Przedłużanie włosów w warunkach domowych – czego będziesz potrzebowała?

przedłużanie włosów w warunkach domowych

Każda dziewczyna marzy o tym, aby mieć ładne, gęste, błyszczące i zdrowe włosy. Jednak ciągłe układanie włosów, stresy i negatywny wpływ otaczającego środowiska dosyć często nie dają możliwości otrzymać pożądany efekt nawet w wypadku odpowiedniej pielęgnacji. Z tego więc powodu ostatnio ogromną popularnością cieszy się zabieg przedłużania włosów albo w warunkach domowych, albo w salonie piękności.

Rodzaje przedłużania włosów

 1. Japońska metoda. Owy rodzaj przedłużania włosów przewiduje doczepianie pasm za pomocą specjalnych tulejek metalicznych.
 2. Włoska technika przedłużania włosów polega na doczepianiu pasm poprzez robienie specjalnych zgrzewów keratynowych na włosach własnych za pomocą zimnego karotenu. Owa substancja natychmiast zastyga, z tego więc powodu podczas kontaktu z włosami nie niszczy ich łusek.
 3. Przedłużanie włosów na ciepło. Rozgrzana smoła jest wykorzystywana w postaci substancji, która mocuje doczepiane pasma. Owa metoda bardzo niszczy włosy i wymaga dokładnej pielęgnacji włosów i częstej korekty.
 4. Przedłużanie włosów za pomocą tresek. Włosy przeznaczone do doczepiania układane są w rząd i mocowane za pomocą taśm. Owa metoda jest najbardziej długotrwała i zabezpiecza idealną długość włosów.
 5. Pasma doczepiane. Najszybsza metoda, niestety dosyć krótkotrwała. Odrębne pasma doczepiane są do włosów za pomocą spinek, gumek. Aby włosy wyglądały estetycznie, miejsca w których doczepiano pasma należy schować pod własnymi włosami.
 6. Ultradźwiękowe przedłużanie włosów. Jeden z rodzajów przedłużania włosów za pomocą zgrzewów keratynowych, jednak z wykorzystaniem nowych technologii. To daje możliwość stworzyć wysokojakościowe, maleńkie zgrzewy.

Jaka metoda przedłużania włosów jest lepsza?

Każda metoda ma własne plusy i minusy, więc jaką metodą lepiej przedłużać włosy – indywidualny wybór każdej kobiety. Obowiązkowo należy zasięgnąć porady fryzjera na temat typu twoich włosów, również warto określić gęstość i moc cebulek włosów. To umożliwi dobrać najbardziej bezpieczną i najbardziej odpowiadającą właśnie twojemu typowi włosów metodę.

Jak samodzielnie przedłużyć włosy?

Wykorzystywane materiały do przedłużania włosów:

 • smoła;
 • wosk;
 • karotyna;
 • dropsy keratynowe;
 • tulejki metalowe;
 • klej;
 • spinki;
 • żel klejący.

Sprzęt do przedłużania włosów:

 • piecyki do obróbki termicznej;
 • szczypce do tworzenia pasm do przedłużania;
 • zimne przedłużanie włosów
 • cążki do tulejek;
 • regulatory termiczne i szczypce z regulatorem temperatury;
 • aparat ultradźwiękowy do przedłużania włosów na zimno;
 • specjalne szczypce do zdejmowania i korekt przedłużonych włosów.
 1. Kupić wysokojakościowy materiał do przedłużania włosów.
 2. Kupić niezbędny sprzęt, który jest potrzebny do przeprowadzenia wybranej przez ciebie metody.
 3. Opanować technologię zabiegu.
 4. Zawczasu przygotować środki do pielęgnacji włosów i korekty.

Czy szkodliwe jest przedłużanie włosów?

Jasna rzecz, dowolne oddziaływanie chemiczne lub termicznie niszczy włosy. Więc zanim podejmiesz decyzję o przedłużeniu włosów musisz dokonać diagnostyki skóry głowy. Również warto dobierać jedynie jakościowe materiały i doświadczonych fachowców, którzy będą wykonywać zabieg.

 
Powiązane artykuły:
Jak zdjąć przedłużone włosy?
Nie zważając na istnienie mnóstwa różnych krótkich fryzur, długie włosy służą główną ozdobą kobiety. Procedura przedłużania daje szansę mieć zbytkowne loki wielu dziewczynom, jednak czas leci i wymaga się je poprawnie zdjąć.
Treski na spinkach – zalety i wady
Której kobiecie nie chce się zrobić szykowną fryzurę? Dla tych, kto nie może pochlubić się gęstą, szykowną grzywą styliści stworzyli udaną zamianę – treski, które dziś wyrabia jak z naturalnych, tak i ze sztucznych włosów.
Przedłużanie włosów na zimno – 3 podstawowe metody
Zimne powiększanie włosów - sposób mieć długie włosy. Bywa kilka rodzajów: zimne kapsułowe przedłużanie włosów, zimne taśmowe przedłużanie włosów i zimne przedłużanie włosów za pomocą tresek.
Rodzaje przedłużania włosów – 3 najbardziej popularne technologie
W wielu salonach teraz proponują taką fryzjerską usługę jak przedłużanie włosów. Bywa kilka rodzajów: kapsułowe, taśmowe, zimne, gorące. Dokładniej o rodzajach przedłużania włosów czytajcie w materiale.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty