Rajstopy nylonowe - jakie rajstopy są najlepsze?

rajstopy nylonowe

Dziś, bardzo trudno sobie wyobrazić, że niegdyś mężczyźni nosili pończochy i nie miały one nic wspólnego z damską garderobą. Po upływie kilku wieków, odbył się przewrót w branży pończoszniczej i świat ujrzał pończochy nylonowe, które cieszą się ogromną popularnością wśród kobiet.

Historia rajstop nylonowych

W połowie wieku XX słynny chemik, współpracownik kampanii DuPont, Wallace Carothers, stworzył nowy w tamtej chwili materiał - nylon. Bardzo ciekawe jest to, że kampania, w której pracował wytwarzała materiały wybuchowe, w tym dynamit. Wallace poświęcił trzynaście lat swego życia, aby stworzyć nylon.

Ubranie przyszłości - właśnie w tamtych czasach tak nazywano pończochy nylonowe, które po raz pierwszy przedstawiła firma DuPont. Na światowej wystawie w Nowym Jorku, na piękne panie czekał manekin, który w całości ubrany był w nylon. Oprócz tego, każda kobieta otrzymała w formie prezentu pończochy nylonowe, które były ładnie zapakowane.

Podczas pierwszego roku kampanii, udało się sprzedać ponad 70 mln par pończoch. A to świadczy o tym, że piękne panie doceniły jakość nylonu: pończochy nie marszczyły się, nie wyciągały się na piętach i kolanach, a poza tym łatwo można je było założyć i dobrze przylegały do nogi. Zdobyły ogromną popularność dzięki amerykańskiej aktorce i tancerce Ann Miller, a gdy pojawiły się spódnice mini (koniec lat 50-tych), które zostały stworzone przez projektantkę mody Mary Quant, pończochy zostały zastąpione rajstopami nylonowymi.

historia nylonowych rajstop 1 historia nylonowych rajstop 2 historia nylonowych rajstop 3

Jakie rajstopy nylonowe są najlepsze?

Wszystko zależy od tego, w jakiej porze roku masz zamiar założyć rajstopy. Najlepsze są te, które mają największą grubość. Warto zwrócić uwagę na DEN (gęstość splotu włókien):

  • 5-20-bardzo cienkie rajstopy, na gorącą pogodę;
  • 30-60-na co dzień;
  • 70 DEN-na zimną pogodę;
  • ponad 100-ocieplane rajstopy.
historia nylonowych rajstop 4 historia nylonowych rajstop 5 historia nylonowych rajstop 6
historia nylonowych rajstop 7 historia nylonowych rajstop 8 historia nylonowych rajstop 9
historia nylonowych rajstop 10 historia nylonowych rajstop 11 historia nylonowych rajstop 12
 
Powiązane artykuły:
Sznurek do okularów – stylowe akcesorium
Sznurek do okularów - potrzebne i aktualne akcesorium. Takie dopełnienie nie pozwoli wam gdzieś zapomnieć okulary, a także stylowo i kreatywnie ubierze obraz. Na dziś wybór modeli sznurowadeł jest dosyć duży - dla sportu, klasyka, biżuteria.
Pokrowiec na okulary – jak poprawnie dobierać etui?
Wiele modnisi nawet nie zastanawiają się nad tym, że pokrowiec dla okularów można wykorzystać nie tylko po prostym przepisaniu. Przecież ten przedmiot może stać się oddzielnym elementem obrazu, czy stylowym rodzynkiem.
Neseser podróżny – wygodna kosmetyczka
Każda kobieta nie z pogłosek wie, że kosmetyczka to rzecz po prostu konieczna. Przecież kosmetyka i wszystkie potrzebne drobiazgi muszą zachowywać się w jednym miejscu.
Pokrowiec na telefon do paska – wygodny gadżet na komórkę
Wybór odpowiedniego pokrowca do paska to konieczność dla zabezpieczenia wygody i stałego związku z drugimi ludźmi. W tym artykule proponujemy omówić pokrowiec dla telefonu na rzemień - praktyczny i pewny środek.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty