Rok w Wietnamie – nietradycyjne obchodzenie Nowego Roku

Nowy Rok we Wietnamie

Wietnamczycy obchodzą Nowy Rok (nazywają go Tet) zgodnie z kalendarzem księżycowym. Tet jest obchodzony w pierwszym dniu 1-go miesiąca księżycowego w nowym roku. Owa data przesuwa się zgodnie z kalendarzem wschodnim rok po roku. Zazwyczaj Nowy Rok w Wietnamie jest obchodzony między 20 stycznia, a 20 lutego.

Nowy Rok, który obchodzą zgodnie z kalendarzem księżycowym, nazywany jest chińskim. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ państwa Azji Wschodniej zapożyczyły wiele tradycji właśnie od Chin.

Wietnam – święta noworoczne

Wietnamski Nowy Rok ma szereg szczególnych tradycji. O północy w dużych miastach jest duży fajerwerk, a w pagodach i świątyniach biją dzwony. Gdy w nocy ukażesz się na ulicy to zobaczysz, jak miejscowi mieszkańcy niosą jaskrawych, papierowych smoków.

Obchodzenie Nowego Roku trwa w ciągu 4 dni. Mieszkańcy zakładają żółte i czerwone ubrania (kolory flagi). W tym okresie odbywają się różne imprezy świąteczne. Zależą od tego, w jakim mieście wietnamskim ty się ukażesz. We wszystkich miastach odbywają się koncerty, zabawy, konkursy.

W Hanoi masz możliwość odwiedzić unikalne spektakle w teatrze lalek. A w świątyni Van Mieu warto odwiedzić walki kogutów. Również w czasie trwania świąt noworocznych w Wietnamie działają bazary kwiatów. Miasta państwa wypełniają się jaskrawymi barwami, uśmiechami, przytulnymi zapachami drzewa pomarańczowego i morelowego.

Jeśli wybierasz się do Wietnamu na Nowy Rok, to czeka na ciebie wspaniała pogoda, jednak dosyć zmienna. Czasami w tym okresie padają deszcze, temperatura powietrza wynosi +20-32, a temperatura wody około +23.

Wietnam – wakacje noworoczne

Wietnam jest wspaniałym państwem, które zadziwia niesamowitą przyrodą, niezwykłą filozofią miejscowych mieszkańców. Plaże piaszczyste Wietnamu, jego tajemnicze szczyty górskie, sprawią wrażenia na każdym turyście..

Dobierając odpowiednią ofertę wczasów we Wietnamie, biura turystyczne uwzględniają upodobania i życzenia swoich klientów. Mogą zaoferować wczasy w niedrogim bungalow w stylu wietnamskim, które maksymalnie przybliżą turystę do warunków wietnamskich i przyrody. Dla tych, kto woli wczasy komfortowe, Wietnam wakacje noworocznebiura turystyczne oferują wakacje w hotelach pięciogwiazdkowych.

Dla tych, kto uwielbia poznawać coś tajemniczego i nowego, organizowane są specjalne wycieczki. W czasie owych wycieczek można zwiedzić zabytki Wietnamu.

Wczasowicze, którzy wolą leniuchować, mogą w ciągu całego urlopu leżeć na plaży i kąpać się w błękitnym morzu, zapominając o kłopotach i zmartwieniach.

Krócej mówiąc, jeśli poszukujesz miejsca, w którym chcesz odpocząć po tradycyjnym Nowym Roku, wtedy śmiało ruszaj do Wietnamu!

 
Powiązane artykuły:
Boże Narodzenie w Europie – gdzie się wybrać?
Ogółem parę miesięcy i do każdego domu przyjdzie Boże Narodzenie. Tego roku chcecie go uczcić w Europie? Doskonała decyzja. Pomożemy wam wyznaczyć, do którego właśnie jechać kraju.
Boże Narodzenie w Europie – najlepsze oferty
Boże Narodzenie nie za górami. To oznacza, że już teraz należy myśleć nad tym, gdzie właśnie jego będziecie świętowały. Rekomendujemy zatrzymać swój wybór na festynie tego świętego dnia w Europie.
Nowy Rok w Izraelu – obchodzenie Rosh ha-Szana
Izrael – to nie tylko unikalny kraj z niezwykłymi instrukcjami. Również on słynie i swoimi świętami - Nowym Rokiem. Zanurzcie się do odświętnej atmosfery razem z naszym artykułem.
Nowy Rok na Goa – spróbuj coś niezwykłego
Jeśli chcecie spotkać Nowy Rok niezwykłym sposobem – wyruszajcie na Goa, i morze jaskrawych wrażeń wam jest zabezpieczone! Noworoczne święto, doprawione indyjskim kolorytem, zapamięta się na długo.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty