Przepisy domowe maseczek do ust

maseczek do ust

Najbardziej delikatną uważa się cera dookoła oczu, jednak skóra ust jest niemniej wybredną i reaguje na chłód i mróz. Zazwyczaj kobiety zapominają o ustach, gdy dokonują codziennego rytuału pielęgnacji i oczyszczania twarzy. Skóra ust kardynalnie się różni od skóry innych części ciała. Ona praktycznie nie ma gruczołów łojowych. Z tego więc powodu jest delikatna i wrażliwa, również naczynka krwionośne znajdują się bardzo blisko ku powierzchni.

Właśnie z tego powodu pielęgnacja ust jest niemniej ważna, aniżeli pielęgnacja cery dookoła oczu. Również właśnie usta przyciągają szczególną uwagę mężczyzn. Uczuciowe i miękkie usta mogą po prostu doprowadzić faceta do szaleństwa. Czyż to nie jest powodem na to, aby poświęcić im szczególną uwagę?

Maseczki domowe do ust

Po pierwsze nigdy nie pomijaj własną uwagą ust, gdy nanosisz na twarz maseczki odżywiające. Domowe maseczki i kremy do cery dookoła oczu można śmiało nanosić na usta. Teraz zapoznajmy się z kilkoma popularnymi maseczkami do ust:

  Maseczka do ust z olejem

  Składniki:

  • olej oliwkowy, rycynowy, olej z pestek winogron, moreli, brzoskwini;
  • witaminę A i E.

  Przyrządzanie i stosowanie

  Najlepszy sposób na ochronę ust przed mrozami – nanieś na usta przed wyjściem na dwór olej odżywiający. Nanosić maseczkę należy wtedy, gdy masz zamiar przez długi czas pozostawać na mrozie, stosować ją należy pół godziny przed wyjściem na ulicę. Bezpośrednio przed wyjściem po prostu przesiąknij usta serwetką. Następnie obowiązkowo nanieś szminkę lub błyszczek do ust. Taką maseczkę odżywiającą można zrobić bezpośrednio przed wyjściem na ulicę, albo nanieść na całą noc i nie zmywać.

  Maseczka na powiększenie ust

  Składniki:

  • wazelina – 1 łyżka;
  • cukier – 1 łyżka;
  • miód – 1 łyżka;
  • sok cytryny – 1 łyżka;
  • gliceryna – 1/3 łyżki.

  Przyrządzanie i stosowanie

  Chyba najpopularniejsza maseczka do ust ze wszystkich istniejących. Najprostszy sposób na powiększenie ust – nanieść na nie wazelinę. Maseczkę z wazeliny należy nanosić za pomocą pędzelka do nanoszenia szminki. Po upływie 10 minut przesiąkamy usta serwetką i nanosimy pomadkę. Jest również dobrym środkiem zapobiegającym wysypce na ustach. Wymieszajcie wszystkie składniki. Ową mieszankę można nieco nagrzać. Ciepłą maseczkę nanosimy na suche usta, a po upływie 15 minut zmywamy ciepłą wodą. Od razu nanieś pomadkę lub błyszczek do ust. Owa maseczka robi usta bardziej pełnymi, a kontury – bardziej wyraźnymi. Warto uwzględnić ten fakt, że efekt jest widoczny jedynie w ciągu kilku godzin. Robić ją należy bezpośrednio przed wyjściem.

  Maseczka z miodem

  Składniki:

  • miód.

  Przyrządzanie i stosowanie

  Doprowadzić do normalnego wyglądu usta, które przez cały czas pękają i łuszczą się można za pomocą miodu. Po prostu nanieś miód na usta i zmyj go po upływie 15 minut. Można osiągnąć efektu scrabu, jeśli w czasie zmywania nieco masować usta.

  Świetna maseczka domowa do ust ze śmietaną.

  Składniki:

  • śmietana – 1 łyżka;
  • sok cytryny;
  • olej roślinny.

  Przyrządzanie i stosowanie

  Dodaj do 1 łyżeczki śmietany kilka kropelek soku cytrynowego i oleju roślinnego. Nanieś grubą warstwę maseczki na usta i zmyj po 20 minutach ciepłą wodą.

  Maseczka witaminowa

  Składniki:

  • miód – 1/3 łyżki;
  • witaminę A i E;
  • olej roślinny – 1/3 łyżki.

  Przyrządzanie i stosowanie

  W tym celu przygotuj następną mieszankę: 1\3 łyżeczki miodu wymieszaj z taką samą ilością oleju roślinnego i dodaj witaminę A i E. Nanieś maseczkę na usta na 10 minut. Zmyj ciepłą wodą, przesiąknij usta serwetką, nanieś balsam do ust.

  przepisy domowe maseczek do ust

  Scrab do ust

  Składniki:

  • płatki owsiane;
  • miód.

  Przyrządzanie i stosowanie

  W młynku do kawy należy podrobić płatki owsiane. Otrzymaną mąkę wymieszamy z miodem. Przed naniesieniem należy zmiękczyć skórę. W tym celu wieź miękką ściereczkę i zanurz do gorącej wody. Następnie połóż ją na usta. Później można nanieść scrab na usta, nieco masując w kierunku od kącików ust do środka.

   
Powiązane artykuły:
Suchość ust – jak z nią walczyć?
Suchość ust – to nie tylko nie jest pięknie, ale i okropnie nieprzyjemnie. Dla dziewczyn to jest duży problem. Nie można pięknie nanieść pomadki, niemożliwie całować się i czujesz się niekomfortowo. Jak to leczyć? O tym opowiemy w artykule.
Microblading ust – w czym jest lepszy od tatuażu?
Microblading ust – procedura, co pozwala nadać objętość, zabezpieczyć delikatny i świeży odcień. Zorientujmy się, na czym polega przewaga popularnego tatuażu i w czym są jego zalety.
Jak zrobić peeling do ust, aby zrobić je miękkimi i soczystymi?
Peeling do ust pozwoli stale podtrzymywać zdrowie delikatnej skóry. Spróbujcie zrobić peeling z cukru z dodaniem miodu. Efekt od domowej procedury na pewno spodoba się.
Cienkie usta – sposoby na ich zwiększenie
Macie kompleksy dotyczące cienkich warg? Przeczytajcie nasz materiał i przekonajcie się, że jesteście atrakcyjne i seksualne. W artykule są opisane efektywne sposoby i technika makijażu dla wizualnego zwiększenia warg.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty