Przewóz dzieci w samochodzie - jak zrobić wyjazd najbardziej komfortowy?

przewóz dzieci w samochodzie

Każdy odpowiedzialny rodziciel zobowiązany zatroszczyć się o bezpieczeństwie swojego dziecka w samochodzie. Rzemienie bezpieczeństwa w samochodzie są przewidziane na wysokość dorosłego człowieka, toż przewóz dzieci do 12 lat w samochodzie ma swoje właściwości. Przewozić dzieciaków na tylnym siedzeniu maszyny pozwala się w specjalnym utrzymującym urządzeniu (dziecięcym samochodowym fotelu). Nie zabrania się użycie jakichkolwiek innych środków, za pomocą których można przypiąć dziecko samochodowymi pasami bezpieczeństwa. Przewóz dzieci na przednim siedzeniu jest dozwolony tylko w dziecięcym samochodowym fotelu. Dzieci po 12 latach przewożą się tak samo jak osoby dorosłe.

Jak przewozić dziecko w samochodzie?

Bezpieczeństwo przewozu twojego dziecka będzie zależało od tego jak poprawnie posadzisz i przymocujesz go. Głównym warunkiem jest kupienie dziecięcego samochodowego fotelika, co odpowiada wadze i wiekowi dziecka. Dalej należy poprawnie go ustawić, zgodnie z instrukcją, i ustalić rzemienie bezpieczeństwa.

Jeśli na tylnym siedzeniu samochodu, oprócz dziecka są jeszcze pasażerowie, upewnij się, żeby oni byli przypięci. Przy wypadku samochodowym, z reguły nie przypięci pasażerowie mogą przywalić się całą wagą na dziecko i poważnie go zranić.

Przewóz dzieci bez specjalnego fotelu, na rękach może doprowadzić do smutnych skutków. Statystyka wypadków samochodowych pokazuje, że w sytuacjach różnego stopnia ważkości w wielu wypadkach dzieci ucierpiały tylko dlatego, że były nie przypięte, albo znajdowały się na rękach u dorosłych.

Przewóz dzieci do 1 roku wymaga szczególnej uwagi. Wozić malucha należy w specjalnym utrwalonym fotelu, z wewnętrznymi pięcio-punktowymi rzemieniami bezpieczeństwa, rozwinąwszy go plecami do kierunku jazdy. Jeśli zdecydowałaś się przewozić dzieciaka na przednim siedzeniu – obowiązkowo odłącz poduszkę bezpieczeństwa.

Trwałe podróże

Amatorom podróżować z dzieckiem samochodem przy wyborze samochodowego fotelu, należy uwzględnić nie tylko jego bezpieczeństwo, ale i poziom komfortu. Ergonomia siedzenia musi maksymalnie obniżać obciążenie na kręgosłup malucha. Często dzieci zasypiają przy jeździe. Toż nachylenie oparcia fotela musi się regulować.

Wielu rodziców zderzają się jeszcze i z tym, że u dziecka powstaje choroba lokomocyjna podczas trwałych wyjazdów. Istnieje kilka sposobów, aby tego uniknąć:

  1. Nie należy obficie karmić dziecko przed samym wyjazdem.
  2. Oprócz słabego układu przedsionkowego choroba lokomocyjna może sprowokować jednostajne miganie obrazków w bocznych oknach. Spróbuj odwrócić uwagę dziecka podczas jazdy, dać mu ulubione zabawki, otworzyć przeglądową szybę, żeby dziecko mogło patrzyć na drogę.
  3. Częściej zatrzymuj się oddychać świeżym powietrzem.
  4. Wybieraj do podróży czas snu dziecka, sen usuwa wszystkie objawy choroby lokomocyjnej.
  5. Na skrajny wypadek jest medyczne rozwiązanie tego problemu. W aptekach jest przedstawiony duży reguły przewozu dzieci w samochodziewybór środków od choroby lokomocyjnej dla dzieci.
Czym zająć dziecko w samochodzie?

Ustaliłaś fotelik dla dziecka w samochodzie, a on nie chce w nim siedzieć? Brzmi znajomo dla wielu osób. Zatroszcz się o zapasowy arsenał odwracających manewrów.

Oprócz różnych zabawek można zaproponować wspólny śpiew ulubionej piosenki, opowiedzieć wiersz, pograć w różne gry słowne. Zaproponuj dziecku komentować zobaczone za oknem zjawiska, omawiajcie detale. Opowiedz dzieciaku improwizowaną ciekawą historię o człowieku z samochodu, który przejeżdża obok, itp. Weź ze sobą ulubione smakołyki dla dziecka, dzieci uwielbiają przekąski.

 
Powiązane artykuły:
Lot samolotem z małym dzieckiem – poprawna organizacja podróży
Podróż z malutkim dzieckiem – zawsze trudne wydarzenie,a jeśli do tego włączy się przelot – cięższe dwa razy. Przecież nie wiadomo jak ono będzie czuło się podczas lotu. Dlatego przygotować się należy wcześniej.
Dziecko ma objawy choroby lokomocyjnej w samochodzie - przyczyny
Dziecko ma objawy choroby lokomocyjnej w transporcie – nieprzyjemny problem, który powstaje u wielu dzieci, ponieważ mają nierozwinięty aparat. Jednak istnieją niektóre środki i sposoby zdolne pomóc w takiej sytuacji. O nich opowiemy.
Zasady przewożenia dzieci w autobusie - zym zająć dziecko?
Podróż z dziećmi na autobusie – próba cierpliwości i dzieci i ich rodziców. Nie wszystkie dzieci są zdolne wytrwać kilka godzin, siedząc na jednym miejscu. O tym, jak przygotować się do takiej podróży i czym zająć dziecko w drodze, opowiemy w artykule.
Przygotowanie dziecka do podróży samolotem – podróż z noworodkiem
Jeśli was z bobasem czeka przelot samolotem, należy zatroszczyć się nie tylko o bagaż i rzeczy, które mogą być potrzebne, ale i o psychologiczne przygotowanie dziecka. W naszym artykule opowiemy jak to najlepiej zrobić.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty