Psychologia człowieka – jak sterować ludźmi?

psychologia człowieka jak sterować ludźmi

Sterowanie ludźmi jest prawdziwą sztuką i bardzo skomplikowaną nauką. Aby podporządkować sobie ludzi, zmusić ich robić to czego chcesz, należy nauczyć się niektórych metod psychologicznego oddziaływania na człowieka. Istnieje mnóstwo technik, które nauczą podporządkowywać ludzi albo pomogą rozwijać już istniejące nawyki i umiejętności sterowania ludźmi, jednak w niniejszym artykule zapoznamy się z najbardziej skutecznymi.

Jak nauczyć się sterować ludźmi?

Aby zrozumieć w jaki sposób kierować ludźmi, musisz posiadać wiedzę dotyczącą psychologii człowieka, umieć odkrywać ”indywidualne” cechy człowieka, szczególności osobowe. Jednak sztuka sterowania ludźmi wymaga nie tylko teoretycznego badania, ale i praktycznego, aby oddziaływać na człowieka należy poznać podstawowe metody wpływu na człowieka i regularnie ćwiczyć, doskonaląc sztukę manipulowania ludźmi. Otóż zapoznajmy się z najbardziej skutecznymi, korzystając z których nauczysz się sterować ludźmi:

  1. Zwracać się po imieniu. Mówiąc do człowieka po imieniu podkreślasz swój pozytywny stosunek do niego, szacunek, w ten sposób on zaczyna dobrze cię traktować.
  2. Pochlebstwo. Na pierwszy rzut oka wydaje się, co może być trudnego w mówieniu komplementów i i innych pochlebstw. Jednak to jest dosyć skomplikowane zadanie, wszystko się może zmienić, jeśli człowiek odczuje, że mówisz to nieszczerze, to od razu wywoła szereg negatywnych emocji. Aby schlebiać ludziom musisz wiedzieć w jaki sposób należy to robić, w jakiej sytuacji. Na przykład jeśli będziesz schlebiać ludziom z wysoką samooceną, to na pewno wywołasz u nich pozytywne emocje, a jeśli natomiast takiego typu technikę będziesz stosować w stosunku do człowieka z kompleksami, to prawdopodobnie będzie odbierać twoje komplementy jako znęcanie się, bardziej się zanurzy we własny świat i będzie bardzo trudno nawiązać z nim kontakt.
  3. Uważne słuchanie. Podczas rozmowy z człowiekiem w żadnym wypadku nie przerywaj mu, nawet jeśli masz inny punkt widzenia. Musisz do końca wysłuchać człowieka, dać mu możliwość się wypowiedzieć, w takim wypadku podkreślisz swój szacunek. Dopiero po tym, gdy on zakończy własny monolog, zacznij mówić, wtedy twój współrozmówca obowiązkowo będzie słuchać to co mówisz, nawet w tym wypadku jeśli masz odmienne zdanie.
  4. Prawidłowe spojrzenie. Naucz się patrzeć ludziom prosto w oczy, w taki sposób niby je przeszywasz. Musisz pokazać swoją stanowczą pozycję, zdecydowanie. Takie spojrzenie na poziomie podświadomości wywoła u innego człowieka pokorę, nie będzie chciał się sprzeczać z silną osobowością.
  5. Hipnoza. Wielu ludzi interesuje pytanie, jak nauczyć się sterować ludźmi za pomocą mocy myśli, owa metoda właśnie polega na tym. Wmawiasz ludziom własne myśli, wolę, wpływasz na podświadomość człowieka. Jednak użyć hipnozy mogą jedynie zawodowcy, ludziom, którzy nie mają zielonego pojęcia o co chodzi najlepiej wcale nie próbować, ponieważ to może być niebezpieczne.
  6. Wdzięczność. Jeśli o coś prosisz człowieka, to po wykonanym zadaniu musisz obowiązkowo mu podziękować, w takim sztuka sterować ludźmi wypadku podkreślisz ważność człowieka i w taki sposób wywołasz szacunek. Twoje prośby będą w przyszłości wykonywane bardzo szybko.
  7. Mów "nie". Większość ludzi nie może odmawiać innym ludziom. Czują się nieswojo, wstydzą się, boją się obrazić innego człowieka, jeśli nauczysz się mówić ”nie” to otaczający ludzie zrozumieją, że mają przed sobą zdecydowanego, odważnego, konkretnego człowieka, z którym nie chce się sprzeczać.

Dowiedziawszy się o technologiach sterowania ludźmi zastosuj owe metody w życiu realnym i być może ci się uda zostać liderem.

 
Powiązane artykuły:
Jak rozwinąć poczucie rytmu?
Uczucie, kiedy ciało w całości przepuszcza przez siebie muzyczną kompozycję jest z niczym nieporównywane. Myli się ten kto mówi, że poczucie rytmu to wrodzona zdolność. Poznajcie jak go można rozwinąć.
Czy można oszukać wykrywacz kłamstw?
Dziś wszystko częściej można usłyszeć, czy zobaczyć testowanie na poligrafie, który jest swoistym wykrywaczu kłamstw. Ten artykuł opowie o tym, czy można oszukać ten przyrząd i które niuanse trzeba uwzględniać przy testowaniu.
Jak wypracować  ładne pismo?
Pochlubić się pięknym charakterem pisma może daleko nie każdy i wiele osób zastanawiają się nad tym, jak zrobić swój charakter pisma pięknym i maksymalnie wyraźnym. Ten artykuł opowie o sposobach nauczyć się pisać pięknie.
Jak zmienić głos w życiu?
W tym artykule porozmawiamy o bardzo efektywnych i dostępnych sposobach zmienić głos. Dowiadujecie się o skutecznych ćwiczeniach i metodach, które są zdolne zmienić tembr głosu i intonację.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty