Przedłużanie włosów na zimno – 3 podstawowe metody

przedłużanie włosów na zimno

Najbardziej bezpieczną metodą uzyskania długich i gęstych włosów jest metoda przedłużania włosów na zimno. Istnieje kilka technik i żadna z nich nie przewiduje termicznego oddziaływania na korzenie i łuski włosów. Dzięki temu włosy praktycznie nie niszczą się i w wypadku poprawnej pielęgnacji efekt jest widoczny dosyć długo.

Przedłużanie włosów na zimno– istniejące metody

 1. Zimne przedłużanie włosów za pomocą zgrzewów. Owa metoda nazywa się również hiszpańską. Polega na doczepianiu sztucznych pasm do włosów własnych, w tym celu używa się specjalnego kleju do zimnego przedłużania włosów. Może być przeźroczystym (dla blondynek) albo z barwnikiem (w zależności od koloru włosów). W miejscu sklejania nanoszony jest klej i powstaje nieduży zgrzew. Owa metoda jest najbardziej długotrwała, włosy można nie zdejmować w ciągu pół roku jeśli je odpowiednio pielęgnować.
 2. Przedłużanie włosów na zimno za pomocą taśm (treski). Owa metoda polega na tym, że wzdłuż przedziałku poziomego doczepiane są pasma, splecione za pomocą nitek lub taśmy. Podczas tej metody używa się kleju.
 3. Przedłużanie włosów na zimno za pomocą tulejek (japońska metoda). W danym wypadku włosy nie ulegają ani termicznemu, ani chemicznemu oddziaływaniu, co jest bardzo istotne w wypadku włosów zniszczonych i łamliwych. Za pomocą szydełka jest zaczepiane pasmo włosów własnych i włosów sztucznych. Przeciągane przez otwór w metalowej tulejce, następnie są zaciskane cążkami. Jedyną wadą owej metody jest mechaniczne uszkodzenie włosów i możliwość wyczesywania pasm.

Przedłużanie włosów na zimno za pomocą taśm – instrukcja

 1. W odległości 6-7 cm od potylicy należy zrobić przedziałek poziomy.
 2. Zmierzyć długość przedziałku i odciąć kawałek treski o wiele mniejszy od długości przedziałku.
 3. Nanieść klej na treskę.
 4. Przykleić taśmę w odległości 5 cm od korzeni, nieco przyciskając ją w ciągu 30-40 sekund.
 5. Zrobić następny przedziałek, powtórzyć zabieg.
przedłużanie włosów na zimno jak zdjąć

Przedłużanie włosów na zimno– jak zdjąć?

W zależności od rodzaju przedłużania włosów na zimno stosowane są następujące środki:

 • olej do włosów (rycynowy, oliwkowy, rzepakowy);
 • szczypce lub suszarka;
 • spirytus;
 • aceton;
 • specjalne szczypce do usuwania tulejek;
 • środki do rozcieńczania kleju lub zgrzewów.
 
Powiązane artykuły:
Przedłużanie włosów w warunkach domowych – czego będziesz potrzebowała?
Długie i gęste włosy - marzenie każdej kobiety. Przedłużanie włosów pomoże rozwiązać wasz problem szybko i "bez strat". Jeśli chcecie przedłużyć włosy w domowych warunkach to ten artykuł jest dla was.
Jak zdjąć przedłużone włosy?
Nie zważając na istnienie mnóstwa różnych krótkich fryzur, długie włosy służą główną ozdobą kobiety. Procedura przedłużania daje szansę mieć zbytkowne loki wielu dziewczynom, jednak czas leci i wymaga się je poprawnie zdjąć.
Treski na spinkach – zalety i wady
Której kobiecie nie chce się zrobić szykowną fryzurę? Dla tych, kto nie może pochlubić się gęstą, szykowną grzywą styliści stworzyli udaną zamianę – treski, które dziś wyrabia jak z naturalnych, tak i ze sztucznych włosów.
Rodzaje przedłużania włosów – 3 najbardziej popularne technologie
W wielu salonach teraz proponują taką fryzjerską usługę jak przedłużanie włosów. Bywa kilka rodzajów: kapsułowe, taśmowe, zimne, gorące. Dokładniej o rodzajach przedłużania włosów czytajcie w materiale.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty