Rośliny
Zamiast sztucznych wianków: jakie kwiaty zasadzić na cmentarzu?
Zamiast sztucznych wianków: jakie kwiaty zasadzić na cmentarzu?Po śmierci bliskiej osoby robimy wszystko, by jej grób był zadbany i ładny. Moda na sztuczne kwiaty i wianki powoli odchodzi do lamusa, a w ich miejscu pojawiają się różne rośliny. Jakie kwiaty więc wybrać do posadzenia na grobie?
5 roślin, które przyciągają bogactwo
5 roślin, które przyciągają bogactwo Rośliny to żywe organizmy. Z pewnością można powiedzieć, że niektóre rośliny mają pozytywne działanie, inne natomiast psują atmosferę w domu. Są również rośliny, które przyciągają bogactwo.
Przygotowanie ziemi do wysiewu nasion przy domowej produkcji rozsady
W hodowli rozsady jest ważne i oświetlenie i jakość nasienia oraz ilość wody. Lecz czy nienajważniejsza dla młodych kiełków będzie jakość żywienia, czyli gruntu? Jak poprawnie przygotować grunt do wysiewu nasienia na rozsadę? O tym opowie artykuł.
Przygotowanie ziemi do wysiewy nasion – jakie podłoże jest najlepsze do produkcji rozsady?
Więc rozstrzygnęliście zasiać rozsadę swoimi rękami i nawet już wybrałyśmy gatunki. Nie pośpieszajcie sadzić nasienia do pierwszej ziemi, co trafiła się. Za pomocą artykułu potraficie zorientować się, jaka ziemia dla rozsady jest lepsza.
Jak zdezynfekować ziemię do produkcji  rozsady za pomocą nadmanganianu potasu?
Potas szeroko wykorzystuje się nie tylko dla obróbki nasienia przed posiewem, ale i dla dezynfekcji. Mimo to, że letnicy korzystają tą metodą odkażania nie jeden dziesiątek lat, robić to poprawnie umieją daleko nie wszyscy.
Jak przesadzić dracenę do innej doniczki?
Jak przesadzić dracenę do innej doniczki?

Każdy, kto hoduje rośliny wie, że czasami one potrzebują przesiadki. Nie jest wyjątkiem i dracena. Żeby przesiadka draceny przeszła pomyślnie, należy dotrzymywać się kilku prostych reguł. Dokładniej czytajcie w artykule.

Na liściach truskawki czerwone plamy – co robić?
Na liściach truskawki czerwone plamy – co robić?

Truskawka – jagoda niezwykle popularna. Nawet mimo to, że jej urodzaj chcą zepsuć rozmaici szkodnicy i choroby. Zresztą obronić urodzaj jednak można. W artykule opowiemy, co czynić przy pojawieniu się na liściach truskawki czerwonych plam.

Rośliny wieloletnie na działkę, kwitnące przez całe lato
Rośliny wieloletnie na działkę, kwitnące przez całe lato

Przyjęto uważać, że przypilnowana taka co kwitnie całe lato działka – wynik codziennej pracy hodowcy kwiatów. Między tym otrzymać jaskrawy klomb można i bez szczególnej pracy – posadziwszy rośliny wieloletnie na działkę, kwitnące przez całe lato.

Zraszacz własnymi rękami – jak zainstalować system nawadniania ogrodu?
Zraszacz własnymi rękami – jak zainstalować system nawadniania ogrodu?

Żeby pozbyć się od męczącej konieczności biegać po działce z konewką i wiadrami, nieobowiązkowo kupować drogie systemy, czyli zraszacze. Proste "zraszacze" nieskomplikowanie zrobić swoimi rękami. Opowiemy o tym w artykule.

Jak uprawiać koper na parapecie?
Jak uprawiać koper na parapecie?

Żeby świeża natka zawsze była pod ręką, nieobowiązkowo regularnie kupować ją w sklepie. Urodzaj witaminowej natki – pietruszki, kopru, cebuli – można otrzymywać na mini grzędzie po prostu w domu.

Główne aspekty design krajobrazu domu prywatnego
Główne aspekty design krajobrazu domu prywatnego

Właściciele prywatnych domów maja oszałamiającą możliwość stworzyć dzieło sztuki na swojej działce, rzetelnie zorganizowawszy jego szafowy design. Jak to zrobić i czemu trzeba okazać uprzejmość?Opowiemy w artykule.

Jak zaplanować grządki w ogrodzie, co należy uwzględnić?
Jak zaplanować grządki w ogrodzie, co należy uwzględnić?

Ze zbliżeniem się wiosennych, ciepłych dni, letnicy częściej stawiają pytanie – jak zmieścić wszystkie pożądane rośliny? Naprawdę, poprawne planowanie grządek jest podobne do sztuki.

Wierzba iwa kozia – drzewo czy krzew?
Wierzba iwa kozia – drzewo czy krzew?

Spotkawszy nazwę "Kozia wierzba" doświadczeni badylarze od razu przedstawią tę roślinę, a nowicjusze zmieszają się zastanawiając się - drzewo to czy jednak krzak? Jeśli wam jest to ciekawe, zorientować się w tym pytaniu pomoże artykuł.

 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty