Prezerwatywy dla kobiet, czyli jak używać prezerwatywy damskiej?

prezerwatywy dla kobiet

Jeszcze całkiem niedawno dziwiliśmy się, jak poszerzył się asortyment męskich prezerwatyw, i jak daleko zaszła fantazja projektantów w tej sprawie. Tu jest do dyspozycji wszystko – do koloru do wyboru: różne kolory, zapachy i kształty, i faktura – na każdy typ, a nawet smak. Dziś to może zaskoczyć chyba młodzież, zaczynającą dojrzewanie. Ale pomimo znacznego postępu w dziedzinie antykoncepcji, do tej pory można spotkać zdziwione spojrzenia lub nawet obelgi, gdy chodzi o prezerwatywy dla kobiet. Trzeba przyznać, że przedmiot ten rzadko można spotkać nawet w arsenale dostatecznie doświadczonych kochanków. A jednak, czy mają oni słuszność, gdy odmawiają użycia prezerwatywy damskiej?

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Większość z nas tak jest przyzwyczajona do tego, że prezerwatywa to atrybut męskiej antykoncepcji, że pytanie, czy są prezerwatywy dla kobiet, nawet nie występuje. Jednak one istnieją. Prezerwatywa dla kobiet – femidom – w ogóle wygląda jak męska. Cechami wyróżniającymi są jej szerokość – około 8 cm średnicy, jej konsystencja – jest wykonana z poliuretanu o wysokiej elastyczności, jej struktura – ma 2 miękkie pierścienie różnej wielkości na początku i na końcu, które chronią przed jej wypadnięciem.

Jednym z powodów, dlaczego o niej słyszały, ale nie używają jej, kobiety nazywają niedogodności związane z zakładaniem prezerwatywy. Tak, ta sprawa wymaga praktyki, ale nie warto dramatyzować. Kiedyś wszystko robiłyśmy po raz pierwszy, a po opanowaniu techniki byłyśmy zadowolone z jej łatwości. Tak sprawa wygląda i tu.

Jak korzystać z prezerwatywy dla kobiet?

Przed tym, jak założyć prezerwatywę, ważne jest, aby zapoznać się z instrukcją na opakowaniu. W ogólnych zarysach, aby wstawić femidom do środka, ściśnij pierścień, znajdujący się w zamkniętym końcu, kciukiem i palcem wskazującym ostrożnie włóż do środka. Przy tym można kucnąć, usiąść lub postawić nogę na krzesło. Delikatnie wprowadzając prezerwatywę palcem wskazującym, wciśnij środek antykoncepcyjny głęboko wewnątrz. Pierścień wewnętrzny powinien wyprostować się i objąć szyjkę macicy. Posiadaczki długich paznokci powinny być szczególnie ostrożne, ponieważ prezerwatywa jest dość delikatnym wyrobem i nieostrożne ruchy mogą doprowadzić do jej uszkodzenia.

Jak pokazują sondaże, większość kobiet śmiało wykorzystuje femidom już dłuższy czas. To jest odpowiedzią na wiele pytań dotyczących alergii na lateks, przeciwwskazań do stosowania pigułek antykoncepcyjnych, niechęci do wkładki domacicznej, itp. Ponadto można ją włożyć na kilka godzin do kontaktu i w krytycznym momencie nie tracić czasu. Tak, to nie jest tanie narzędzie, ono jest droższe kilka razy od zwykłych lateksowych prezerwatyw. Ale i wykorzystywane są nie przez wszystkich z rzędu, a w przypadku wystąpienia indywidualnych powodów. Jeśli to twój przypadek, to po tym jak pytanie dotyczące stosowania prezerwatyw dla kobiet staje się jasne, można zapomnieć o początkowych wątpliwościach. Nie odmawiaj sobie prawa do bezpiecznego seksu.

 
Powiązane artykuły:
Środki antykoncepcyjne dla kobiet po 30 roku życia. Czyli jak nie zajść w ciążę w wieku dojrzałym?
Pytanie antykoncepcji jest dosyć ważne. Przecież mówiąc o obronie od infekcji, czy odwrócenia niepożądanej ciąży, pierwsze co idzie na myśl - jakościowe i pewne środki, o których opowie nasz artykuł.
Męska antykoncepcja – różne środki antykoncepcyjne
Przyjęto uważać, że jedyny środek męskiej antykoncepcji to prezerwatywa. Jednak współczesna medycyna proponuje znacznie więcej wariantów, o których opowiemy w tym artykule.
Jak się zabezpieczać przed niechcianą ciążą?
Urodzenie dziecka – to bardzo duża odpowiedzialność. We współczesnej medycynie istnieje ogromna ilość metod zabezpieczenia przed niechcianą ciążą, o których opowiemy w tym nowym artykule.
Niebezpieczne dni dla ciąży
Na dziś pary wykorzystują w celach antykoncepcji fizjologiczną metodę, która polega na wyliczaniu niebezpiecznych dni. Czyli dni, w których ciąża może nastać bardzo prawdopodobnie. Na ile jest efektywna ta metoda dowiadujecie się z materiału.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty