Pudel – opis rasy, krótka charakterystyka

pudel opis rasy

Za popularnością pudli obchodzą wiele swoich czworonogich kolegów. Sprawa tu w ciekawym i oryginalnym wyglądzie zewnętrznym, a także w nie byle jakim umyśle tych stylowych i wyniosłych zwierząt domowych. Nic dziwnego, że oni zawsze byli przyznanymi aktorami cyrkowymi, wykonując na oświetlonej reflektorami arenie niewiarogodne po trudności akrobacje. Teraz już wiele hodowców psów zapomnieli, że wyprowadzały naszych bohaterów naprawdę do myśliwskich celi, na tyle dekoracyjnym u nich stał się wygląd zewnętrzny. Tu wspomnimy cztery główne odmiany pudlów z krótkim opisem rasy i charakteru zwierząt. Okazuje się, że rozdzielają tych miłych psów zależnie od rozmiaru. Wskutek selekcji u hodowców wyszły na tyle różne po wzroście psy, że silnego sportowca królewskiego pudla i jego miniaturowego towarzysza rasy pudel już można tylko z naciąganiem odnieść do zwierząt tej samej rasy.

Istniejące rodzaje pudlów

Pudel duży (królewski) – opis rasy

Z wyglądu pudli duże wyglądają najsolidniej i arystokratycznie. Zwierzę ze wzrostem pod 70 cm już nie wolno nazwać pokojową zabawką, ono wymaga stałej kontroli i przy dobrym nauczaniu rośnie do doskonałego towarzysza, a nawet stróża. Jeśli nie będziesz zwracać pudlowi królewskiemu uwagi, to on może stać się źródłem niepokoju, szkodliwym i nieznośnym psem z nadmiernie niespokojnym temperamentem. Lecz on poddaje się tresurze bez problemów, może szybko adaptować się do zmieniających warunków, jest życzliwy do dzieci. Obciążając go fizycznie na treningach będziesz dawać wyjściu energii co zebrała się i problemów stanie się o wiele mniej.

pudel opis 1

Pudel średni – opis rasy

Faktycznie temperamentem od dużych pudli, ich mali towarzysze nie różnią się. Mając mniejszy wzrost (do 45 cm), one są bardziej przystosowane do utrzymania w mieszkaniu. Lecz bez wyprowadzenia na dwór średnie pudle również mogą zmieniać się nie do lepszej strony. Jeśli nie ma warunków na stałe spacery, bieg, do aktywnych gier na przyrodzie, to pies zatęskni i będzie szukał innego sposobu wyplusnąć swój potencjał. W innym one są posłuszne, różnią się w większości wytrzymałością i dobrym zachowaniem.

pudel opis 2

Pudle miniaturowe – opis rasy

Ze wzrostem do 35 cm te istoty mają bardziej urodziwy i delikatniejszy wygląd, zawsze stają się ulubieńcami dzieci i kobiet. Przy impulsywnym temperamencie nasze maluchy nieźle tresują się, stając się starannymi uczniami. Lecz one mogą poddawać się zazdrości, nawet przejawiać agresję do innych domowych zwierząt. Toż musisz przyzwyczaić się, że pudel miniaturowy będzie wymagał stałej uwagi do siebie ukochanego.

pudel opis 3

Pudel toy – opis rasy

Najbardziej miniaturowi przedstawiciele tej rasy są wyłącznie dekoracyjnymi i pokojowymi pieskami. Nasz mały pudel ma wzrost zaledwie 22–28 cm, lecz w innym opis charakteru tej rasy dużo, w czym zbiega się z charakterystyką jego towarzyszów. Pudle toy również koniecznie potrzebują aktywnych spacerów, gdzie można im dać umiarkowane obciążenie. One są zręczne, doskonale tresują się, bardzo lubią zabawy, w rodzinie zazwyczaj przywiązują się do konkretnego człowieka, w którym odczuwają swojego gospodarza. Mając zabawkowy wygląd te pieski mogą ugryźć sprawcę obrazy i lubią szczekać. Należy pamiętać, że malutkie pudle to dość hałaśliwe zwierzęta domowe.

pudel opis 4
 
Powiązane artykuły:
Jak oduczyć psa skakania na gospodarza?
Często psy wyrażają swoją radość i dobry humor skacząc na swojego ulubionego gospodarza. Jednak daleko nie każdy będzie w zachwycie od takich przejawów emocji. Jak oduczyć psa skakać na gospodarza? Opowiemy w artykule.
Jak nauczyć psa komendy
Komenda "głos" – jeden z pierwszych kroków w tresurze psów i czasami ona daje się nielekko. W artykule czytamy praktyczne rady jak pomyślnie wykształcić wychowanka tej komendy i cieszyć się swoim kochanym pupilem.
Jak nauczyć psa komendy
Nienauczony rozkazom pies może wyrządzić szkody nie tylko tym kogo otacza, ale i samemu sobie.Toż jeszcze we wczesnym wieku trzeba zacząć edukację pupila. Nasz nowy artykuł pomoże wykształcić psa komendy "fe".
Rasy łajek – opis najbardziej znanych ras
Istnieje kilka ras psów, które noszą piękną i dumną nazwę łajka. Wszystko o rasie psów łajka, jej właściwościach i odmianach opowiemy w naszych nowym artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty