Rodzaje żeńskiego orgazmu – jak je doświadczyć?

rodzaje żeńskiego orgazmu

Wiele mężczyzn uważa, że przedstawicielki płci pięknej podobnie jak oni doświadczają jedynie jednego rodzaju orgazmu. W tym nie ma nic dziwnego, ponieważ nawet nie wszystkie panie znają szczególności własnego ciała.

Tak naprawdę ciało kobiece zawiera wiele stref erogennych, stymulacja których może dostarczyć kobietom mnóstwo zadowolenia. Również warto podkreślić, że wszystkie rodzaje żeńskiego orgazmu dostarczają różnych i niepowtarzalnych przeżyć.

Większość stref erogennych znajduje się w stanie nieaktywnym i pani może je długo nie odczuwać. Jednak wraz z nabyciem doświadczenia można nauczyć się je pobudzać i doświadczać różnych rodzajów orgazmu, które są właściwe dziewczynom.

Jakich rodzajów orgazmu doświadczają kobiety?

Orgazm jest szczególnym procesem psychofizjologicznym, którego pragną doświadczyć wszystkie kobiety, które uprawiają seks. Ponieważ nie tylko dostarcza zadowolenia, również pomaga pozbyć się stresu i rozluźnić. Fachowcy twierdzą, że te dziewczyny, które regularnie doznają różnych rodzajów orgazmu żeńskiego są bardziej pociągające i czują się bardzo dobrze.

Aby lepiej poznać własne ciało i doświadczyć szczególnego zadowolenia warto się dowiedzieć, ile istnieje rodzajów orgazmu u kobiet i w jaki sposób można je doświadczyć:

  1. Jednym z najczęstszych rodzajów orgazmu u kobiet jest orgazm łechtaczkowy. Doświadczyć go jest najlżej. Zazwyczaj owy rodzaj orgazmu można doznać za pośrednictwem kunilingus, masturbacji lub podczas seksu w wypadku jej stymulacji.
  2. Orgazm pochwowy pojawia się w wyniku stymulacji odrębnych części uczuciowych pochwy. Zazwyczaj na początku życia płciowego dziewczyny nie doznają orgazmu i ograniczają się do doświadczania orgazmu łechtaczkowego. Jednak po jakimś czasie strefy erogenne, które znajdują się w pochwie zaczynają się pobudzać i kobieta może go doznać. Niektóre przedstawicielki płci pięknej zauważyły, że po raz pierwszy doznały tego typu orgazmu po porodzie naturalnym. To się odbywa w wyniku przekształcenia się tkanki nerwowej. Ponieważ w pochwie znajduje się kilka stref erogennych, typ orgazmu zależy od tego, jaka z nich jest pobudzana. Z tego więc powodu należy zapoznać się z każdą po kolei.
  3. Orgazm w wyniku stymulacji punktu G. U większości kobiet owa strefa znajduje się w stanie spokoju, więc wiele przedstawicieli płci silnej bardzo się zasmuca, gdy nie może go odnaleźć. Jednak warto uwzględnić ten fakt, że aby pobudzić ten punkt szukać go trzeba wtedy, gdy kobieta jest pobudzona. Znajduje się on na przedniej ściance pochwy, 4-5 cm od wejścia. Nawet wtedy, gdy go odnajdziesz, stymulowanie punktu G może wywołać nieprzyjemne uczucia u dziewczyny, jednak to się odbywa tylko na początku.
  4. Orgazm mokry (squiring). Owy orgazm jest związany z określoną techniką stymulacji punktu G. W procesie pobudzania gruczołów cewki moczowej produkowana jest ciecz i one się zwiększają. Czasami można spostrzegać taki sam wytrysk jak u mężczyzny.
  5. Orgazm punktu A. Nie wiele ludzi wie o owym punkcie erogennym u kobiet, jednak on jest i umiejętna jego stymulacja może rodzaje orgazmu u kobietdostarczyć dziewczynom mnóstwo niesamowitego zadowolenia. On znajduje się bezpośrednio za punktem G na przedniej ściance pochwy, nie tworzy żadnego uwypuklenia. Jeśli w całości zapchać tam średni palec, to za pomocą jego czubka można dotknąć ową strefę.
  6. Również warto wspomnieć o istnieniu orgazmu analnego. Oprócz tego, że odbyt ma wiele zakończeń nerwowych i podczas stymulacji kobieta może doznać niesamowitego zadowolenia, poprzez niego można stymulować punkt, który znajduje się symetrycznie punktowi A, czyli na przeciwnej ściance pochwy.

Ponieważ macica i sutki są ściśle powiązane, ich stymulacja również może dać możliwość dziewczynie szczytować. Orgazm piersi może delikatnie przesunąć się do dołu brzucha.

 
Powiązane artykuły:
Wielokrotny orgazm – kto może go doświadczyć?
Orgazm – pikowy stan podczas seksu i wiele kobiet marzą go przedłużyć, czy otrzymać wielokrotny orgazm, żeby orgazmy szły jeden za innym. Nie wszystkim to udaje się. O tym, jak osiąga się taki orgazm, dowiadujecie się z naszego artykułu.
Imitacja orgazmu – udawanie orgazmu przez kobiety i mężczyzn
Seks to nie tylko proces, który przynosi zadowolenie i sposób wyrażenia miłości i sympatii. Bardzo często on jest bardzo cienką psychologiczną grą, główny cel której to zachować samoocenę partnera, czy jej zwiększyć.
Jednoczesny orgazm – jak tego doświadczyć?
Intymne stosunki dwóch miłujących osób – to szczególna sztuka. Oni mogą jak zjednoczyć, tak i odepchnąć partnerów jeden od drugiego. Wiele osób często zastanawiają się – jak dosięgnąć jednoczesnego orgazmu?
3 skuteczne sposoby – jak doprowadzić mężczyznę do orgazmu?
W odróżnieniu od nas, seks u męskiej połowy ludzkości praktycznie zawsze zakończa się orgazmem. Wyjątek składają tylko problemy ze zdrowiem. Jednak każda z nas chciałaby wiedzieć jak szybko udowodnić kochanka do zwycięskiego końca.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty