i brudzą. Tu powstaje problem, jak czyścić rękawiczki ze skóry, bez zniszczenia materiału, farby i wewnętrznej obróbki.

Jak czyścić skórzane rękawiczki?

Często ludzie stawiają pytanie: czy można prać skórzane rękawiczki? Przecież one często przetłuszczają się i stają się nieatrakcyjne. Specjaliści w dziedzinie wyrobów skórzanych odpowiadają jednoznacznie: prać rękawiczki trzeba i jest to nawet użyteczne. Jedyną sprawą jest przestrzeganie kilku zasad podczas prania. Oto najważniejsze z nich:

  1. Nie wkładać rękawiczek do wody w całości;
  2. Trzeć niezbyt mocno, inaczej zmyje się farba;
  3. Wykorzystywać tylko ciepłą wodę;
  4. Unikać wykręcania;
  5. Nie suszyć ich w pobliżu urządzeń do ogrzewania.

Jak widać, umyć skórzane rękawiczki jest całkiem nietrudno. Trzymając się wszystkich wymienionych powyżej rad, na pewno osiągniesz pożądany wynik.

Czym czyścić skórzane rękawiczki?

Prać trzeba bardzo ostrożnie, żeby nie rozciągnąć i nie uszkodzić wyrobu. Przed praniem przygotuj podgrzaną mydlaną wodę z dodatkiem czy można prać skórzane rękawiczki poradyszamponu i oleju lanolinowego. Umaczanym w rozczynie płatkiem kosmetycznym, przetrzyj zanieczyszczone miejsca rękawiczek i delikatnie wypłucz wyrób w ciepłej, czystej wodzie.

Kiedy rękawiczki wyschną, należy troskliwie je ugnieść, żeby stały się one miększe i nabrały byłej formy. Załóż rękawiczki na ręce i przetrzyj je suchą flanelową tkaniną/gąbką nasączoną środkiem do pielęgnacji galanterii skórzanej.

Jeśli nie wiesz jak czyścić jasne skórzane czy kolorowe rękawiczki, które mocno przetłuszczyły się, to wykorzystaj rozczyn amoniaku (stosunek wody i 10% amoniaku 4:1). Potem przetrzyj rękawiczki nasączoną octem watą (jedna łyżeczka octu na jeden litr czystej wody). Ten sposób gwarantowo oczyści wszystkie plamy i zabrudzenia.

 
Powiązane artykuły:
Jak szybko wysuszyć ubranie – kilka skutecznych sposobów
Czasem trzeba bardzo szybko wysuszyć rzeczy - na przykład przed chwilą wypraliście ulubioną suknię, a przyjaciele wołają z wizytą.Jest kilka prostych pożytecznych sposobów jak zrobić proces suszenia znacznie szybciej. Czytajcie o tym dalej w naszym artykule.
 Jak prać kaszmirowy płaszcz, aby znowu wyglądał jak nowiutki?
Kaszmir - bardzo delikatna tkanina, a nieprawidłowe pranie może ją beznadziejnie zepsuć. Wiele osób zastanawia się czy można prać kaszmirowy płaszcz? Odpowiedź jednoznaczna - można. Dokładną instrukcję - jak prać płaszcz z kaszmiru, czytamy dalej.
Czy można prać futro naturalne i sztuczne?
Każda posiadaczka futerkowych rzeczy, zwłaszcza światłych, zastanawiała się, czy można prać futro i jeśli tak, to w jaki sposób. Wszystko zależy od tego, naturalne czy sztuczne pochodzenie on ma. O tych wypadkach i nie tylko teraz opowiemy w naszym artykule.
Jak wybielić wypłowiałe białe rzeczy?
Dowolna biała rzecz z czasem płowieje, nabywając szary czy żółtawy odcień. Nie musicie się jednak martwić, bo na pewno możecie przywrócić odzieży byłą intensywność i wyraźny kolor. Jak i czym można wybielić wypłowiałe rzeczy, opowiemy w dalej artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty