Robert Downey Junior w młodości – droga do sukcesów filmowych

Robert Downey Junior w młodości

Porzuciwszy szkołę przed maturą, młody aktor Robert Downey Jr. przenosi się do Nowego Jorku z Los Angeles, do swojej siostry i rozpoczyna własną karierę.

Pracuj i osiągniesz sukces

W młodości Robert Downey Jr., nie zważając na doświadczenie aktorskie, otrzymane podczas udziału w filmach jego ojca, nie obawiał się zwykłej roboty. Sprzątał naczynia w restauracji Centrall Falls, pracował sprzedawcą w sklepie obuwniczym. Jednak nie zapominał o karierze aktorskiej – wykonywał nieznaczne role w miejscowym teatrze. Tam Roberta zauważa agent i namawia go, aby spróbować własnych sił w kinie w Los Angeles. Podczas kręcenia filmu "Pierworodny" aktor poznał Sarahę Jessicę Parker, między nimi dochodzi do stosunków miłosnych i po upływie ośmiu lat on przenosi się do niej do Nowego Jorku. Jeszcze w młodości Robert Downey dosyć często zmieniał kobiety, ale dla Sarah pożegnał się z nimi.

Pierwsze sukcesy filmowe

Podczas kręcenia filmu "Dziewczyna z komputera" Robert poznał Anthony Michaela Halla, który zaprasza go wziąć udział w amerykańskim show "Saturday Night Live". Tam go zauważa reżyser James Toback i proponuje młodemu Robertowi Downey Jr. główną rolę w filmie "Podrywacz artysta" W roku 1991 Sarah i Robert zrywają ze sobą, ich stosunki trwały 7 lat. Przyczyną było uzależnienie aktora od narkotyków. Robert Downey Jr. zaczął zażywać narkotyki jeszcze w szkole – pod wpływem swego ojca.

W tym samym roku Sir Robert Attenborough, brytyjski aktor teatralny i filmowy, reżyser, wybiera Roberta do ekranizacji filmu o Charlie Chaplinie. W roku 1992 aktor zakochał się w Deborze Falconer i ożenił się z nią.

Za rolę w filmie "Chaplin" aktorowi przyznano nominację do Oscara. Również w tym okresie u aktora ponownie pojawiają się problemy z narkotykami. Współpracujące z nim przedsiębiorstwa mediowe odmawiają współpracy z nim, a sąd skazuje go na 16 miesięcy więzienia, czemu towarzyszy leczenie przymusowe. Deborah Falconer, która ma wspólnego syna z Robertem – Indio, rozwodzi się z nim.

Robert Downey młody Robert Downey Junior młody Robert Downey Junior w filmie
Robert Downey Chaplin Robert Downey Junior i Sara Robert Downey Junior i Sara Parker
Robert Downey Junior magazyn Robert Downey jego żona Robert Downey z synem
 
Powiązane artykuły:
Melanie Griffith w młodości – liczne operacje plastyczne aktorki
Melanie Griffith, nie zważając na plamy w swojej biografii - świetna aktorka, trochę zwariowana, trochę bezsensowna, lecz ciekawa twarz, matka trójki dzieci. Dziś ona uznała swój wiek i chce żyć pełnym życiem kobiety po 50.
Claudia Schiffer w młodości – niesamowite wymiary modelki
Nic nie przepowiadało w dzieciństwie Claudii Schiffer stać się na tyle słynną. Szczęśliwy wypadek podarowany losem, szansa nieuroniona Claudią Schiffer w młodości, podarowały światu przepiękną modelkę i aktorkę.
Kim Cattrall w młodości i dziś – sekret nieprzemijającego piękna aktorki
Kim Cattrall i w młodości, i teraz wygląda karkołomnie, czarująco. Ona niedawno obchodziła jubileusz – 60 lat, przy czym wygląda doskonale. Wszystko dzięki temu, że ona uprawia sport, poprawnie posila się i poprawnie podbiera kosmetyczne środki.
Mel Gibson w młodości – nieprzewidziany i seksualny
Kariera Mela Gibsona ciasno związana z Australią, do której on emigrował z rodzicami. Sława aktora razem z obrazem "Szaleńczy Maks" przecięła granicę kontynentu. Późniejsze filmy potwierdziły, że Mel to aktor z dużymi możliwościami.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty