Przekłucie wargi – typy piercinga warg i rady, jak zrobić w domu

зrzekłucie wargi

Piercing w wielu wypadkach korzystnie podkreśla właściwości, indywidualność osoby. W ostatnim czasie stanęło popularne przekłucie jednej wargi bądż obu z doborem kolczyka pod postacią kółka, czy sztangi z medycznej stali. Śmiałe kobiety wybierają ozdoby ze sztucznymi, czy naturalnymi kamieniami, jaskrawymi wisiorkami.

Przekłucie górnej wargi

Istnieje kilka typów takiego piercingu:

  1. Monroe – nazwany po słynnej aktorce, imituje pieprzyk nad wargą po lewej stronie.
  2. Madonna – analogiczny poprzedniemu rodzajowi, tylko kolczyk rozmieszcza się po prawej stronie.
  3. Medusa – przekłucie robi się na środku wargowego rowka, pod nosową przegrodą.

Te odmiany piercingu są uważane za najbezpieczniejsze i bezbolesne, ponieważ w obwodzie rozkładu ozdób nie ma dużych naczyń krwionośnych i nerwowych splotów, które mogą zostać uszkodzone.

Przekłucie po linii środka dolnej wargi

Rozróżniają dwa typy podobnego piercingu:

  • poziomowy;
  • pionowy.

W pierwszym wypadku wykorzystuje się długa sztanga, która utrwala się kulkami na końcach, przekłucie wykonuje się równolegle linii wargi.

Pionowy piercing robi się z reguły w rejonie ustnej uzdeczki (w środku). Przekłucie przechodzi pod wargą (koniec sztangi jest rozmieszczony nad podbródkiem), albo przez miękką tkankę (kolczyk wychodzi z środka dolnej wargi). Rozpatrzony rodzaj piercingu jeszcze nazywają "labret".

Boczne przekłucie dolnej wargi

Opisywany sposób ozdobienia klasyfikuje się tak:

  • standardowy boczny piercing wargi;
  • symetria.

Pierwszy typ – najbardziej rozpowszechniony, jako akcesorium najczęściej wykorzystuje się kółko, otaczające wargę. Na niego czasami zakładają korale, wisiorki z kamieniami i krysztaliki.

Drugi typ obejmuje 2 symetryczne przekłucia. Piercing wygląda bardzo oryginalnie i niezwykle, stosują się zgięte sztangi "banany" z kulkami, czy spiczastymi stożkami na końcach.

Przekłucie wargi w domu

Wykonać zabieg samodzielnie nie jest skomplikowane. Wszystko czego potrzebujesz – to wenflon (można nabyć w aptece), sterylne rękawiczki, antyseptyczny płyn i kolczyk.

Za pomocą kupionej igły trzeba szybko i akuratnie zrobić wywiercone przekłucie w wybranym miejscu i wprowadzić do otworu sztangę czy kółko, zawczasu obrobione spirytusem. Dowolne manipulacje należy przeprowadzać w rękawiczkach z lateksu, żeby uniknąć zakażenia rany. W przyszłości jest ważne śledzić za aseptycznością przekłucia i jego odnawianiem.

typy piercinga warg 1 typy piercinga warg 2 typy piercinga warg 3
typy piercinga warg 4 typy piercinga warg 5 typy piercinga warg 6
typy piercinga warg 7 typy piercinga warg 8 typy piercinga warg 9
 
Powiązane artykuły:
Rodzaje piercingu – typy przekłuć i modne tendencje
Jak wiadomo, praktycznie dowolna działka ciała, gdzie jest przyrodnicze wygięcie, można przekłuć z późniejszym umocnieniem w otworze ozdoby. W artykule rozpatrują się rodzaje piercingu części ciała, które kobiety decydują się przekłuć najczęściej.
Piercing pępka – kiedy jest najlepszy czas do jego przeprowadzenia i jakie są przeciwwskazania?
Piercing pępka jest popularny na całym świecie, zwłaszcza wśród buntującej się młodzieży. On jest narzędziem dla podkreślania indywidualności i niepowtarzalności. W dzisiejszym artykule dokładnie opowiemy o procedurze jego przeprowadzenia.
Ile trzyma się mehendi?
Chcecie zrobić tymczasowe tatuowanie henną w przeddzień ważnego wydarzenia, lecz nie wiecie kiedy lepiej zapisać się do fachowca, żeby rysunek nie pobladł? Wtedy przeczytajcie nasz artykuł. W tym materiale opowiemy, ile trzymają się takie wzory.
Mehendi w  warunkach domowych - jak zrobić stylowy tatuaż swoimi rękami?
Rysunki henną na ciele dostały nazwę mehendi, lecz spotykają się i inne warianty - mendi, menendi. To związane jest z szerokim rozpowszechnieniem takich tatuowań u różnych narodów Wschodu. Proponujemy pierworysy mehendi na napięstku.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty