Proste ćwiczenia, które zmienią wasze ciało przez 4 tygodnie

Zaczyna się nowy rok i u wielu z nas pojawia się pragnienie uprawić sport i podciągnąć swoje formy na wiosnę. Jednak ten zamiar ma właściwość znikać tak samo szybko, jak i pojawiać się.
proste ćwiczenia

Proponujemy zapoznać się z prostymi ćwiczeniami, które zmienią wasze ciało przez 4 tygodnie. Nie musicie wydawać pieniądzy na siłownię oraz specjalny sprzęt. Wszystko czego potrzebujecie – to siła woli i tylko 10 minut dziennie.

Plank

proste ćwiczenia 1

Plank – ćwiczenie statyczne. Ruchów w nim nie ma, najważniejsze tutaj – poprawnie trzymać ciało. Żeby poprawnie zrobić plank wzorujcie się na zdjęciu: wspierać się należy tylko na łokcie, przedramienia i palce. Ważne, żeby plecy były proste, krzyże nie obwisały, pośladki nie sterczały. Jeśli wam łatwo stać w pozycji plank na łokciach, to więc coś robicie żle. W takiej pozycji wysilają się mięśnie, które utrzymują wasze ciało akurat w prostym położeniu; buduje się nie tylko brzuch, ale i mięśnie rąk, pleców i przedniej części uda.

Pompki

proste ćwiczenia 2

Dla poprawnych pompek należy przyjąć pozycję plank jak wyjściowej. Dalej odpychacie się rękami w górę. Główne w tym ćwiczeniu: plecy, miednica i nogi muszą zachowywać linię prostą. Dzięki temu wysilają się mięśnie nie tylko rąk, ale i brzucha. Następny krok polega na tym, żeby jak można wolniej powrócić ciało do pozycji wyjściowej.

Tonizowanie mięśni bioder i pośladków

proste ćwiczenia 3

Pozycja wyjściowa – jak na pierwszym obrazku: na rękach i kolanach. Następnie prostujcie jedną nogę, przy czym starając się trzymać ją prosto, nie zginając i nie odchylając w bok. Jednocześnie z nogą podejmujcie i prostujcie przeciwległą rękę. Dalej wykonujcie to samo z drugą ręką i nogą.

Przysiady

proste ćwiczenia 4

Żeby zrobić prawidłowe przysiady, głównie znaleźć bilans: rozstawić nogi na szerokości barów i wspierać się na całą stopę w całości, a nie na oddzielne jej części. W takiej pozycji zaczynajcie powoli siadać na wyobrażane niskie krzesło. Przy czym kolana i stopy muszą znajdować się na jednym poziomie, a ogonową kość należy wyciągać jak najdalej. Dla utrzymania równowagi można podjąć ręce przed sobą, jak na zdjęciu. Wstańcie do pozycji wyjściowej jak można wolniej.

Ćwiczenia na brzuch

proste ćwiczenia 5

Dlatego ćwiczenia należy położyć się na plecy, wyciągnąwszy ręce nad głową. Dalej powoli podejmujcie zgięte kolano i dotykacie się do niego ręką, jak na zdjęciu. Lewa noga – lewa ręka, prawa noga – prawa ręka – to jest główna zasada. Powracajcie do pozycji wyjściowej i powtarzajcie.

Brzuch + pośladki

proste ćwiczenia 6

To ćwiczenie robi się następnym sposobem: wspierajcie się na podłogę rękami i nogami tak, by wasze ciało było trójkątem. Podejmujcie nogę maksymalnie wysoko, jak na pierwszym obrazku. Dalej powoli opuszczajcie się i starajcie się dostać kolanem końców swojego nosa. Powracajcie do pozycji wyjściowej. Powtarzajcie ruch z drugą nogą.

Talia

proste ćwiczenia 7

Pozycja wyjściowa: nogi szeroko rozstawione, kolana trochę zgięte, plecy wspierają się o ścianę. Dalej splatajcie dłonie lub bierzcie piłkę, jak na zdjęciu i powoli poruszajcie ręce z jednej strony do innej, starając się dotknąć ściany. Ważne zachowywać plecy zawsze prosto.

Plan na 4 tygodnie

Tydzień 1

W ciągu 6 dni powtarzajcie następne ćwiczenia:

 • 2 minuty: plank.
 • 1 minuta: pompki.
 • 1 minuta: biodra i pośladki.
 • 1 minuta: brzuch.
 • 1 minuta: brzuch + pośladki.
 • 1 minuta: talia.
 • 2 minuty: plank.

Między ćwiczeniami odpoczywajcie przez 10 sekund.

Tydzień 2

Pozmieniajcie te kompleksy w ciągu 6 dni.

Kompleks 1:

 • 3 minuty: plank.
 • 3 minuty: brzuch.
 • 3 minuty: biodra i pośladki.

Między ćwiczeniami odpoczywajcie przez 15 sekund.

Kompleks 2:

 • 3 minuty: talia.
 • 3 minuty: pompki.
 • 3 minuty: brzuch + pośladki.

Między ćwiczeniami odpoczywajcie przez 15 sekund.

Tydzień 3: powtarzajcie ćwiczenia 1-go tygodnia.

Tydzień 4: powtarzajcie ćwiczenia 2-go tygodnia.

Przy prawidłowym wykonaniu po zakończeniu jednego miesiąca zobaczycie zadziwiające wyniki, a także nabędziecie zwyczaju codziennie robić ten prosty kompleks ćwiczeń, który wymaga zaledwie 10 minut dziennie. Jeśli chcecie przedłużyć zajmować się i osiągać jeszcze większych przemian w swoim ciele, powtarzajcie ten plan w podwójnej objętości.

źródło:PopSugar
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty