Rodzaje przedłużania włosów – 3 najbardziej popularne technologie

rodzaje przedłużania włosów

Długie boskie pasma bez wątpienia dodają wizerunkowi kobiecemu romantyczności, tajemniczości i seksowności. Niestety natura nie obdarzyła wszystkich dziewczyn wspaniałymi, gęstymi włosami, dlatego ostatnio zabieg przedłużania włosów cieszy się ogromną popularnością.

Rodzaje przedłużania włosów

W zasadzie istnieją dwa podstawowe typy przedłużania włosów – to przedłużanie włosów na ciepło i na zimno. W pierwszym wypadku włosy doczepiane są w wyniku termicznego oddziaływania wysokich temperatur. Metoda na zimno przewiduje bardziej delikatne oddziaływanie, przedłużanie włosów odbywa się za pomocą różnorodnych klejów.

Jasna rzecz istnieje kilka podtypów wyżej wspomnianych technik przedłużania i zagęszczania włosów. Zapoznamy się bardziej dokładnie z każdym z nich.

Ultradźwiękowe przedłużanie włosów

Owa ciekawa metoda pojawiła się całkiem niedawno, jednak już zdążyła zdobyć ogromną popularność wśród klientów. Metoda polega na przedłużaniu włosów za pomocą specjalnych zgrzewów, jednak mocowanie pasm odbywa się za pomocą specjalnych szczypców. Do własnych włosów doczepiają się pasma za pomocą specjalnych zgrzewów keratynowych. Następnie dochodzi do oddziaływania za pośrednictwem fali ultradźwiękowej, która przekształca się na energię cieplną, gdy trafia na zgrzew. W taki więc sposób pasmo mocuje się do włosów własnych i nie psuje ich.

Ultradźwiękowe przedłużanie włosów posiada najdłuższy wynik – efekt zachowuje się około 6 miesięcy.

Przedłużanie włosów za pomocą tresek

Owa metoda również jest nazywana afrykańskim przedłużaniem. Polega na mechanicznym doczepianiu dużych pasm do włosów własnych. Przed zabiegiem robiony jest warkocz na poziomym przedziałku po środku głowy. Do warkocza jest doczepiana treska – długie pasmo włosów, które jest mocowane u podstawy za pomocą specjalnej taśmy. W taki wiec sposób w mgnieniu oka zwiększa się długość i objętość włosów, a włosy nie ulegają ani chemicznemu, ani termicznemu oddziaływaniu. Warto podkreślić, że owa technologia przedłużania włosów umożliwia robić trwałą, farbować przedłużone włosy i często układać je.

Wady tresek – częsta korekta (w przybliżeniu raz na dwa tygodnie) i niemożliwość przedłużyć górne pasma. Miejsca doczepiania obowiązkowo chować pod własnymi włosami.

Włoskie przedłużanie włosów za pomocą mikro zgrzewów

Przedstawiona technologia należy do rodzaju gorącego przedłużania włosów na ciepło. Wykorzystywany materiał – jakościowe włosy ze zgrzewem keratynowym. W strefie przykorzeniowej do pasm naturalnych doczepiane są włosy przedłużane, po czym keratyna jest nagrzewana za pomocą specjalnych szczypców z regulatorem temperatury. Intensywne oddziaływanie termiczne trwa około 2 sekund, w ciągu których keratyna się topi i trwale łączy włosy naturalne z pasmami sztucznymi. Ostatnich najlepiej używać do przedłużania w strefie grzywki, ponieważ są niewidoczne.

Czy niszczą się włosy po przedłużaniu?

Faktycznie, nawet zabieg przedłużania i zagęszczania włosów na ciepło jest w takim samym stopniu szkodliwy jak codzienne układanie włosów suszarką i prostownicą. A metody na zimno są całkiem bezpieczne.

Zniszczyć włosy można w następujących wypadkach:

  • zabieg jest wykonany przez niezawodowego fryzjera;
  • niejakościowe materiały i sprzęt do przedłużania włosów;
  • nieodpowiednia pielęgnacja przedłużonych włosów;
  • niepoprawna korekta;
  • niepoprawnie wykonany zabieg zdejmowania przedłużonych włosów.
3 rodzaje przedłużania włosów 1 3 rodzaje przedłużania włosów 2 3 rodzaje przedłużania włosów 3
3 rodzaje przedłużania włosów 4 3 rodzaje przedłużania włosów 5 3 rodzaje przedłużania włosów 6
3 rodzaje przedłużania włosów 7 3 rodzaje przedłużania włosów 8 3 rodzaje przedłużania włosów 9
 
Powiązane artykuły:
Przedłużanie włosów na zimno – 3 podstawowe metody
Zimne powiększanie włosów - sposób mieć długie włosy. Bywa kilka rodzajów: zimne kapsułowe przedłużanie włosów, zimne taśmowe przedłużanie włosów i zimne przedłużanie włosów za pomocą tresek.
Przedłużanie włosów w warunkach domowych – czego będziesz potrzebowała?
Długie i gęste włosy - marzenie każdej kobiety. Przedłużanie włosów pomoże rozwiązać wasz problem szybko i "bez strat". Jeśli chcecie przedłużyć włosy w domowych warunkach to ten artykuł jest dla was.
Jak zdjąć przedłużone włosy?
Nie zważając na istnienie mnóstwa różnych krótkich fryzur, długie włosy służą główną ozdobą kobiety. Procedura przedłużania daje szansę mieć zbytkowne loki wielu dziewczynom, jednak czas leci i wymaga się je poprawnie zdjąć.
Treski na spinkach – zalety i wady
Której kobiecie nie chce się zrobić szykowną fryzurę? Dla tych, kto nie może pochlubić się gęstą, szykowną grzywą styliści stworzyli udaną zamianę – treski, które dziś wyrabia jak z naturalnych, tak i ze sztucznych włosów.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty