Racje pokarmowe na odchudzanie

racje pokarmowe na odchudzanie

Jasna rzecz, że gdy słyszysz słowo „odchudzanie”, od razu kojarzysz to z monodietami, głodowaniem i absolutnym stresem. Ponieważ odchudzać się – to znaczy nie jeść. Nie chcemy ciebie rozczarować, ale gdy odchudzasz się to w taki sposób tracisz wodę. Prawie wszystkie diety zabraniają spożycia soli. W taki więc sposób z organizmu wychodzi woda, pozostaje jedynie tłuszcz pod skórą, a cellulit jest jeszcze bardziej widoczny. Po takiej diecie, gdy zjesz jakiekolwiek jedzenie z solą, woda powróci na swoje miejsce, podobnie jak i waga. Proponujemy ci racje pokarmowe na odchudzanie - czyli usunięcie tłuszczu, a nie wody. Skutek takiej utraty wagi jest o wiele dłuższy, ale i proces jest o wiele trudniejszy, aniżeli picie specjalnej herbaty lub zażywanie tabletek.

Jak się pozbyć tłuszczu?

Aby nasz organizm rozpoczął rozszczepiać tłuszcze pod skórą, należy wyczerpać zapasy glukozy. Po posiłku część glukozy znajduje się w krwi, większa część jest transportowana do wątroby, aby tam została przekształcona na glikogen, a reszta pozostaje na „czarny dzień” w postaci tłuszczu podskórnego. Z tego więc wynika, że prawidłowe racje pokarmowe na odchudzanie, powinny stwarzać warunki podczas których zostaną wyczerpane zapasy glikogenu, a następnie przyjdzie kolej na tłuszcz.

Na początku przedstawimy przykładową rację pokarmową na odchudzanie, a następnie porozmawiamy o szczegółach.

Idealne menu

Ilość posiłków powinna wynosić 6, więc jeśli będziesz spożywać pokarm maleńkimi dawkami, w naszym organizmie nie będzie tworzyć się nadmiar glukozy, która przekształca się w tłuszcz. Spożywamy tyle, ile wątroba może odłożyć w postaci glikogenu.

Śniadanie - sałatka jarzynowa, gomółka drobiowa, brązowy ryż z rybą zapiekaną albo kasza owsiana z omletem. Do każdego wariantu można dodać jeden kawałeczek chleba żytniego.

Drugie śniadanie - jogurt, twaróg lub kefir, 1 owoc (banan, jabłko lub grusza) albo orzeszki migdałowe (20 g).

Obiad - białko (mięso, ryba, drób) +węglowodany ( warzywa i kasza):

  • gomółka drobiowa, tost z chleba żytniego, sałatka jarzynowa;
  • ryba zapiekana z kasza gryczaną i warzywami duszonymi;
  • drób (bez skórki) z brązowym ryżem i warzywami;
  • chuda wędlina z omletem i sałatką jarzynową.

Podwieczorek - herbata lub mleko odtłuszczone (można dodać miodu) z ciasteczkiem owsianym, koktajl mleczny.

Kolacja - nabiał z owocami lub orzechami, duszone warzywa, pieczone ziemniaki lub mięso czy ryba smażone na grillu.

Ostatni posiłek - wyjątkowo nabiał odtłuszczony:

  • nieduża dawka twarogu;
  • szklanka jogurtu;
  • naturalny jogurt.
Ważne szczegóły

Racje pokarmowe na odchudzanie - to nie najważniejsze. Ponieważ wyżej wymienione produkty spożywcze będą pomocne aby nie przytyć, ale najlepiej tłuszcze spalać z rana.

Od razu po przebudzeniu nie śpiesz się zjeść śniadanie. Zaczekaj około godziny. Podczas snu zapasy glikogenu się wyczerpały, więc akurat zaraz można przystąpić do spalania tłuszczu.

racje pokarmowe

Od razu po obudzeniu, poćwicz na trenażerze rowerowym (powolne tempo), zrób poranną gimnastykę lub uprawiaj szybki chód. Najważniejsze dla spalania tłuszczu - tlen, więc otwórz okno i oddychaj świeżym powietrzem.

Twoja racja pokarmu na każdy dzień powinna zawierać wszystkie niezbędne tłuszcze, białka, węglowodany, kaloryczność powinna być dobrana w zależności od tego, ilu kilogramów chcesz się pozbyć. Podczas odchudzania możesz zmniejszyć ilość kalorii o 20-30%.

Wieczorem metabolizm jest powolniejszy, więc ostatni posiłek - to białko. Ono jest zużywane podczas snu na wzrost komórek, a węglowodany i tłuszcz-nie będą nam potrzebne. W wątrobie jest wystarczająca ilość glikogenu.

 
Powiązane artykuły:
Suszona morela na odchudzanie - skuteczna dieta
Suszona morela podejdzie na odchudzanie nawet tym, kto nie może zrezygnować na dietach od słodkiego. Poza tym, nie zważając na obecność w suszonej moreli cukrów, ona ma mniej kalorii i znacznie więcej korzyści, czym zwyczajne cukierki czy herbatniki. Rozpatrzymy dokładniej.
Jak przyspieszyć metabolizm?
Szybki metabolizm - to jeden z głównych warunków przyśpieszonego zrzucania zbędnych kilogramów. Jakie są typy metabolizmu i co robić, żeby go rozgonić? O tym powie nasz artykuł.
Ile czasu po jedzeniu można uprawiać sport?
Podczas uprawiania sportu organizm wypróbowuje pewne obciążenia. Żeby się z nimi łatwo rozprawić człowiek musi dotrzymywać się niektórych reguł. W tym artykule opowiada się o tym, przez który czas po jedzeniu można uprawiać sport.
Kiedy lepiej ćwiczyć pod kątem  rytmów biologicznych?
W tym artykule porozmawiamy o lepszym czasie dla treningów i obciążeń fizycznych ze względu na biologiczny, adaptacyjny zegar organizmu człowieka.Wyjaśnimy kiedy i które obciążenie jest najbardziej możliwe do przyjęcia i jest korzystne.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty