Przygotowanie dziecka do podróży samolotem – podróż z noworodkiem

przygotowanie dziecka do podróży powietrzem

Podróż z maleńkim dzieckiem dla rodziców może być dosyć problematyczna, jeśli dokładnie do niej się nie przygotują. Bagaż przepełniony pieluszkami, zabawkami może wydać się drobiazgiem, gdy zacznie przeraźliwie płakać dziecko, które zepsuje humor nie tylko rodzicom, ale również innym podróżującym. Właśnie z tego powodu przygotowanie dziecka do podróży powietrznej jest bardzo ważne.

Aspekt psychologiczny

Wiadomo, reakcję dzieciaków, podobnie jak zwierząt na podróż powietrzną jest trudno przewidzieć. Zmiana zwykłych warunków może zainteresować dziecko, ale również może przestraszyć go. Istnieje kilka reguł podróży powietrznej z dziećmi niepełnoletnimi, które pomogą bez problemów podróżować. Po pierwsze należy nawiązać rozmowę z dzieckiem o przyszłej podróży. Dziecko przyzwyczai się do myśli, że zobaczy duży samolot, a gdy ukaże się na lotnisku, to wygląd pokładu go nie przerazi. Poproś go o zapakowanie rzeczy, które on zabierze do swego plecaczka osobistego. Zainteresowany nowym wydarzeniem zapomni o strachu. Najgłówniejsze, aby dziecko nie usłyszało rozmów dorosłych o ich strachach i zmartwieniach związanych z samolotem.

W przeddzień podróży można zagrać z dzieckiem w grę: on – pilot, ty jesteś pasażerem. Wspomnij o wszystkich drobiazgach: rozpoczynając od pasów bezpieczeństwa i kończąc jazdą na barkach tatusia. Jeśli masz taką możliwość zabierz dziecko na wycieczkę na lotnisko. Podczas odlotu dzieciak będzie znajdować się w znajomym środowisku.

Biorąc pod uwagę wyżej wymienione porady, będziesz wiedzieć jak przygotować dziecko do podróży powietrznej, aby otrzymać zadowolenie i podziwiać krajobraz.

Podróż powietrzna z niemowlakiem długa podróż powietrzem z dzieckiem

Zaplanowana podróż powietrzna z noworodkiem nie potrzebuje specjalnego przygotowania psychologicznego, jednak ma niektóre szczególności. Pierwsza – to pokarm. Jeśli z mlekiem mamy wszystko jest zrozumiałe, to jeśli chodzi o noworodków, które odżywiają się sztucznym pokarmem trzeba przygotować mieszankę. Wodę gotowaną dadzą ci w samolocie, jednak musisz zadbać o buteleczkę. Pamiętaj, że dla noworodków nie ma żadnych wyjątków, więc zasada o zakazu przewozu butelek o objętości powyżej 100 ml rozprzestrzenia się na nich również. Jeśli czeka na ciebie długa podróż powietrzna lub nocna podróż z maleńkim dzieckiem zabierz ze sobą kilka buteleczek. Najgłówniejsze, nie denerwuj się! Zazwyczaj noworodek dobrze czuje się podczas podróży powietrznej, ponieważ w większości wypadków potrzebuje jedynie piersi mamy lub buteleczki.

 
Powiązane artykuły:
Zasady przewożenia dzieci w autobusie - zym zająć dziecko?
Podróż z dziećmi na autobusie – próba cierpliwości i dzieci i ich rodziców. Nie wszystkie dzieci są zdolne wytrwać kilka godzin, siedząc na jednym miejscu. O tym, jak przygotować się do takiej podróży i czym zająć dziecko w drodze, opowiemy w artykule.
Dziecko ma objawy choroby lokomocyjnej w samochodzie - przyczyny
Dziecko ma objawy choroby lokomocyjnej w transporcie – nieprzyjemny problem, który powstaje u wielu dzieci, ponieważ mają nierozwinięty aparat. Jednak istnieją niektóre środki i sposoby zdolne pomóc w takiej sytuacji. O nich opowiemy.
Lot samolotem z małym dzieckiem – poprawna organizacja podróży
Podróż z malutkim dzieckiem – zawsze trudne wydarzenie,a jeśli do tego włączy się przelot – cięższe dwa razy. Przecież nie wiadomo jak ono będzie czuło się podczas lotu. Dlatego przygotować się należy wcześniej.
Przewóz dzieci w samochodzie - jak zrobić wyjazd najbardziej komfortowy?
Podczas podróży z dzieckiem w samochodzie pierwsze o czym rodzice muszą pamiętać to jego bezpieczeństwo. Istnieją specjalne dziecięce autofotele i niektóre reguły znajdowania dzieci w samochodzie. O nich dowiadujecie się z artykułu.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty