Robimy wszystko wspólnie - jak wszystko zdążać z małym dzieckiem?

jak wszystko zdążać z małym dzieckiem

Dzieci kardynalnie zmieniają nasze życie. Dziś całkowicie czas wolny należy poświęcać swojemu dziecku, odsuwając swoje sprawy na drugi plan. Są spokojne dzidziusie, które w ciągu kilku godzin mogą samodzielnie bawić się zabawkami, nie stwarzając żadnych problemów. Jednak są bardzo aktywne dzieci, które nie mogą usiedzieć w jednym miejscu i potrzebują ciągłej uwagi swoich rodziców. W każdym wypadku małe dzieci potrzebują uwagi i pielęgnacji. Z tego więc powodu u wielu kobiet powstaje pytanie - jak zdążać wszystko robić z maleńkimi dziećmi?

Jak zdążać wszystko robić z małym dzieckiem?

Aby zdążyć wykonać wszystkie zaplanowane sprawy domowe, przy tym poświęcać odpowiednią ilość czasu dziecku? Radzimy wszystko robić razem z dzieckiem:

  1. Gotuj razem z dzieckiem. Daj swojemu dziecku garnuszki, pokrywki, naczynie plastikowe, czyli bezpieczne akcesoria kuchenne. Gdy dziecko jest zajęte, mama zdąży przygotować obiad, jednocześnie komunikując się z dzieckiem. Jeśli chcesz upiec tort albo zrobić drożdżówki, daj dziecku trochę mąki i ciasta, każdemu dzidziusiowi to się na pewno spodoba.
  2. Sprzątaj razem z dzieckiem. Jeśli musisz posprzątać w domu, wykonuj owy proces razem z dzieckiem, daj mu wilgotną ściereczkę i pokaż, w jaki sposób powycierać kurz albo umyć podłogę, a gdy dzidziuś sprząta zdążysz odkurzyć albo umyć podłogę. Przeróżne zabawki również sprzątajcie razem, w taki sposób również nauczysz dziecko porządku.
  3. Dbaj o siebie razem z dzieckiem. Jeśli musisz zrobić makijaż lub fryzurę, daj swemu maluchowi kilka spinek, w ten sposób on będzie zajęty przynajmniej w ciągu 10 minut, a ty w tym czasie zdążysz zrobić fryzurę albo się spokojnie umalować.

Większość maleńkich dzieci w dzień śpi, więc w ciągu dwóch godzin kobieta może odpocząć, posiedzieć przy komputerze albo zrobić coś innego. Dla mamuś, których interesuje pytanie, jak zdążyć wszystko zrobić, gdy masz noworodka, mamy dobrą wiadomość: z noworodkami jest o wiele prościej, ponieważ one większość czasu śpią. Nakarmiwszy malucha i położywszy go spać, mamusia ma przynajmniej dwie godziny do następnego karmienia, więc może robi, co jej się chce. Jasna rzecz, że zdarza się czasami, że dziecko bardzo kaprysi, więc gdy w końcu zaśnie, najlepiej również odpocząć. Twoje sprawy mogą zaczekać.

 
Powiązane artykuły:
Jak wszystko zdążać i korzystać z pełni życia?
Współczesne życie wymaga od człowieka pełnego odrzutu. W tym artykule potraficie znaleźć rekomendacje, jak należy poprawnie rozplanować swój dzień, żeby pozostał czas na to, aby rozkoszować się życiem.
Skuteczne zachęty jak się zmusić do sprzątania w mieszkaniu
Zmusić się włazić w mieszkaniu dosyć prosto, wystarczy znaleźć odpowiedni powód. Ta i samemu sobie przyjemnie oddychać czystym powietrzem, a nie kurzem, sypiać na wypranej pościelowej bieliźnie i korzystać czystymi przedmiotami higieny.
Organizacja czasu pracy – jak efektywnie pracować cały dzień?
Jak wszystko nadążyć za jednym dniem pracującym? Jeśli często stawiacie to pytanie, to czas zamyślić się o organizacji swojego roboczego czasu. Szczegóły i reguły rozmieszczania priorytetów czytajcie dalej.
Planowanie dnia – co, kiedy najlepiej robić?
Dla nikogo nie jest tajemnicą, że żyjąc według rozkładu człowiek zdąża więcej, aniżeli chaotycznie wykonując pierwsze sprawy, co trafiło się. W tej sprawie pomaga zawczasu stworzony plan dnia. Jak poprawnie jego planować? O tym czytajcie dalej.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty