Puder w kulkach, albo czar meteorytów – uniwersalny make-up

puder w kulkach

W jakich tylko teksturach i formach nie wypuszcza się dziś puder do twarzy, ale najbardziej niezwykły z nich – puder w różnobarwnych kulkach. Taki puder jest sprasowany jak i kompaktowy, ale przy tym nanosi się, jak kruchy. Kulkowy puder łatwo nabiera się na szeroki pędzelek i kładzie się na skórę delikatnym woalem. Drobno zmielony puder i włączenie do niego migotliwych cząsteczek zdolne schować większość defektów i nadać skórze świeżość i blask.

Właściwość pudru w kulkach w tym, że on nie ma szczelnej kryjącej zdolności, maskujący efekt osiąga się kosztem odbicia światła "światełkami", wchodzącymi do jego składu. Takim pudrem korygują owal oblicza, nadają skórze pożądany odcień i delikatny blask. Właśnie przez to, że kulki nadają twarzy "blask od wewnątrz", ten puder jest tak ceniony przez wiele dziewczyn.

Jakie są kulki?

Zależnie od tego, jakie kolory kulek są obecne w słoiczku i w jakiej współzależności, będzie zależał końcowy odcień woalu na obliczu. Puder w kulkach może być w neutralnych tonach, odchodzić do beżowych odcieni, czy różować skórę.

Im bogatsza paleta pudru, tym więcej efektów z niego można otrzymać, dodając czy usuwając z słoiczku kulki. Z tego punktu widzenia taki puder jest prawie uniwersalny. Zimą można usunąć brązowe kulki, latem – białe, dla dziennego makijażu usunąć kulki z błyskotkami, dla wieczorowego przeciwnie, dodać migotliwe.

Kulki różnych odcieni są dodane do pudru, żeby zabezpieczyć maksymalny wizualny efekt od jego zastosowania:

  • żółte maskują błękitny ton skóry, wyrównują go;
  • zielone – eliminują zaczerwienienia;
  • różowe – zabezpieczają zdrowy kolor oblicza;
  • fioletowe – ukrywają punktowe zaczerwienienia;
  • białe – ukrywają ciemne kręgi, oświecają skórę;
  • brązowe – brązują, modelują twarz.

Jak korzystać z pudru w kulkach?

Kulkowy puder doskonale kładzie się na "gołą" skórę z nawilżającym kremem w jakości bazy. Ale najbardziej zadziwiający efekt można otrzymać, jeśli nanosić go na "podkład" z kremem BB, podkładem, czy lekkim bazowym pudrem.

Puszki i gąbki dla kulkowego pudru są bezużyteczne, jego nanoszą tylko pędzlem. Podejdzie dowolny szeroki pędzel z długim i miękkim włosem – pudrowy, pędzel dla różów, pędzel "kabuki". Im miększe są włosy, tym cienkiej będzie warstwa woalu na obliczu. Puder z kulek nabiera się na pędzel kołowymi ruchami po ich powierzchni. Dla intensywnego efektu blasku lepiej nabrać pyłek z dna słoika.

Jak wybrać puder w kulkach?

Jeśli nie macie doświadczenia mieszania odcieni kulek, to lepiej wybrać puder z odcieniem bliskim do waszej skóry. Nanieście trochę pudru na skórę: on nie musi zbyt zaciemniać was, wybielać, nadawać różowość, czy żółtość "prosiaczka". Odpowiedni puder na skórze jest niezauważalny, ale przy tym twarz przetwarza się – wychodzi tak zwany efekt Photoshop.

Dla stworzenia oddzielnych efektów jest i puder z mono-kulek: biały wykorzystuje się jak wyświetlacz, brązowy jako bronzer.

Kulki mają tylko jedną wadę: brać ich ze sobą, żeby poprawić makijaż jest niezbyt wygodnie. Słoiczek z kulkami z reguły masywny, nie ma lustra i pędzel do niego należy nosić oddzielnie. Pomimo tych niedogodności efekt, który można otrzymać od umiejętnego użycia "czarownych kulek" nie porówna się z żadnym innym pudrem.

Wytwarzają pudry w kulkach nie tak wiele firm, tym bardziej je można policzyć na palcach jednej ręki. Ale żadna z nich nie może pokonać twórcy najsłynniejszego pudru – Meteoryty od Guerlain. Przepiękne słoiczki Guerlain są jak dzieło sztuki, dawno już stały się przedmiotem kolekcjonowania i kosmetycznego fetyszyzmu milionów kobiet na całym świecie.

 
Powiązane artykuły:
Cienie do brwi – jak idealnie podkreślić swoje brwi?
Przyroda wielu z nas pominęła przy podziale gęstymi brwiami, lecz skorygować to jest całkiem nieskomplikowane. Dziś przedstawiamy alternatywny wariant – cienie dla brwi. Porozmawiajmy o tym, jak korzystać z tego środka.
Paleta cieni – kolory jakie pasują do koloru twoich oczu
Dobrze dobrane cienie zdolne skorygować formę oczy i nadać poglądowi głębi i wyrazistości. Palety cieni dla makijażu oczu, o których opowiemy w artykule, istnieją w różnych wariacjach.
Jak dobrać kredkę do brwi?
Kosmetyczne firmy gotowe na wyprzódki proponować przeróżne środki do brwi: kredka, marker, cienie. Jednak fachowcy rekomendują zatrzymać swój wybór właśnie na kredce, ponieważ za jej pomocą najwygodniej korygować potrzebne wygięcie.
Jak dobrać szminkę do ust?
Właśnie ją zjadamy do 5 kg za swoje życie. Jej forma może dużo co powiedzieć o charakterze swojej posiadaczki. Chodzi zazwyczaj o szminkę. O niektórych niuansach prawidłowego jej doboru dowiadujecie się z naszego artykułu.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty