Rośliny wieloletnie na działkę, kwitnące przez całe lato

rośliny wieloletnie na działkę kwitnące przez całe lato

Może to wydaje się bardzo dziwne, ale twój ogród może wyglądać bardzo ładnie i zadbanie, nawet jeśli przez całe dni nie uprawiasz kwietnika. Niewiele ludzi wie, że osiągnąć takiego samego wyniku można dzięki temu, że posadzisz na działce niewybredne wieloletnie rośliny, które kwitną przez całe lato. Dziś porozmawiamy jakie rośliny wieloletnie kwitną przez całe lato i nie potrzebują specjalnej pielęgnacji.

10 roślin wieloletnich, które kwitną przez całe lato

Nisko rosnące rośliny wieloletnie, które kwitną przez całe lato

Tym, którzy jedynie zaczynają uprawiać rośliny należy posłuchać porad doświadczonych ogrodników i rozpocząć uprawianie kwiatów na działce od posadzenia nisko rosnących roślin wieloletnich, kwitnących przez całe lato. W odróżnieniu od wysoko rosnących roślin szybciej kwitną i mniej cierpią od kaprysów przyrody. Największą popularnością wśród początkujących ogrodników cieszą się następujące rośliny:

 1. Chaber górski – roślina wieloletnia, która może żyć w jednym miejscu przez 7-10 lat. Praktycznie nie staje się ofiarą owadów, odporna na wiosenny i zimowy mróz, nie choruje. Okres kwitnięcia od czerwca do środka sierpnia.
 2. Nagietek lekarski – cudowny przedstawiciel roślin lekarskich, który również jest rośliną dekoracyjną. Dobrze rośnie w częściach o różnym oświetleniu. Jeśli będziesz usuwać przekwitnięte kwiaty to może kwitnąć przez cały rok.
 3. Tawułka – wspaniały wybór dla ciemnych działek. Potrzebuje szczególnej pielęgnacji jedynie od razu po posadzeniu, następnie potrzebuje jedynie mulczowania gleby dookoła krzewu w miarę porostu korzeni.
 4. Lawenda – aromatyczna roślina wieloletnia, kwiaty i liście której zawierają ogromną ilość olejków eterycznych. Rozpoczyna kwitnąć na początku czerwca i aż do sierpnia.
 5. Pięciornik hybrydowy – połączone pod jedną nazwą gatunki hybrydowe, otrzymane w wyniku krzyżowania różnych rodzajów pięciornika. Są niewybredne, odporne na mróz, długo kwitną (45-60 dni).

Wysoko rosnące rośliny wieloletnie, które kwitną przez całe lato

Aby wysoko rosnące rośliny wieloletnie kwitły na działce przez całe lato, należy poprawnie wybrać miejsce na działce. Powinno być dobrze oświetlone i dobrze chronione przed wiatrem. Najbardziej popularne wieloletnie wysoko rosnące rośliny:

 1. Rudbekia – jaskrawa roślina wieloletnia, kwiaty której są podobne do słonecznika. Jeśli odpowiednio będziesz go podlewać, będzie kwitnąć aż do mrozów.
 2. rośliny wieloletnie kwitnące przez całe lato
 3. Angielskie róże lub "Ostynki" - otrzymane w wyniku selekcji gatunku róży krzakowej, która długo kwitnie i ma ładne kwiaty.
 4. Malwa – wieloletnia, wysoko rosnąca roślina, która kwitnie od maja aż do września,. Odporna na posuchy, ma różne gatunki, które różnią się pod względem barwy i kształtu kwiatów.
 5. Eupatorium – roślina wieloletnia, barwy kwiatów której są od białego do ciemno purpurowego. W zimie nie obowiązkowo go okrywać, nie potrzebuje skomplikowanej pielęgnacji.
 6. Rutewka – dekoracyjna roślina lekarska. Kwitnie od końca czerwca do końca sierpnia.
 
Powiązane artykuły:
Uprawa hiacyntów w warunkach domowych
Delikatne wiosenne kwiaty w środku zimy są podobne do prawdziwego dziwa. Zwłaszcza jeśli to nie bukiet ze sklepu, a rośliny wyhodowane własnymi rękami. Dokładną instrukcję o uprawie hiacyntów znajdziecie w artykule.
Ogrodowe kwiaty wieloletnie - niewybredne kwiaty ogrodowe
Wieloletnie kwiaty ogrodowe – prosty i efektywny sposób ubrać działkę i zrobić ją unikalną. Poza tym posadziwszy wieloletnie kwiaty pozbawiacie się konieczności corocznie planować i roztłukiwać klomby. O kwiatach wielorocznych czytajcie w artykule.
Odporne na mróz krzewy, kwitnące przez całe lato
Wybierając kwitnące krzaki dla ozdoby ogrodu, trzeba obowiązkowo uwzględniać nie tylko wygląd zewnętrzny roślin, ale i ich "charakter". Jeśli żyjecie w zimnych regionach, lepiej zrobić wybór na korzyść odpornych na mróz roślin z trwałym okresem kwitnięcia.
Wieloletnie pnące rośliny do altanki
Altana najczęściej staje się najpopularniejszym miejscem odpoczynku wśród gości rodziny. Zwłaszcza, jeśli ona jest ozdobiona roślinami. W naszym artykule opowiemy, które ruchliwe wieloletnie rośliny najlepiej podejdą dla lądowania u altany.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty