Produkty spożywcze, które pomogą w sprzątaniu: 6 genialnych trików

Dziś coraz częściej sięgamy po ekologiczne środki czystości, które zawierają łagodne składniki myjące naturalnego pochodzenia. Są w pełni przyjazne dla środowiska. Również receptury naszych babć wracają do łask w naturalnych środkach czystości. Gospodyni domowe używają do sprzątania sody, gorczycy i orzechów shikakai.

Jeśli uważasz, że produkty spożywcze nadają się jedynie do jedzenia, to bardzo się mylisz. Okazuje się, że można je również używać do sprzątania. W niniejszym zestawieniu genialne triki, które ułatwią ci sprzątanie.

1. Skórka po bananie, zamiast pasty do butów

banan

Chcesz wyczyścić i wypolerować buty, ale nie masz pod ręką pasty do butów? Nie martw się. Po zjedzeniu banana wykorzystaj skórkę do czyszczenia skórzanych butów. Wewnętrzną stroną skórki zacznij dokładnie polerować buta. Odczekaj kilka minut, potem dokładnie wytrzyj buty miękką i czystą ściereczką. Po wyczyszczeniu bananem twoje buty będą czyste i lśniące, jakby dopiero niedawno zostały kupione w sklepie.

2. Genialny pomysł na pozbieranie stłuczonego szkła

chleb

Każdemu może zdarzyć się zbita szklanka. Co wtedy jednak zrobić, jeśli się nie ma pod ręką odkurzacza, aby zebrać nawet najmniejsze drobinki szkła? Jest na to prosty i jednocześnie genialny sposób. Pomoże ci w tym kromka chleba. Wystarczy ją docisnąć do miejsca, w którym rozbiła się szklanka. I żadnych skaleczonych palców.

3. Łatwe czyszczenie tarki przy użyciu ziemniaka

tarka

Do przygotowania pysznych potraw często potrzebujemy startego na tarce żółtego sera. Jednak, czy kiedykolwiek próbowałaś wyczyścić tarkę do sera? Jest to nie lada wyzwanie. Z pomocą przyjdzie zwykły ziemniak. Wszystko, co musisz zrobić, żeby wyczyścić tarkę, to zetrzeć na niej ziemniaka.

4. Cytryna działa odkażająco i pochłania zapachy

cytryna

Cytryna ceniona przede wszystkim za niesamowity zapach, wspaniale również nadaje się do dezynfekcji i dobrze pochłania nieprzyjemne zapachy. Zanim umyjemy deskę do krojenia, dobrze przetrzeć ją solą i skórką z cytryny, by usunąć zapach potraw.

5. Cebula do czyszczenia grilla

grill

Każdy z nas lubi sobie w weekend wybrać się wraz z rodziną na biwak, aby zjeść pyszne, smażone na grillu kiełbaski lub steki. Jednak nikt nie lubi później czyścić przypalonego tłuszczu lub zwęglonych resztek na ruszcie. Skutecznie wyczyścić ruszt pomoże cebula. Obierz cebulę, przekrój ją na pół, a później pocieraj o kratkę gorącego grilla.

6. Ryż do czyszczenia młynka do kawy

kawa

Każdy z nas uwielbia świeżo mieloną, aromatyczną kawę. Jednak czyszczenie młynka jest dość uciążliwe. Na szczęście znamy skuteczny sposób na to, jak szybko wyczyścić go. Wsyp nieco ryżu do młynka i włącz go, a dzięki takiemu zabiegowi nasze urządzenie będzie czyste.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty