Prawdziwi X-Meni: 4 osoby o nieprawdopodobnych zdolnościach

Historie o ludziach, posiadających super moce znane są już od wieków. Są to mity, opisujące czyny ludzi, którzy mogli się popisać niezwykłymi zdolnościami, za pomocą których udawało im się pokonać nawet najgroźniejszego wroga.

Czy są prawdziwi superludzie wśród nas? Czy naprawdę istnieją, czy to tylko mit?

Dziś w mediach coraz częściej pojawiają się informacje na temat ludzi o nieprawdopodobnych zdolnościach, na podstawie których można wytypować super ludzi, którzy potrafią zmienić rzeczywistość. W każdym z nas drzemie wielki potencjał, który nie wykorzystujemy w pełni na co dzień. W czasach starożytnych ludzie w nadzwyczajnych sytuacjach wykorzystywali swój potencjał i zdolności, dziś natomiast mamy do swojej dyspozycji różnorodne gadżety i urządzenia, które wiele rzeczy wykonują za nas, więc nie ma sensu rozwijać swoje zdolności.

1. Daniel Tammet

Daniel Tammet

Super moce budzą się w sytuacjach stresowych, kiedy człowiek narażony jest na niebezpieczeństwo albo pod wpływem niestandardowego myślenia i umysłu, tak, jak na przykład u autystów. Brytyjczyk Daniel Tammet, który cierpi na zespół Aspergera (łagodna postać autyzmu), nie może samodzielnie podłączyć ładowarki do gniazdka i nie odróżnia prawej strony od lewej. Jednak ma unikatowe zdolności matematyczne i fantastyczną pamięć.

Inną zadziwiającą umiejętnością Daniela jest postrzeganie liczb jako kolorowych kształtów i krajobrazów. Potrafi szybko i prawidłowo dokonać skomplikowanych obliczeń, może wymienić 22 514 cyfry po przecinku w liczbie pi. Jest też poliglotą – zna 11 języków, przy czym języka islandzkiego nauczył się w ciągu siedmiu dni.

2. Ben Underwood

Ben Underwood

Ben Uderwood – człowiek echolokator. Chłopiec urodził się jako zdrowe dziecko. Po dwóch latach zdiagnozowano u niego obustronny nowotwór gałki ocznej, więc lekarze byli zmuszeni usunąć mu oczy. Ben żył jak każdy normalny człowiek, a to wszystko dzięki temu, że w pewnym momencie się zorientował, że potrafi wykorzystać echo, żeby określić położenie obiektów w swoim otoczeniu. Grał w piłkarzyki, koszykówkę, jeździł na rowerze. Jego mózg samodzielnie się nauczył za pomocą odbitych dźwięków widzieć świat. Ben był mistrzem echolokacji, podobnie jak delfiny, czy nietoperze.

3. Liew Thow Lin

Liew Thow Lin

Liew Thow Lin – Malezyjczyk, którego ciało zachowuje się jak magnes, dlatego nazywany jest ludzkim magnesem. Mężczyzna potrafi "przykleić" dowolny, metalowy przedmiot do swojego ciała. Jego trzech synów i dwóch wnuków posiadają taką samą zdolność jak on. Naukowcy stwierdzili, że skóra Liewa ma bardzo wysoki współczynnik tarcia, co zapewnia przedmiotom przyczepność. Mężczyzna przemienił się w ludzki magnes po tym, jak piorun trafił w drzewo, obok którego on stał. Liew Thow Lin na szczęście nie ucierpiał, ale bardzo się przestraszył.

W większości przypadków nieprawdopodobne zdolności, takie jak telepatia, jasnowidzenie czy pirokineza pojawiają się u ludzi, którzy doznali poważnych obrażeń głowy lub przeżyli śmierć kliniczną. Na przykład legendarna Baba Wanga, która odkryła swoje nadprzyrodzone zdolności po silnej wichurze. Niektóre osoby, które przeżyły śmierć kliniczną, stają się prawdziwymi poliglotami – po wybudzeniu się biegle mówią w obcym języku, chociaż nigdy go się nie uczyli.

4. Prahlad Jani

Prahlad Jani

Nadprzyrodzone zdolności również posiadają niektórzy jogini, którzy samodzielnie je w sobie rozwijają, nie przeżywając śmierć kliniczną i nie odnosząc żadnych obrażeń. Prahlad Jani, niesamowity jogin, który nie je i nie pije. Pod wpływem promieni słonecznych w jego organizmie zachodzą złożone procesy, dzięki którym z wody, którą pije, pobiera wszystkie niezbędne do życia substancje. Prawdziwy X-Men!

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty