Praktyka medytacji kolorem

medytacja kolorem

Taka praktyka jak medytacja kolorem może nie tylko normalizować psychologiczny i moralny stan człowieka, ale również w wypadku poprawnego stosowania, wyleczyć nawet przewlekłe choroby niektórych narządów.

Podstawy medytacji

Polega na tym,aby wybrać odpowiedni kolor ,który będzie mógł maksymalnie polepszyć stan człowieka i doprowadzi do pożądanych wyników. Następnie właściwa sztuka medytacji będzie polegać na całkowitej relaksacji i skupieniu się na wybranym odcieniu idealnie,aby odnaleźć asocjację, która będzie mogła w całości zanurzyć cię w kolor w twojej wyobraźni.

Medytacja kolorem

Przypuśćmy, że w medytacji na filetowy kolor zalecają wykorzystywać asocjację z ciemną,letnią nocą. Wyobrazić siebie w takiej sytuacji jest o wiele lżej, aniżeli po prostu zanurzać się w abstrakcję fioletowego światła. Znajdując się tam, w ciemnej letniej nocy, wyobrażasz sobie, że ona przenika wewnątrz ciebie, ogarnia od wszystkich stron, dodaje twojemu organizmowi sił, energii, przekazując ci dar przewidzenia, miłości do świata, spoglądasz na wszystko z góry, niby łącząc się z kosmosem. Kończąc medytację na kolor i budząc się, rozumiesz w czym tkwi moc medytacji, czujesz się silniejszym, bardziej szczęśliwym, aniżeli przed tym. Owe praktyki można stosować,aby móc się zrelaksować po trudnym dniu, gdy chcesz zniszczyć negatywną energię i pobrać nowe siły fizyczne i emocjonalne.

Jednak w zależności od koloru, sens może tkwić nie tylko w relaks-medytacji, ale w rodzaju leczenia. Jako przykład, można przytoczyć medytację na zielony kolor. Polepsza stan organizmu w wypadku przewlekłych chorób, pozytywnie wpływa na samopoczucie, z czasem wzmacnia mięśnie człowieka. W takim wypadku głównym punktem medytacji kolorem, powinno stać się uzdrowienie organizmu, nasycenie go. Należy wyobrażać jak zielony kolor ogrania cały organizm, daruje młodość, urodę, zdrowie, wypełnia energią i siłą kosmosu. Powinnaś być maksymalnie skupiona i zrelaksowana jednocześnie, szczerze wierzyć w to, że medytacja ci pomoże i wspólnie pokonacie wszystkie choroby i nieprzyjemności. Twoje ciało wypełniają pozytywne emocje i siła duchowa.

Medytacja na uzdrowienie

W wypadku uzdrowienia, kolor zależy od tego, medytację jakiej czakry chcesz osiągnąć. Każda z nich ma własny odcień, własne imię, korzystne właściwości, szereg narządów i układów organizmu, za które odpowiadają. Również dla każdej czakry można odnaleźć odpowiednią mantrę, która uzdrawia.Powtarzając ją w czasie medytacji ,można zwiększyć podstawy medytacji wiarygodność otrzymania maksymalnego wyniku po zakończeniu medytacji.

W końcu każdej medytacji należy odczuwać wdzięczność. Prosisz kolor o pomoc i być mu wdzięcznym za to. Medytacja na kolor – to niby obcowanie z duchownym nauczycielem,zawsze gotowym ci pomóc, jeśli ty jesteś gotowy na to,aby się odkryć.

Od twojego życzenia i zdolności oderwać się od świata zewnętrznego, relaksując się, zależy efekt oddziaływania medytacji. Musisz czerpać zadowolenie z tego co robisz i kończyć praktyki wtedy,gdy poczujesz, że tego już wystarczy. Medytacja to praca z samym sobą.Z tego więc powodu najgłówniejsze to odczuwać własny organizm-jego życzenia, przysłuchiwać się do jego porad. Moc medytacji jest nie tylko w wyniku, ale również w samym procesie. Możesz osiągnąć wszystko czego chcesz.Jedynie należy się nauczyć odpowiednio pracować z własną podświadomością.

 
Powiązane artykuły:
Pozycja kwiatu lotosu, czyli sposób odczuć swoje ciało
Żaden jog, co poważa siebie, nie będzie przeprowadzał procesu medytacji nie zasiadłszy do pozy lotosu. Ta poza jest unikalna.Czym jest,że ona jest dobra tak dla fizycznego jak i i dla energetycznego stanu człowieka?
Sposób uwolnienia od stresów – medytacja dla uspokojenia
Czasami po to, żeby uspokoić się,może być potrzebny cały dzień. Jednak istnieją i lżejsze sposoby, takie jak medytacja. Z artykułu dowiadujemy się, jak przygotować się do prawidłowej medytacji i które jej rodzaje dla zaspokojenia istnieją.
Medytacja przed snem, kiedy nie możesz spokojnie spać
Zza współczesnego tempa życia i stałych stresów nierzadko powstają problemy ze snem, które warto pozbawić jak najszybciej, żeby uniknąć wyczerpania i chronicznego niedosypiania. Opowiemy jak można rozprawić się z takimi problemami za pomocą medytacji.
Klasyczne metody  techniki autohipnozy
Wszystkim wiadomo, jakie ogromne działanie na człowieka może zrobić myśl. Wystarczy wierzyć we własne opinie, a one zaczną realizować się w życiu. Lecz jest technika, która o wiele potężniej działa – autohipnoza.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty