Przyjazny żeński zespół – jak nawiązać dobre stosunki w pracy?

przyjazny żeński zespół

Przedstawimy sobie czy może być warto po prostu popatrzeć na rzeczywistość i dowiedzieć się, że jesteś w przyjaznym żeńskim zespole. Oczywiście w tym są jak światłe, tak i ciemne strony. Przecież powinnaś być gotową, że ciebie z głową poniesie do wiru plotek i intryg. I z tego powstaje pytanie: "Jak pogodzić się w żeńskim zespole"? Rozstawimy wszystkie kropki nad "i".

Żeński zespół – plusy i minusy

Jak tylko przyjdziesz do nowego miejsca pracy to do oczu rzuci ci się tak zwany team-lider tego zespołu. To nie kto inny jak rezolutna pani, która co chwili wszystkim i wszystkimi zarządza i nadaje konkretny kierunek ruchowi. Właśnie z jej inicjatywy zbierają się pieniądze na wszystkie przedsięwzięcia. Po to, żeby nie poznać goryczy jej charakteru po prostu bardzo miękko i delikatnie staraj się jej spodobać.

Innych, normalnych, można nazwać takich, z którymi przypadnie ci najlżej. Tak dziś oni nie przenoszą twojego ducha, a jutro już gotowe rozdzielić minutę przerwy na kawę.

Praca w żeńskim zespole pójdzie jak po maśle jeśli nie będziesz spieszyć wydarzenia. Najpierw przyglądaj się do każdego współpracownika. Dla siebie osobiście składaj taką sobie tablicę charakterystyk. Zapoznaj się ze swoimi współpracownikami. A potem, kiedy przekroczysz linię "Dedykacja nowej", wykonaj parę starych, lecz bardzo efektywnych gestów: na przykład poczęstuj wszystkich nowo kupionym pudełkiem cukierków.

Jak wyżyć w żeńskim zespole?

  1. Podtrzymuj ogólne rozmowy. Lecz nie zachwycaj się gadaniną.
  2. Jeśli ktoś z zespołu zanudza cię do kości mózgu i czujesz antypatię wobec tej osoby nigdy nie pokazuj tego na ludziach. Po prostu staraj się z taką osobą zachowywać dystans. Staraj się być przyjazną, w takim razie nie wykluczono, że to spowoduje życzliwość w odpowiedzi.
  3. Psychologia żeńskiego zespołu jest taka, że prędzej czy później współpracowniczki będą ciebie sprawdzały, powiedzmy tak na mocność. A więc nie warto poddawać się prowokacji.
  4. Nie zapominaj wykazywać inicjatywę w decyzji pewnych zadań. Lecz również nie zapominaj o "złotym środku" – aktywności. Nie bądź zbyt słabą i nie ciśnij własną opinią na współpracowników.
  5. Przecież chcesz zaprzyjaźnić się ze wszystkimi, tak czy nie? Wtedy miękko i taktownie daj do zrozumienia, że chcesz być częścią zespołu i przyjmujesz "zasady gry".

Jak zarządzać żeńskim zespołem?

Nie na darmo w Anglii ma dużą popularność fraza "Najlepszy współpracownik – to kobieta". Przecież właśnie my kobiety, mamy takie oszałamiające jakości, jak uwaga do detali, akuratność i wytrwałość. Niestety niewielu mężczyznom to jest dane. Kierowanie żeńskim zespołem – nie jest łatwą sprawą. Ten kto potrafi zrozumieć żeńską logikę, będzie wynagrodzony doskonałym zespołem, porządkiem w nim. Dlatego ważne odznaczyć, że nie ma sensu motywować przedstawicielki płci pięknej karierą. Przecież za swoją przyrodą one są strażniczkami ogniska rodzinnego.

Nigdy nie wtrącaj się do wszystkich intryg, którymi jest pełne wewnętrzne życie zespołu, lecz nie zapominaj nawiązywać przyjacielskie stosunki ze swoimi podległymi pracownikami. Pamiętaj, że im będzie bardzo przyjemnie,żeński zespół jeśli wykażesz ciekawość do części ich życia poza pracą.

Lecz z czym warto walczyć w takim zespole? To na pewno to, że należy śledzić, żeby roboczy czas nie był poświęcony pustej gadaninie. Ważną rolę grają ubrania do pracy. Zgódź się, że o wiele przyjemniej znajdować się wśród idealnie ubranych w garnitur biznesowy kobiet aniżeli pań, na których jest rozmaita niegustowna odzież.

Socjolodzy zaznaczają, że maksymalny termin przyzwyczajenia do innowacji w żeńskim zespole składa się na sześć miesięcy. A więc bądź cierpliwą i nie zapominaj być przyjaznym człowiekiem w stosunku do swoich podległych pracowników.

 
Powiązane artykuły:
 Jak cofnąć czas, czy to jest w ogóle możliwe?
Jakby było dobrze wrócić wstecz i skorygować wszystkie błędy, żeby polepszyć swoje życie. W tym artykule opowiada się o tym, czy jest możliwość przywrócić czas, toż i którymi magicznymi sposobami to można zrobić.
5 przyczyn nie spać w nocy
Przyrodę tak pojmowano, że prawie wszystko co jest żywe, co jest na ziemi zanurza się do snu z nadejściem nocy. Jednak oprócz nich jest jeszcze i człowiek, u którego obowiązkowo znajdą się przyczyny, żeby nie spać.
Rekomendacje jak sobie radzić ze stresem w pracy
Słowo stres dziś tak często brzmi z ekranów telewizora i z ust ludzi, że zdaje się że on błyskawicznie wchodzi do mody. Naprawdę, powszednie sprawy bądź kogo zdolne zrobić nerwową i drażliwą. Główne źródło stresu – praca stała, nie zawsze ulubiona i nieunikniona.
Oszczędzanie czasu – jak skutecznie zarządzać czasem?
Główna wartość, którą mamy w tym życiu to czas. Lecz właśnie jego większość z nas traci absolutnie bezdarnie. I jeśli chcecie zrobić swoje życie efektywnym, pierwsze z czego należy zacząć to oszczędzanie czasu.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty