Próbne skurcze – odczucia

próbne skurcze

Skurcze to krótkotrwałe skrócenia mięśni macicy. W ostatniej fazie ciąży u kobiet można zaobserwować przygotowawcze skurcze. Dlaczego tak się zdarza? Rzecz w tym, że bez poprzedniego przygotowania macicy do porodu, będzie jej ciężko podołać niespodziewanemu,silnemu obciążeniu. Próbne skurcze pomagają przygotować macicę do procesu porodu i zmiękczają jej szyjkę.

Pytanie, kiedy zaczynają się próbne skurcze?Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ to bardzo indywidualne. Najczęściej one powstają po dwudziestym tygodniu ciąży.Jednak mogą ujawnić się i przedtem, i znacznie później. Czasami ich zupełnie nie ma.

Przy próbnych skurczach odczucia mogą być silne i bolesne, lecz w pewnych przypadkach one całkiem są niezauważalne dla kobiety. Wszystko zależy od jej progu czułości.

Do czego są podobne próbne skurcze?

Kobieta odczuwa ból w dolnej części brzucha, podobny do bólu przy miesiączce. Poza tym, obserwuje się napięcie i twardość brzucha. Ból czasami strzela w poprzek.

Bolesne próbne skurcze

To, że próbnym skurczom może towarzyszyć ból – to całkiem normalnie. Jeśli przy próbnych skurczach odczucia są zbyt bolesne, weźcie ciepły prysznic, lekko pomasujcie brzuch. Postarajcie się nie skupiać na nim uwagi.

Jak rozpoznać próbne skurcze?

Najpierw trzeba policzyć trwanie przerw między skurczami. Próbne skurcze są nieregularne i szybko mijają. Zwróćcie uwagę na to, ile trwają próbne skurcze. One mogą trwać od kilku sekund do dwóch minut, nie więcej. Realne skurcze porodowe trwają więcej niż dwie minuty.Są one cykliczne i towarzyszy im wyciek wód płodowych. Właśnie według tych objawów można rozróżnić nieprawdziwe skurcze od tych realnych.

 
Powiązane artykuły:
Ile trwają skurcze u pierwiastek – trzy fazy rozwarcia szyjki macicy
Kiedy mamusia czeka pojawienia na świat pierwszego dziecka to niepokojące oczekiwanie mocno potężnieje nie wiadomością. Kobieta, która rodzi po raz pierwszy boi się przepuścić moment początku starć i zwyczajnie ich niepokoi trwanie bólowych odczuć.
Jak odchodzą wody płodowe u ciężarnych?
Pierwsze porody - to lęk przed nieświadomością. Przecież nie wiecie czego oczekiwać. Lecz lęk przejdzie jak tylko zrozumiecie, że szybko spotkacie się ze swoim dzieckiem! I początkiem temu posłuży ujawnienie wód. Dziś opowiemy jak odchodzą wody u ciężarnych.
Objawy zbliżającego się porodu u pierwiastek
Na ostatnich terminach ciąży kobieta zderza się ze zjawiskami, które zmuszają ją zastanawiać się o porodach, które zbliżają się. Żeby przygotować się do pojawienia bobasa należy wiedzieć, które istnieją oznaki, co charakteryzują zbliżenie się porodu.
Skurcze parte podczas porodu – kiedy występują i jak sobie z nimi radzić?
Kobietom ciężko zrozumieć całą treść przyszłego procesu, toż one chcą zorientować się w tym, jak przeciekają porody i które fazy ma każda położnica przed pojawieniem się bobasa na świat. W szczególności zorientujemy się, co to takiego skurcze parte podczas porodu.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty