Rodzaje pasemek na włosach - typy pasemek

rodzaje  pasemek na włosach

Pasemkami we fryzjerstwie nazywane jest farbowanie odrębnych pasemek, a nie wszystkich włosów naraz. Modne są od wielu lat, a fryzjerzy stwarzają coraz nowsze techniki. Dziś dowiemy się, jakie istnieją rodzaje pasemek i dla jakich włosów są odpowiednie.

Typy pasemek

W zależności od sposobu farbowania wyróżniamy następujące pasemka:

  1. Klasyczne – oddzielne pasemka są rozświetlane równomiernie, przy czym zostaje wyrównana różnica pomiędzy nimi i naturalnymi pasemkami, dzięki czemu otrzymany kolor wygląda bardziej naturalnie.
  2. Strefowe-rozświetlane są tylko górne pasemka, które stwarzają kontrast z resztą nieufarbowanych włosów.
  3. Odwrotne – pasemek nie rozświetla się, a farbowane są na ciemne kolory; najbardziej odpowiadają kobietom, które mają jasne włosy, ale chcą stopniowo zmienić kolor włosów na ciemniejszy.

Oprócz tego ostatni typ najbardziej odpowiadający, gdy pasemka już wiele razy były rozświetlane - w takim wypadku ufarbowanie ich na ciemne kolory, da możliwość powrotu do poprzedniego efektu pasemek.

Rodzaje pasemek na ciemnych włosach

Posiadaczkom ciemnych włosów, które chcą wprowadzić do swego wizerunku coś nowego, odpowiednie będą następujące typy pasemek:

  1. Amerykańskie – w jakości rozjaśniacza wykorzystywane są 2 – 4 tony farby, najbardziej przybliżone do początkowego koloru. W taki więc sposób fryzjer stwarza efekt włosów, muśniętych promieniami słonecznymi. Podczas farbowania jest używana folia aluminiowa.
  2. Pasemka weneckie – farba 4 – 5 tonów nanoszona jest szerokim pędzlem na pasemka o odstępach 3 - 4 cm od korzeni. Folia aluminiowa nie jest wykorzystywana. Dzięki płynnym przejściom, fryzura uzyskuje objętość i połysk. Idealnie pasuje paniom „jesień”, „zima”.
  3. Kalifornijskie – nie przewidują używania folii aluminiowej. Fryzjer nanosi farbę 4 – 6 odcieni, więc kolor wygląda bardzo naturalnie i nie potrzebuje powtórnego farbowania (korzenie, które odrosły nie psują fryzury).
  4. Ombre (baleyage) - w strefie przykorzeniowej włosy są farbowane na kolor maksymalnie przybliżony do naturalnego: poniżej korzeni nanoszona jest jaśniejsza farba. Granica pozioma między dwoma kolorami jest „rozmywana”.

Rodzaje pasemek na jasnych włosach

Jasnym blondynkom i ciemnym blondynkom najbardziej będą pasować następujące typy pasemek:

  1. Magic mesh – to francuskie pasemka, które przewidują użycie bardziej delikatnych farb. Pasemka są farbowane na orzechowe, miodowe, zbożowe odcienie i jednocześnie odżywiane są na rachunek aktywnych substancji, które wchodzą w skład farb.
  2. „Sól i pieprz” - pasemka farbowane bardzo często, a następnie są tonowane na kolor popielaty. Kolor bardzo jest podobny do dobrze zadbanych siwych włosów.

Oprócz tego są rodzaje pasemek, które pasują do dowolnego koloru włosów: awangardowe, kontrastowe, asymetryczne, kreatywne. Owe techniki przewidują użycie bardzo jaskrawych kolorów farby i pomagają stworzyć ekstrawagancki wizerunek.

jakie są rodzaje pasemek1 jakie są rodzaje pasemek2 jakie są rodzaje pasemek3
jakie są rodzaje pasemek4 jakie są rodzaje pasemek5 jakie są rodzaje pasemek6
jakie są rodzaje pasemek7 jakie są rodzaje pasemek8 jakie są rodzaje pasemek9
 
Powiązane artykuły:
Dekoloryzacja włosów – czyli jak ściągnąć farbę z włosów?
Wiele kobiet zmieniają odcień włosów tak często, że otoczenie nie nadąża upilnować za przemianami. Lecz wiele osób decyduje się wrócić do przyrodniczego koloru włosów. Wtedy na pomoc przychodzi procedura dekoloryzacji.
Mezoterapia igłowa włosów, czyli nowoczesne sposoby na wypadanie włosów
Mezoterapia igłowa włosów - to efektywna metoda decyzji problemów skóry głowy, który pozwala polepszyć dostarczenie włosianych pęcherzyków składnikami odżywczymi. O wszystkich "za i przeciw" tej procedury dowiadujecie się z naszego nowego materiału.
Naturalny kolor włosów – jak do niego wrócić?
Naturalny kolor włosów wraca do mody, przy czym popularność nabiera nie nietknięta farbą czupryna, a zabarwienie zgodnie z naturalnym kolorem. To pozwala wzmocnić naturalny odcień i ułatwić układanie. Jak przywrócić naturalny kolor i co jeszcze można zrobić - w artykule.
Jak używać zmywaczy farby do włosów?
Pofarbowały włosy do czerni i zrozumiały, że nie pasuje? Jest tylko jedno wyjście – zmywacze do włosów. W naszym nowym materiale opowiemy o rodzajach zmywania i o tym jak poprawnie zmyć czarne włosy.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty