Przyprawa na różne choroby сynamon - właściwości lecznicze

cynamon właściwości lecznicze

Cynamon - to wiecznozielone drzewo, którego wysuszoną korę wykorzystuje się w kuchni w chrakterze przyprawy. Oprócz przyjemnego aromatu i smaku, cynamon ma właściwości lecznicze stosowane w medycynie i kosmetologii. Rozpatrzymy najbardziej efektywne i pożądane przepisy oraz sposoby stosowania cynamonu w leczeniu.

Pożyteczne właściwości cynamonu

Cynamon zawiera olejki eteryczne, garbniki, błonnik, kwasy tłuszczowe, witaminy A, C, E, B, K, PP, beta-karoten, minerały (wapń, potas, magnez, fosfor, żelazo, miedź itp.). Ze względu na swój skład, cynamon ma następujące właściwości:

  • bakteriobójcze;
  • przeciwgrzybiczne;
  • dezynfekujące;
  • rozgrzewające;
  • antydepresyjne itp.

Leczenie cukrzycy cynamonem

Właściwości lecznicze cynamonu można wykorzystać przy leczeniu cukrzycy typu 2. Przeprowadzone badania pokazały, że cynamon zawiera substancję, którą organizm nie tylko rozpoznaje jako insulinę, lecz również działa w taki sam sposób. Tym samym cynamon może normalizować poziom cukru we krwi, a także podwyższać aktywność insuliny i zdolność komórek wchłaniać i wykorzystać glukozę. Ludziom z tą chorobą, zaleca się dodawać do pokarmu cynamon zamiast soli.

Można również posługiwać się następnym przepisem: łyżeczkę cynamonu zalać szklanką wrzątku i dać naciągnąć pół godziny, a potem dodać do płynu 2 łyżeczki miodu. Taki napój należy spożywać dwa razy dziennie - rano na czczo i przed snem po połowie szklanki.

Cynamon na ciśnienie

Cynamon zdolny jest obniżać ciśnienie tętnicze krwi i można stosować go do tego celu. Zaleca się pić na noc szklankę kefiru, w której jest rozpuszczona łyżeczka cynamonu, przez 10 dni. Również pożytecznie dodawać tą przyprawę do różnych potraw.

Cynamon na odchudzanie

Ta zapachowa przyprawa, wzmacniając wymianę cukru w organizmie zapobiega gromadzeniu węglowodanów, a więc i tłuszczowych odkładów. Lekarze -dietetycy rekomendują dodawać ją do soków, mleka, wody, kasz, sera i innych potraw (lecz nie do wyrobów cukierniczych i pieczywa, które nie będą sprzyjać odchudzaniu, nawet w połączeniu z cynamonem).

Pięknym napojem na odchudzanie będzie zielona herbata z cynamonem, która oprócz tego ma i efekt wzmacniający. Dlatego do filiżanki zielonej herbaty dodać połowę łyżeczki cynamonu i trochę miodu. Pić taki napój codziennie.

A oto przepis bardzo efektywnego cocktailu z cynamonem do spalania tłuszczu, który nazywają "jedzenie modeli": do szklanki odtłuszczonego kefiru dodać po pół łyżeczki mielonego cynamonu i imbiru, a także trochę ostrej papryki (na koniuszku noża). Pić taki cocktail należy rano przed jedzeniem albo całkiem zamienić nim śniadanie, a także wieczorem na kolację.

Cynamon na cellulit

Cynamon jest także skuteczny w walce ze "skórką pomarańczową". On aktywizuje metabolizm w skórze sprzyjając wyprowadzeniu zbędnego tłuszczu. Cynamon również odżywia, regeneruje i tonizuje skórę, podwyższa jej elastyczność.

Żeby pozbyć się cellulitu, można robić body wrapping z cynamonem i gliną. Do tego trzeba zmieszać po 20 g cynamonu i błękitnej gliny, dodać 5–6 kropli dowolnego oleju antycellulitowego (imbiru, pomarańczy, paczuli itp.) i rozrobić ciepłą wodą do stanu kremowego. Nanieść mieszankę na obszary problematyczne, zawinąć folią, założyć ciepłą odzież i położyć się pod kołdrę na 40 minut. Dalej zmyć ciepłą, a potem chłodną wodą. Powtarzać ten zabieg należy co drugi dzień przez miesiąc.

Maseczka z cynamonem na twarz

leczenie cynamonem

Przepis odżywczo-tonizującej maseczki, polepszającej kolor twarzy dla każdego typu skóry: zmieszać puree z jednej trzeciej banana, dwie łyżki śmietany, połowa łyżeczki cynamonu i kilka kropli soku z cytryny. Nanieść na twarz na 15 minut, a potem zmyć ciepłą wodą.

Cynamon na wzrost włosów

Przepis maseczki na włosy: do dwóch łyżek oleju kokosowego dodać po łyżce cynamonu i miodu, zamieszać i nanieść na włosy wcierając w korzenie, zmyć po 15 minutach. Stosując tę maskę 1–2 razy w tygodniu, można nie tylko przyśpieszyć wzrost włosów, ale i je uzdrowić.

 
Powiązane artykuły:
Rokitnik – stosowanie, korzystne właściwości
Dziś porozmawiamy o rokitniku. Ten wielowitaminowy środek przyjmują w okresie chłodów. Lecz nie tylko jako leczniczy środek, a i w opiece za obliczem. Skóra po nim staje się elastyczną i cieszy świeżością. Kilka prostych przepisów jego użycia w naszym artykule.
Rumianek apteczny –  właściwości lecznicze
Niektóre rośliny aktywnie kultywują się w wyniku tego, że one przedstawiają lekarską wartość. Do liczby takich roślin wchodzi rumianek apteczny. Dzięki leczniczym właściwościom rumianek wciągnął się w wielu zakresach medycyny.
Koper – właściwości lecznicze i przeciwwskazania
Koper – przyprawa, którą wszyscy pięknie znają. Każdy człowiek nie może przedstawić naprawdę smacznej potrawy bez niego. Trawa cieszy się popularnością i wśród zwolenników leczenia nietradycyjnymi metodami.
Żyworodka – leczenie
Żyworodka - piękna domowa roślina. Lecz mało kto z jego właścicieli wie, że w jego liściach są pożyteczne substancje i dlatego można je stosować w lekarskich celach. Dokładniej o metodach leczenia czytajcie w artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty