Psychologia kierownika – cechy zachowania lidera

psychologia kierownika

Żeby poradzić sobie z pytaniem psychologii osobowości kierownika uczeni badali właściwości zachowania dużej ilości top managerów. Taką drogą były wydzielone cechy przywódcze, które pozwalają wyróżnić psychologię utalentowanego kierownika od innych.

Więc czym różni się psychologia zachowania kierownika?
  1. Zdolność do ekstrapolacji. Tacy ludzie znają dość dużo i posiadają doświadczenie, które pozwala rozwiązywać wiele zagadnień intuicyjnie.
  2. Możliwość rozwiązywania kilku problemów jednocześnie. Trzeba mieć elastyczność rozsądku i umiejętność szybko przełączać się.
  3. Trwałość w "uwieszonym stanie". Nawet jeśli kierownik przebywa w niewiadomości, dla niego nie jest strasznie popełniać błędy, nie boi się białych plam.
  4. Rozumienie. Tacy ludzie umieją szybko uchwycić treść problemu i nie rozmieniają się na drobiazgi.
  5. Zdolność brać kierowanie. Kierownik z pierwszego dnia zajmuje pozycję lidera, nie zważając na niezadowolenie tych, kto też pretendował na to stanowisko.
  6. Wytrwałość. Nawet jeśli jego punkt widzenia nie ma popularności, kierownik idzie po nastawionej drodze.
  7. Zdolność do współpracy. Tacy ludzie umieją działać efektywnie, nawet jeśli czasami należy przygnębiać agresję w zespole. Komunikacja z kierownikiem psychologicznie jest komfortową, do niego ciągną się ludzie.
  8. Inicjatywność. Lider zawsze zajmuje aktywną stronę i nie oczekuje tego od innych. Z tą cechą jest powiązana zdolność ryzykować.
  9. Energiczność i wytrzymałość. Kierownik musi nie tylko pracować sam, ale także pobudzać innych, toż lider – to człowiek z silną energią.
  10. cechy zachowania kierownika
  11. Umiejętność dzielić się doświadczeniem. Kierownik nie robi tajemnicy ze swojej techniki sukcesu, a chętnie dzieli się nią. On pomaga wzrostowi innych, żeby ujawniać ich potencjał i podejmować ogólny poziom firmy.
  12. Uczucie siebie częścią firmy. Prawdziwy kierownik zawsze ciężko przenosi niepowodzenia przedsiębiorstwa, taki głęboko osobisty stosunek popycha go do nowych i nowych osiągnięć.
  13. Odporność na stres. Szczerze przeżywając los firmy, lider nigdy nie upadnie do paniki i zawsze będzie opanowany, kiedy trzeba podejmować decyzje. On troszczy się o swoje zdrowiu, żeby zawsze mieć należny humor.

Mimo to, że eksperci wydzielają różne typy kierowników w psychologii kierowania, wszyscy są zjednoczeni tymi wspólnymi cechami.

 
Powiązane artykuły:
Kobieta-kierownik – co musisz wiedzieć, żeby nią zostać?
Być kobietą-kierownikiem nie jest prosto, a jeśli podległymi są mężczyźni to jeszcze więcej komplikuje sytuację. Opowiemy o jakościach i obrazie kobiety co obejmuje kierowniczą posadę. Czytajcie i bierzcie na notatkę.
Kobieta biznesu – jak ona wygląda?
We współczesnym społeczeństwie coraz więcej kobiet pragną być nie tylko matką, żoną i gospodynią, ale i chcą odnieść sukces na fachowej niwie. Ten artykuł opowie o jakościach kobiety biznesu i manierze zachowania.
Obraz kobiety biznesu - jak siebie pokazać z najlepszej strony?
Kobieta biznesu – to nie tylko ze smakiem dobrana pomada i dobrze siedzący kostium. Przede wszystkim – to lider zdolny prowadzić za sobą masę ludzi. Toż kiedy mówimy o biznes-lady, ważnie zrozumieć, w czym psychologiczna treść tej roli.
Harmonogram dnia roboczego - pracuj wydajnie
Kładąc się spać każdego wieczoru w myślach przebieramy dużo spraw, które należy rozstrzygnąć zaczynając z ranka. Przecież po to, żeby uszeregować swoje pytania i wreszcie zostać gospodynią swojego życia, należy zaledwie nauczyć się składać plan dnia.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty