Problemy młodzieży
Każdy ojciec przeżywa temat intymnych pytań, związanych z dorastaniem dziecka. A ponieważ seks wśród nastolatków to zjawisko nierzadkie, ten temat jest zwłaszcza pedantyczny. Jednak rodzice certują rozmawiać na "zamknięte" tematy.
Ciąża w wieku nastoletnim to poważne wypróbowanie. Nawet jeśli oczekiwany bobas to płód miłości młodych ludzi, należy być przygotowany do wielu trudności. Dokładniej o tym i o profilaktyce wczesnej ciąży – nasz artykuł.
Zapewne każdy z nas w dzieciństwie wypalił chociaż jednego papierosa. Ktoś z interesu, ktoś żeby nie wpaść w oczy jednolatków i zdawać się starszym. Lecz nawet jeden wypalony papieros z czasem może przerosnąć do zwyczaju.
Średni wiek młodych ludzi, co zagustowało do spirytusu zmniejsza się z każdym rokiem. Spodziewamy się, że przeczytawszy nasz artykuł o szkodzie alkoholu dla nastolatków, ktoś z nich zamyśli się i zrezygnuje z propozycji wypić.
Wiek nastoletni – wypróbowanie dla dziecka i jego bliskich, krok do dorosłego życia, co nierzadko towarzyszy konfliktami z otoczeniem i dlatego jest bardzo stresowy. Rozpatrzymy główne przyczyny stresu współczesnego nastolatka.
Jedna z trudności, którą czasami należy przeżyć nastolatkowi i jego bliskim, jest depresja. Przy czym to nie tylko zły humor dziecka, a prawdziwa kliniczna diagnoza. W czym ona wyraża się i jak pomóc dziecku rozprawić się z tym stanem?
Z agresywnym zachowaniem dziecka nastolatka zderzają się prawie wszystkie rodziny. jeśli u niektórych dzieci takie przejawy noszą epizodyczny charakter, u niektórych negatywne zachowanie staje się dominującym. Dlaczego nastolatek staje się agresywnym i jak to skorygować - opowiemy w naszym artykule.
Dość często młodziutkie dziewczynki boją się powiedzieć swojej mamie o początku pierwszych miesiączek. Tak dzieje się przez uczucie niewygody, omawiając na tyle intymne pytanie. Dalej rozpatrzymy idee, jak powiedzieć czy dać do zrozumienia mamie o nadejściu menstruacji.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty