Psychologia pieniędzy – jak przyciągnąć do siebie duże zarobki?

psychologia pieniędzy

Psychologia pieniędzy – to jedno z kierunków nauki o duszy, badania relacji człowieka do jego środków, do pieniędzy i innych wartości. Psychologowie prowadzą liczne badania wpływu pieniędzy na zachowanie człowieka, na jego relacje społeczne i inne życiowe czynniki. Dla niektórych może się wydawać, że pojęcia psychologia i pieniądze dalekie od siebie, lecz naprawdę to nie tak. Dostatek wpływa nie tylko na jakość naszego życia, ale i na charakter, na stosunek do rzeczywistości i do ludzi, co otaczają nas. W naukowej i około naukowej literaturze można przeczytać dużo ciekawych rad związanych z stosunkiem człowieka do pieniężnych znaków.

Psychologia i pieniądze

Względem psychologii pieniędzy, w książkach dają się następne rekomendacje:

 • pokochaj pieniądze;
 • nie bój się bogactwa;
 • myśl pozytywnie;
 • naucz się oddawać swoje pieniądze;
 • stań się bogatym w swoich myślach;
 • ciesz się każdym pieniądzem;
 • wierz w sukces i inne.

Wiele osób, analizując dużo podobnej literatury, siadują i czekają obiecanego bogactwa. Lecz ono coś do nich nie pośpiesza. Ale dla czego? Czyżby te psychologiczne metody nie pracują, czy coś nie tak robimy?

Wszystko poprawnie i metody są skuteczne, tylko problem w ludzkich właściwościach. U wszystkich nas jest różny stosunek do życia i również do dostatku. Nasza psychologia postrzegania i znaczenia pieniędzy jest absolutnie różna. Dla kogoś pieniądze – to wszystko, a dla kogoś innego – to tylko środek zabezpieczenia normalnego życia.

Psychologia zarabiania pieniędzy musi budować się na następnych zasadach:

 1. Wokół nas jest mnóstwo możliwości i dróg zarobku, należy tylko zrozumieć, jaki sposób podejdzie właśnie dla ciebie.
 2. Pieniądze i zawód często są nie powiązane między sobą. Większość ludzi bogacą się nie na tej pracy, której oni nauczyli się na uniwersytecie, toż mówić, że z moim fachem dużo nie zarobisz – nie uzasadniono. Szukaj to, na czym zarobisz.
 3. Nieprawidłowe rozporządzenie pieniędzmi pozbawia radości od ich obecności. W tym wypadku jest złe skąpstwo i chciwość, tak jak i nadmierne marnotrawstwo. Pieniądze trzeba tracić z rozsądnym oszczędzaniem.

Problemy psychologii pieniędzy

Te problemy są związane z naszymi uczuciami i ustawieniami, odpychającymi od nas bogactwo. Często same stawiamy różne bariery, co przeszkadzają nam osiągnąć pożądanego. Tych barier może być mnóstwo, jeden z ich jest psychologia ni szczęśliwego – zadowolenie wiecznym brakiem pieniędzy. Człowiek żyje biednie i jego to całkiem urządza. Drugi barier – brak wiary – człowiek świadomie jest nastrojony na to, że nie zarobić mu pieniędzy i nie zobaczyć lepszego życia. Lęk – jeszcze jedna przeszkoda na drodze osiągnięcia pieniężnego dobrobytu. Bojaźń zarobić pieniądze potem od razu utracić ich, zniechęca coś zrobić.

Psychologia przyciągania pieniędzy

Długie obserwacje za życiem bogatych ludzi pozwalają wyciągnąć niektóre wnioski. Zabezpieczeni ludzie zawsze znają, po co im są potrzebne pieniądze, stawiają przed sobą konkretne cele i poruszają się do nich. Oni lubią pieniądze – traktują ich troskliwie i z powagą. Najczęściej oni są oszczędni, tracą pieniądze tylko na najbardziej konieczne rzeczy.

Żeby zostać człowiekiem przy pieniądzach skorzystaj z rad z psychologii dostatku:

 1. Nie kłaniaj się pieniądzom, ale i nie pogardzaj ich. Obiektywnie oceniaj ich znaczenie w twoim życiu.
 2. psychologia i pieniądze
 3. Komunikuj się z potrzebnymi ludźmi. Ciągnij się do udanych i unikaj tych, co się wiecznie się skarżą.
 4. Nigdy nikomu nie zazdrość. Jeśli u kogoś z twoich znajomych sprawy idą lepiej niż u ciebie, pragnij dociągnąć się do jego poziomu, a nie jemu upaść do twojego.

A najbardziej podstawowa zasada "chcesz pieniędzy – zarób je". Jedno pragnienie nie przyniesie żadnego wyniku, ono powinno być pokrzepione działaniami. Historie z dziedzictwem, co niespodziewanie zwaliło się i mężem-oligarchą, w życiu zdarzają się znacznie rzadziej, aniżeli pokazują w telewizji i piszą w tanich powieściach.

 
Powiązane artykuły:
Jak oszczędzać pieniądze?
Stosunki z pieniędzmi u wszystkich składają się rozmaicie. Jednym banknoty dostają się łatwo, a inne ledwo je otrzymawszy, zostają z pustym portfelem. Jak nagromadzić swoje środki? Dl tego należy przejrzeć swój stosunek do pieniędzy.
Jak nagromadzić pieniądze na mieszkanie?
W naszym stuleciu, kiedy każdy grosz się,ciężko odłożyć pieniądze. Więc jak nagromadzić na mieszkanie, jeśli główna część naszych dochodów odchodzi na "najpotrzebniejsze"? Poznajmy jak nauczyć się oszczędzać, żeby nagromadzić na mieszkanie.
 Twórcze zawody – jaki zawód najbardziej pasuje do ciebie?
Twórczy ludzie - kto to? Artyści i malarze, czy każdy z nas? Kogoż można nazwać rzeczywiście twórczą osobowością? I co jeszcze ważniejsze - w jakich zawodach można zrealizować swój twórczy potencjał maksymalnie? To pytanie często interesuje wielu z nas.
Jak odzyskać sukces – metody żeby poczuć się szczęśliwie
Każdemu z nas na pewno chciałoby się, żeby sukces i powodzenie zawsze byli obok i przeprowadzały nie tylko w sprawach, ale i we wszystkich dziedzinach życia. I często powstaje kwestia: czy być może w ogóle zrobić coś, żeby powodzenie wróciło?
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty