Przykładowy zestaw ćwiczeń porannej gimnastyki

zestaw porannej gimnastyki

Chyba są w pracy ludzie, którzy od samego już rana są bardzo rześcy. Jak im to się udaje? Chyba ktoś z nich wykonuje zestaw ćwiczeń higienicznej gimnastyki porannej. Lekarze przez cały czas wymieniają korzyści wykonywania ćwiczeń rano. Regularne ćwiczenia polepszają funkcjonowanie układu trawiennego, oddechowego, sercowo -naczyniowego, układu nerwowego, a również mózgu. A dla kobiet zestaw ćwiczeń porannej gimnastyki to nie tylko gwarancja rześkości, ale również wspaniałego wyglądu zewnętrznego. Korzyści z tych zajęć jest dużo.Należy jedynie pokonać własne lenistwo. Otóż jesteś gotowa na to, że będziesz wyglądać wspaniale i zdrowo? Proponujemy kilka podstawowych zasad, za pomocą których będziesz mogła samodzielnie ułożyć zestaw gimnastyki.

Na początku zapamiętaj kolejność wykonywania ćwiczeń, która jest zalecana. Na początku chód lub powolne bieganie, następnie ćwiczenia na „pociąganie”. Następnie wykonujemy ćwiczenia rozgrzewające mięśnie, później możemy przystąpić do zajęć siłowych z ciężarkami albo bez nich. Następnie skłony na boki, przysiady, skakanie na skakance. W końcu spokojny chód lub bieganie, ćwiczenia normalizujące oddychanie.

Przykładowy zestaw ćwiczeń porannej gimnastyki higienicznej

Wykonywania ćwiczeń:

 • spokojny chód z wdychaniem i wydychaniem;
 • nogi znajdują się na szerokości barków, prawą rękę unosimy do góry i w lewo, prawa ręka znajduje się na pasie;
 • nogi znajdują się na szerokości barków, podczas wdychania podnosimy się na czubki i wyciągamy ręce do góry, kierujemy je na boki, wydychając wstajemy na pięty i opuszczamy ręce;
 • nogi na szerokości barków, kręcimy głową na boki;
 • nogi na szerokości barków,ręce wyrównujemy prostopadle do podłogi, odwracamy tułów po kolei w prawo i lewo;
 • nogi na szerokości barków,wykonujemy skłony do tyłu i do przodu;
 • machamy wyprostowanymi nogami w różne strony;
 • siedząc na podłodze, ciągniemy ręce do palców nóg, nogi wyprostowane;
 • stojąc na kolanach, wdychając wyginamy plecy i podnosimy głowę,wydychając zaokrąglamy plecy, głowę przyciskamy do klatki piersiowej;
 • siadamy na podłodze, rozsuwamy nogi, ciągniemy ręce po kolei do jednej i drugiej nogi;
 • na szerokości barków,kręcimy barkami, a następnie rękami;
 • krzyżujemy ręce, wyciągając je przed sobą („nożyce”);
 • powolne przysiady;
 • skakanie na jednej i dwóch nogach;
 • powolne bieganie, następnie chód;
 • nogi znajdują się na szerokości barków, podczas wdychania podnosimy się na czubki i wyciągamy ręce do góry, podnosimy je na boki, zestaw porannej gimnastyki dla kobietwydychając wstajemy na pięty i opuszczamy ręce;
 • każde ćwiczenie należy wykonywać 2-5 razy-bieganie, chód, skakanie w ciągu minuty.
Co robić jeżeli nigdy wcześniej nie ćwiczyłaś?

Jeśli nigdy nie ćwiczyłaś to warto wykonywać jedynie ten zestaw ćwiczeń. Jeśli natomiast czujesz się na siłach to można dodatkowo wykonywać ćwiczenia z ciężarkami, hantlami, skakanką. Jeśli chcesz przyzwyczaić swoje dziecko do ćwiczeń fizycznych zabieraj go ze sobą-owy zestaw odpowiada również dzieciakom. Dzieciaki mogą wykonywać ćwiczenia w postaci gier – można się ciągnąć do słoneczka lub robić skłony chcąc wziąć ładny kwiatuszek. Najlepiej, gdy gimnastyce porannej towarzyszy muzyka, będzie wesoło i tobie i dziecku. I w końcu zestaw gimnastyki porannej można wykonywać zarówno w domu jak i na ulicy. Jeśli wykonujesz ćwiczenia w domu to pomieszczenie należy dobrze wietrzyć.

Życzymy mocnego zdrowia!

 
Powiązane artykuły:
Hiperekstenzja domowym sposobem – jak poprawnie wykonywać ćwiczenia?
Hiperekstenzja – pożyteczne ćwiczenia dla pleców i nóg nawet dla tych, kto ma problemy z grzbietem. Właśnie przy wykonaniu tego ćwiczenia wzmacniają się mięśnie pleców. Omówimy jak wykonać poprawnie w domowych warunkach.
Ćwiczymy robienie przerzutów – czyli jak nauczyć się robić salto?
Kto nie marzy umieć robić salto? Lecz wielu stopuje lęk. Oni myślą, że u nich nic nie wyjdzie. O tym, jak je poprawnie przeprowadzać i o tym jak uniknąć urazów opowiada się w tym artykule.
Wzmacniamy mięśnie i uczymy się utrzymywać równowagę – jak nauczyć się chodzić na rękach?
Nauczyć się chodzić na rękach marzy wiele osób. To nie tylko zabawne, ale i bardzo pożyteczne, ponieważ rozwija koordynację i mięśnie rąk. W tym artykule dokładnie jest opisana instrukcja nauczania chodzenia na rękach i techniki balansowania.
Jak nauczyć się stać na rękach?
Stojak na rękach – podstawa wielu ćwiczeń w gimnastyce, sporcie i tańcach. Jeśli opanujecie tą technikę łatwo nauczycie się chodzić na rękach. W tym artykule jest opisana technika, przeczytawszy którą nauczycie się wstawać na ręce.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty