Realne twarze bohaterek disneyowskich: 13 niesamowitych historii

Każdy z nas uwielbia filmy animowane Disney. "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków", "Mała Syrenka", "Piękna i Bestia", "Vaiana: Skarb oceanu" – to tylko odrobina w tym ogromnym oceanie sławnych i lubianych bohaterów.

Jednak mało kto z nas wie, że bohaterki disneyowskie mają prototypów w życiu realnym, które udzieliły im swoich głosów. 14 zadziwiających historii aktorek, które użyczyły swego głosu bohaterkom Disney.

1. "Królewna Śnieżka"

Królewna Śnieżka

W baśni Królewna Śnieżka zaprzyjaźniła się z krasnoludkami, a w życiu realnym Adriana Caselotti wychowywała się w klasztorze. W przesłuchaniach do tej roli Adriana pokonała 150 profesjonalnych wokalistów oraz aktorów.

Królewna Śnieżka 2

Disney jednak zaprosił właśnie ją do swego pierwszego pełnometrażowego filmu animowanego z 1937 roku. Dostawała 20 dolarów dziennie. Zarabiała mniej niż aktor, który udzielił swego głosu jednemu z krasnoludków.

Królewna Śnieżka 3

Po zakończeniu zdjęć do filmu Adriana Caselotti śpiewała w operze i napisała książkę dźwiękową.

2. "Kopciuszek"

Kopciuszek

Kopciuszkowi udało się zdobyć serca nie tylko tych najmniejszych widzów, ale również dorosłych. Głosu jej udzieliła aktorka Ilene Woods, która miała własny program w radiu. Kiedy skończyła 18 lat, jej znajomy kompozytor poprosił ją o to, aby użyczyła swego głosu legendarnej bohaterce bajkowej. Dwa dni później Ilene Woods już była w wytwórni Disneya.

Kopciuszek 2

W wywiadzie z 2006 roku aktorka przyznała się, że Kopciuszek – to jej wymarzona rola.

Kopciuszek 3
"Odejdę, ale dzieci będą nadal słuchać mego głosu".

3. "Śpiąca Królewna"

Śpiąca Królewna

Na jednej z proszonych kolacji Mary Costa wywarła na wszystkich obecnych niezapomniane wrażenie swoim występem, w tym też na kompozytorze wytwórni Disney. Zaproponował kobiecie pracę.

Śpiąca Królewna 2

Mary Costa zrobiła karierę jako śpiewaczka operowa, a na emeryturze zaangażowała się w działalność charytatywną.

Śpiąca Królewna 3

4. "Mała Syrenka" (Ariel)

Ariel

Jodi Benson zrobiła prawdziwą furorę na scenie Broadway po swoim debiucie.

Ariel 2

Aktorka udzieliła swego głosu nie tylko Ariel, ale również Calineczce.

Ariel 3

5. "Piękna i Bestia"

Piękna i Bestia

Paige O’Hara w przesłuchaniach do tej roli pokonała 500 profesjonalnych wokalistów oraz aktorów. Główna bohaterka filmu animowanego ma niektóre cechy charakteru piosenkarki.

Piękna i Bestia 2

Paige O’Hara nie wyobraża sobie życia bez Belli, dlatego podpisała kontrakt z Disney na tworzenie bohaterów bajkowych. Również gra w musicalu "Piękna i Bestia" w Las Vegas.

Piękna i Bestia 3

6. "Aladyn"

Aladyn

Piękniej księżniczce Dżasminie swego głosu udzieliły dwie aktorki – Linda Larkin i Lea Salonga. Larkin w ciągu dwóch miesięcy była przesłuchiwana do tej roli i już myślała, że jej nie dostanie. W końcu powiedziała producentom, że już więcej nie będzie śpiewać. Jednak członkowie ekipy zdążyli polubić jej głos, więc jednak zaproszono ją do zaśpiewania tytułowej partii.

Aladyn 2

Później omal nie została zwolniona przez Jeffrey Katzenberga, szefa DreamWorks Animation. Jednak reżyserzy nie chcieli, aby Linda odeszła, więc do końca o nią walczyli i w końcu ona została.

Aladyn 3

Lea Salonga – filipińska piosenkarka i aktorka, w "Aladynie" zaśpiewała partie Jasmine – utwór "A Whole New World", który otrzymał w roku 1993 Oscara.

Aladyn 4

7. "Pocahontas"

Pocahontas

Irene Bedard i Judy Kuhn użyczyły swego głosu Pocahontas. Bedard (urodzona na Alasce) powiedziała, że ze wszystkich bohaterek Disney, tylko Pocahontas jest naprawdę silną kobietą, bo nie czeka na swego księcia.

Pocahontas 2

Irene Berd w 2005 roku zagrała matkę Pocahontas w filmie "Podróż do Nowej Ziemi". Uczestniczy w różnych show i gra silnych Indianek w różnych serialach.

Pocahontas 3

"Kolorowy wiatr" – soundtrack z filmu "Pocahontas" śpiewała go Judy Kuhn przy akompaniamencie orkiestry.

8. Mulan

Mulan

Ming-Na Wen i Lea Salonga udzieliły swego głosu Mulan. To właśnie dzięki nim bohaterka przybrała cech silnej, niezwykle twardej i pewnej siebie kobiety.

Mulan 2

Mulan – to pierwsza rola w karierze Ming-Na. Obecnie Ming-Na występuje w roli twardej Melindy May w serialu "Agenci T.A.R.C.Z.Y".

Mulan 3

Lea Salonga przyznała się, że to właśnie Mulan jest jej ulubioną bohaterką. W 2011 roku została pierwszą Filipinką, która zdobyła nagrodę Disney Legend Award. Wen zmieniła głos przy dubbingowaniu tej postaci.

9. "Księżniczka i żaba"

Księżniczka i żaba

Anika Noni Rose użyczyła swego głosu głównej bohaterce Tianie. W przesłuchaniu do tej roli pokonała Jennifer Hudson i Beyoncé. Aktorka również zagrała w "Caroline, or Change". Za występ w tej sztuce Rose otrzymała Theatre World Award, Lucille Lortel Award oraz Tony Award.

Księżniczka i żaba 2

Po "ucałowaniu żaby" zagrała w filmie "Żona idealna", "Dreamgirls" etc.

Księżniczka i żaba 3

10. "Merida Waleczna"

MeridaWaleczna

Kelly Macdonald, która udzieliła swego głosu głównej bohaterce, powiedziała, że to była wymarzona rola. Szkocka aktorka przekonała reżysera do tego, aby Merida wypowiedziała kilka słów w jej języku ojczystym.

Merida Waleczna 2

MacDonald pracowała barmanką, kiedy dostała od kogoś zaproszenie na casting do filmu "Trainspotting". Od tej pory grywa w produkcjach BBC i serialach telewizyjnych ("Agentka o stu twarzach", "Zakazane imperium").

Merida Waleczna 3

11. Roszpunka ("Zaplątani")

Roszpunka

Mandy Moore użyczyła swego głosu Roszpunce. W przesłuchaniu do tej roli pokonała kanadyjską piosenkarkę Joni Mitchell. Dziś dubbinguje Roszpunkę w show telewizyjnym.

Roszpunka 2

Na dużym ekranie zadebiutowała w filmie Garry’ego Marshalla "Pamiętnik księżniczki". Zagrała w bardzo popularnym serialu "Tacy jesteśmy", który zdobył Złotego Globu.

Roszpunka 3

12. "Kraina Lodu"

Kraina Lodu

Kristen Bell użyczyła swego głosu Annie. Jest nie tylko aktorką, ale również śpiewaczką operową.

Kraina Lodu-2

W trakcie przesłuchania do roli Anny zwrócili na nią uwagę dyrektorze castingu. Aktorka również dubbinguje tę postać w "Krainie Lodu 2".

Kraina Lodu 2 3

Idina Menzel użyczyła głosu Elsie. Najbardziej znana ze swoich ról w pierwszych obsadach musicali "Rent i Wicked". Znana jest również z serialu "Glee" i filmu" Zaczarowana".

Kraina Lodu 4

Menzel przyznała się w jednym z wywiadów, że w trakcie kręcenia zdjęć do "Krainy Lodu" z wielkim zainteresowaniem obserwowała pracę animatorów.

Kraina Lodu 5
"Zobaczyłam, że proces tworzenia filmu animowanego jest bardzo skomplikowany i praktycznie to wszystko doświadczyłam na własnej skórze".
Kraina Lodu 6

13. Moana (Vaiana: Skarb oceanu)

Moana

Auli'i Cravalho nie zdobyła Złotego Globu i nie grała w musicalach broadwayowskich, ale to właśnie ona użyczyła swego głosu Moanie, pokonując w przesłuchaniu ogromną ilość wokalistek i aktorek. Była ostatnią z pretendentek i bardzo się spodobała dyrektorowi castingu.

Moana 2

Dziewczyna się przyznała: "Każda księżniczka Disney jest unikalna, ale Mulana jest szczególnie bliska memu sercu, bo jest Polinezyjką" – powiedziała Auli'i Cravalho, która urodziła się na Hawajach.

Moana 3

Przyjrzymy się jeszcze raz kobietom, które użyczyły swego głosu naszym ulubionym bohaterkom Disney. Od lewej do prawej: Paige O’Hara (Bella), Irene Bedard (Pocahontas), Mandy Moore (Roszpunka), Auli'i Cravalho (Moana), Sarah Silverman (Vanellope), Kristen Bell (Anna), Kelly Macdonald (Merida), Anika Noni Rose (Tiana), Linda Larkin (Dżasmina), Jodi Benson (Mała Syrenka - Ariel).

Moana 4

Za każdym bohaterem filmowym stoi realny człowiek i nie warto o tym zapominać, kiedy się ogląda film.

Moana 5
źródło:Businessinsider
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty