Prawidłowe żywienie
Większość z nas jest święcie przekonana, że na zdrowe odżywianie stać tylko tych, którzy dobrze zarabiają. Nic bardziej mylnego. Są zdrowe produkty, które można kupić za niewielkie pieniądze.
Obecnie zdrowe odżywianie i zdrowa dieta zdobywają coraz większą rzeszę zwolenników. Dziś co druga osoba na świecie zdrowo się odżywia czy stosuje regularne głodówki, co przynosi rewelacyjne efekty w postaci wyśmienitego zdrowia i smukłej sylwetki.
Każdy z nas doskonale wie, że owoce są bogatym źródłem witamin oraz substancji mineralnych, błonnika, antyoksydantów, które korzystnie wpływają na nasze zdrowie, ale nie zawsze są dobre dla naszej talii.
Dziś każdy z nas chce mieć smukłą sylwetkę, gdyż jest gwarancją zdrowia i aktywności. Codziennie pojawia się jakaś nowa dieta, tym samym powiększając i tak długą listę różnych zdrowych sposobów odżywiania.
Owsianka z bananami, filiżanka kawy i świeżo wyciśnięty sok z pomarańczy – to wielu z nas wyobraża sobie, myśląc o idealnym śniadaniu. Niestety nie wszystkie produkty są dobre, jeśli masz pusty żołądek.
Nasi dziadkowie szanowali i cenili chleb, który zajmował najważniejsze miejsce na stole. Natomiast współcześni dietetycy przekonują, że pieczywo niekorzystnie wpływa na zdrowie. Chodzi jedna nie o każde pieczywo, lecz niektóre jego rodzaje.
Być może masz wśród swoich znajomych osoby, które zdecydowały się przejść na dietę wegańską, ale później z niej zrezygnowały i powróciły do tradycyjnego odżywiania, gdyż stwierdziły, że dieta wegańska jest nieskuteczna.
Im szybciej się rozwijają technologie, tym więcej mamy informacji do swojej dyspozycji. Media informują nas o wszystkim, w tym też o zdrowym odżywianiu.
Czy wiesz, że ten niezwykły owoc z włochatą skórką posiada wspaniałe właściwości dla naszego zdrowia? Soczysty miąższ kiwi jest nie tylko smaczny, lecz także zawiera wiele cennych substancji.
Mleko jest zdrowym produktem spożywczym, bogatym w wapień. Ma zarówno zwolenników, jak i przeciwników, którzy przekonują, że mleko może zwiększać ryzyko rozwoju niektórych groźnych chorób.
Na pewno każdy z nas od czasu do czasu się przejada. Zazwyczaj tak się dzieje podczas różnych przyjęć, świąt, pod wpływem stresu, kiedy jedzenie nas uspokaja i służy źródłem przyjemności.
Czerwone, soczyste pomidory należą do jednych z najzdrowszych darów natury. Dietetycy i lekarze przekonują, że spożywanie warzywa korzystnie wpływa na cały organizm.
Jeśli chcesz mieć smukłą sylwetkę, to musisz zacząć zdrowo się odżywiać. Warto zadbać o regularne spożywanie posiłków, najlepiej trzy razy dziennie i oczywiście zdrowe przekąski. W niniejszym zestawieniu pomysłowe przepisy na śniadanie fit.
Jogurt – napój mleczny, który powstaje w wyniku fermentacji mleka poddanego działaniu odpowiednich żywych kultur bakterii. Występują w różnych smakach i mają ogromną rzeszę zwolenników.
Dziś ogromną popularnością cieszy się dieta bez mięsa. Niestety, ale taka dieta może się pochwalić nie tylko zaletami, lecz także wadami, gdyż produkty, której do niej włączamy, nie zawierają niektórych substancji mineralnych i witamin. Właśnie dlatego każdy, kto się decyduje na dietę bez mięsa, musi włączyć do niej produkty, którymi można go zastąpić.
Wątroba – jeden z najważniejszych narządów, o który musimy szczególnie dbać. Zdrowe odżywianie niezbędne jest do oczyszczania i regeneracji wątroby. Jeśli masz chorą wątrobę albo chcesz ją zregenerować, to musisz włączyć do swojej diety następujące produkty, które mogą ci w tym pomóc.
Wzmianki o mleku kwaśnym i jego wpływie na organizm spotykamy już w Starym Testamencie. Ilja Miecznikow, laureat nagrody Nobla, na początku wieku XX, wysunął przypuszczenie, że bakterie lactobacillus wydłużają życie.
Kolagen znajduje się w wielu kosmetykach, które stosujemy na co dzień. Kolagen to białko, produkowane przez organizm. Jednak im jesteśmy starsi, tym organizm produkuje go mniej.
Każdy z nas doskonale wie, że wapń jest niezbędny dla mocnych zębów i kości, więc należy włączyć do swojej diety produkty, bogate w ten składnik mineralny. Jednak nie wszyscy mogą spożywać mleko czy ser albo nie są miłośnikami smaku mleka, więc mogą sięgnąć po alternatywne źródła wapnia.
Ostatnio wegetarianizm zdobywa coraz większą rzeszę zwolenników. Coraz więcej osób na całym świecie rezygnuje z produktów pochodzenia zwierzęcego i propaguje zdrowy tryb życia. Jakie więc produkty powinny się znaleźć w diecie każdego wegetarianina?
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty