Psychologia komunikacji z mężczyznami – podstawowe zasady

psychologia komunikacji z mężczyznami

Kobieta spotyka mężczyznę, oni zaczynają się spotykać, razem spędzać czas i niespodziewanie stosunki psują się i mężczyzna znika. I tak powtarza się przez kilka razy. Jeśli owa historia jest ci znajoma, więc razem postaramy się odnaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego tak się odbywa. Mężczyzna różni się od kobiety jak zima od lata lub noc od dnia. Psychologia komunikacji z mężczyznami jest szczególna i potrzebuje specjalnego podejścia. Więc psychologia sukcesywnej komunikacji z mężczyznami kryje się w swoistym pojęciu „rozmawiać w ich języku” . Jeśli my, przedstawicielki płci pięknej, będziemy mogły odgadnąć chociaż niektóre tajemnice komunikacji z mężczyznami, można osiągnąć cudowne wyniki w zbudowaniu dobrych stosunków między mężczyzną i kobietą. W tym celu należy poznać „język faceta” i zasady zachowania się. Oprócz tego kobieta i mężczyzna w różny sposób odbierają informację. Więc zazwyczaj kobieta mówi, aby się komuś wygadać, a facet przystępuje do dialogu tylko po to, aby konkretnie rozwiązać jakiś problem.

Zasady komunikacji z mężczyznami

Zapoznajmy się z podstawowymi zasadami komunikacji z mężczyznami:

 1. Mężczyźni wszystko odbierają pod względem rozwiązania problemu. Więc jeśli kobieta chce się po prostu komuś wygadać, to najlepiej zrobić to z koleżanką. Mężczyzna natomiast od razu zacznie udzielać porad.
 2. Podczas rozmowy faceci rozmawiają na jakiś jeden temat. Kobiety natomiast podejmują od razu kilka tematów (dzieciaki, praca, teściowa, sklepy). Więc rozmawiaj z facetem – współrozmówcą na jakiś jeden temat.
 3. Faceci podczas rozmowy spoglądają współrozmówcy prosto w oczy. Więc trzeba przestrzegać tej zasady.
 4. Mężczyźni nie zauważają „podtekstu” podczas rozmowy. Jeśli kobieta chce coś otrzymać od mężczyzny, musi mu o tym powiedzieć wprost.

Sztuka komunikacji z mężczyznami kryje się również w wybraniu odpowiedniego wizerunku i tematu, ponieważ u mężczyzny wizerunek powinien odpowiadać na 100%. Na przykład jeśli kobieta wybiera się na spotkanie biznesowe, aby podpisać umowę, powinna założyć kostium biznesowy, zrobić odpowiednią fryzurę i makijaż. W takim wypadku facet rozumie w jakim celu odbywa się owe spotkanie i nastawia się na poważną atmosferę. Poprawne zachowanie się z mężczyzną daje możliwość osiągać cele, nie zważając na to czy spotkanie jest biznesowe, czy jest to randka skierowana na nawiązanie długotrwałych stosunków.

Błędy podczas komunikacji z mężczyznami

Są powszechnie znane błędy, których mężczyźni nie tolerują. Aby uniknąć błędów zapoznajmy się z najbardziej rozpowszechnionymi błędami kobiet:

 1. Faceta denerwuje, gdy rozmowa rozpoczyna się od oskarżeń. Jeśli taka sytuacja powtarza się przez cały czas, facet woli unikać spotkań.
 2. Mężczyźni nie lubią łez kobiecych. Najlepiej porozmawiać na poważnie – osiągniesz lepsze wyniki.
 3. Faceci nie lubią odczuwać wstydu. Kobieta jest skazana na samotność jeśli nie zapamięta owej zasady na zawsze.
 4. Nie warto czepiać się do faceta z pytaniami, gdy on jest zajęty. Warto w tym miejscu podkreślić, że nie trzeba go przesłuchiwać i zadawać pytania, takie jak „co się stało, czemu milczysz?”

Owe zasady są dosyć proste, więc jeśli chcesz sukcesywnie komunikować się z mężczyzną, musisz je wyuczyć na pamięć. Pierwsze spotkanie z mężczyzną musi przebiegać w sposób dynamiczny, ciekawy, pociągający. W taki sposób, aby mężczyzna chciał jeszcze raz się spotkać. Rozmawiaj z sekrety komunikacji z mężczyznaminim na tematy, które interesują mężczyzn, a o różowych falbankach i koleżankach nie warto rozmawiać podczas pierwszego spotkania. Jeśli rozmowa jest biznesowa to maksymalnie pokaż swoje cechy biznesowe. Należy układać dokładne, krótkie zdania. Śmiało podaj rękę na początku spotkania.

Dziś istnieje ogromna ilość książek, które zawierają porady, a również odsłaniają tajemnice komunikacji z mężczyznami. Szczególnie chcemy podkreślić takich autorów jak Allan i Barbara Peace, którzy napisali wiele książek na ten temat. Praktycznie wszystkie odpowiedzi na pytanie, na czym polega różnica między kobietą i mężczyzną, można odnaleźć w książce „ Mężczyzna i kobieta, język stosunków” Allana i Barbary Peace.

 
Powiązane artykuły:
Psychologia człowieka – jak sterować ludźmi?
Żeby domagać się w zespole liderów pozycji i podporządkowywać sobie otoczenie, koniecznie nauczyć się sterować ludźmi. W artykule spróbujemy zorientować się, jak można opanować takie wiedze i rozwinąć w sobie jakości lidera.
Jak rozwinąć poczucie rytmu?
Uczucie, kiedy ciało w całości przepuszcza przez siebie muzyczną kompozycję jest z niczym nieporównywane. Myli się ten kto mówi, że poczucie rytmu to wrodzona zdolność. Poznajcie jak go można rozwinąć.
Czy można oszukać wykrywacz kłamstw?
Dziś wszystko częściej można usłyszeć, czy zobaczyć testowanie na poligrafie, który jest swoistym wykrywaczu kłamstw. Ten artykuł opowie o tym, czy można oszukać ten przyrząd i które niuanse trzeba uwzględniać przy testowaniu.
Jak wypracować ładne pismo?
Pochlubić się pięknym charakterem pisma może daleko nie każdy i wiele osób zastanawiają się nad tym, jak zrobić swój charakter pisma pięknym i maksymalnie wyraźnym. Ten artykuł opowie o sposobach nauczyć się pisać pięknie.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty