Przyprawy
Liście bazylii są bogate witaminami i aromatycznymi olejami. Właśnie dlatego w zimowy czas, kiedy chce się odczuć trochę letniej świeżości na talerzu, z zadowoleniem stosujemy pikantną przyprawę, zaopatrzoną w ciepłym okresie roku.
Bazylia jak przyprawa stała się na tyle popularną, że wiele gospodyń już nie przedstawiają przyszłej potrawy, nie mając w zapasie aromatycznych liści. Dalej opowiemy, jak stosują bazylię w kulinarii.
W większości sklepów sprzedaje się podrabianie różnych produktów, nawet jabłkowy ocet wymyślili sprzedać niskogatunkowy. Lecz opuszczać rąk nie warto, przecież zrobić go na własnej kuchni jest bardzo prosto!
Jeśli wam jeszcze nie zdarzało się stosować w domowej kuchni przyprawy curry, to najpierw przestudiujecie ten artykuł. Dalej opowiemy, z których komponentów polega ta aromatyczna przyprawa i jakim sposobem ją lepiej wykorzystać.
Spróbujcie zebrać kilka pewnych przypraw według zaproponowanego dalej przepisu – i u was wyjdzie słynna szalenie aromatyczna i taka ulubiona przyprawa curry. Również podpowiemy, jak poprawnie ją stosować w rozmaitych potrawach.
Dla wielu z nas badian to przyprawa pod postacią malutkiej gwiazdki. Lecz nie wszyscy wiedzą gdzie i jak lepiej wykorzystać tą przyprawę. Najlepiej badian podchodzi dla przygotowania rybnych mięsiw, nadając im jaskrawy aromat.
Balsamiczny ocet przygotowuje się z wytrzymanej winnej brzeczki. To specyficzny gatunek słodko-kwaśnego sosu, który wykorzystują w stworzeniu sosów, sałatek, marynat. Z nim również podają potrawy z owoców morza, mięsa, ryby.
W przygotowaniu szaszłyku bardzo dużo zależy od mieszanki przypraw, którą będziecie wykorzystywały przy marynowaniu. Marynowany szaszłyk jest zawsze o wiele smaczniejszy. A oto jak poprawnie wybrać przyprawy opowiemy w artykule.
Dobry uzbecki pilaw robią przyprawy, lecz zorientować się w ich różnorodności - sprawa trudna. W tym artykule opowiemy o tym, które przyprawy są potrzebne do przygotowania pilawu, jak je wybierać i mieszać samodzielnie.
Wiele gospodyń korzystają zwyczajnym zestawem przypraw, bojąc się stosować inne. A na próżno. Przecież z ich pomocą można nadać zwyczajnej kurze absolutnie niezwykłego smaku. Porozmawiamy o przyprawach do kurczaka dokładniej.
Istnieje ogromna ilość potraw z ryby, lecz absolutnie nieobowiązkowo robić coś skomplikowanego. Dosyć poprawnie dobrać przyprawy i zwyczajna smażona, czy gotowana ryba będzie kokietowała absolutnie innymi odcieniami smaku.
Jak zamarynować stek? Odpowiedź jedna – przyprawy. Właśnie one nadają potrawom konieczne ziarnko pieprzu, gorzkawość i wiele odcieni smaku. Główne pytanie - kiedy ich dodawać i które mięso czym doprawić?
Zira – przyprawa, z lekka gorzkawym orzechowym smakiem. Jest popularna we wschodniej kuchni. Kuchmistrze wykorzystują całe nasienie i tłuczone, świeże i obsmażone. W artykule opowiemy o właściwościach i stosowaniu tej przyprawy.
Majeranek - rozpowszechniona trawiasta roślina, którą szeroko stosuje się w medycynie i kuchni oraz jako dekoracyjną roślinę. W nasz czas częściej można spotkać majeranek w spisach składników dla przygotowywania potraw.
Wiadomo, że przyprawy nie tylko polepszają smakowe jakości potrawy, ale i sprzyjająco działają na nasz organizm. Tak przyprawa oregano ceni się leczniczymi właściwościami. Istnieje mnóstwo przepisów, gdzie lebiodka gra ważną rolę.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty