Pranie domowe - jak prać futro sztuczne?

jak prać futro sztuczne

Dziś jest wiele ubrań ze sztucznym futrem, zamiast naturalnego. Jest to zrozumiałe, ponieważ sztuczne futro jest o wiele tańsze od naturalnego i łatwiejsze. Po to aby uszyć takie futro, nie trzeba zabijać zwierząt. Współczesne technologie dają możliwość stworzyć futra, które są bardzo podobne do naturalnych.

Wszyscy rozumiemy, że każde ubranie po długim noszeniu staje się brudne. Najlepiej odnieść je do pralni chemicznej. Jednak owa usługa jest dosyć droga, więc postarajmy się dowiedzieć, czy można prać futro sztuczne i w jaki sposób to robić.

Jak prać futerko na kurtce?

Praktycznie na każdym wyrobie futrzanym powinien znajdować się znaczek, na którym zaznacza się w jakich warunkach należy prać to ubranie. Są takie rzeczy, których nie można prać. Nie można prać ubrania z długim futrem, ponieważ po wypraniu będzie ono wyglądało nieestetycznie. Zazwyczaj jednak wyroby z futra sztucznego można prać w temperaturze +40 stopni. Prać należy ręcznie albo w pralce z użyciem delikatnego trybu i specjalnych środków do prania. Nie można suszyć takiego ubrania w pralce.

Jeśli postanowiłaś prać kurtkę z futrem sztucznym ręcznie, weź szczoteczkę, namocz środkiem do prania i delikatnie przeczyść wyrób. Następnie trzeba spłukać kurtkę ciepłą wodę. Wykręcanie jest kategorycznie zabronione. Kurtkę odwieszamy na wieszaku i suszymy w pokoju. Nigdy nie wolno suszyć futra sztucznego na kaloryferach. Po wyschnięciu futro można uczesać aby wyglądało ładnie.

Futro na kapturze dosyć często jest mocno przymocowane, więc trzeba prać całą kurtkę. Jeśli natomiast chcesz przeczyścić tylko futro, to możesz użyć piany środka do prania lub proszku. Namocz wacik w tej pianie i przeczyść futro. Następnie za pomocą wilgotnej ściereczki, usuń resztki piany. Suszyć kurtkę należy jak po praniu.

 
Powiązane artykuły:
Jak pozbyć od zapachu potu na odzieży?
W letnią upalną porę roku zwłaszcza, bardzo aktualnym staje się problem nieprzyjemnego zapachu potu na odzieży. W naszym nowym artykule opowiemy, jak pozbyć bardzo nieprzyjemnego zapachu potu z odzieży, nie zmuszając do częstego prania rzeczy.
Jak prasować spódnicę plisowaną?
Spódnica plisowana - jedna z najmodniejszych i najbardziej stylowych rzeczy ostatniego czasu. Jeśli chcecie, żeby ona długo wam posłużyła, opiekujcie się swoją ulubioną spódnicą we właściwy sposób. Na przykład nauczycie się poprawnie ją prać i prasować.
Jak poprawnie prasować spodnie?
Rzadko kiedy spotkasz mężczyznę czy kobietę, w garderobie których oprócz zwykłych dżinsów nie są obecne i inne spodnie. Tylko prasować je całkiem niełatwo i nie każda gospodyni umie to zrobić. Ale tak nie musi być, prawda? Czytajcie dalej.
Jak poprawnie prasować męskie koszule?
Na pewno słyszeliście jak mamusie straszą swoje młodziutkie córki stałym prasowaniem męskich koszul i praniem skarpetek. Opowiemy w naszym artykule jak zaprzyjaźnić żelazko z koszulami.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty