Rośliny pokojowe
Każdy, kto hoduje rośliny wie, że czasami one potrzebują przesiadki. Nie jest wyjątkiem i dracena. Żeby przesiadka draceny przeszła pomyślnie, należy dotrzymywać się kilku prostych reguł. Dokładniej czytajcie w artykule.
Wyrafinowane ździebełko i zbytkowne kwiatostany storczyków zdolne ubrać dowolne wnętrze. Lecz żeby roślina wzbudzała zachwyt, a nie litość, należy poprawnie opiekować się nią. Jest zwłaszcza ważna dla storczyków słuszność podlewania.
Żeby pokojowe kwiaty były piękne i zdrowe, za nimi należy poprawnie opiekować się - polewać, podkarmiać, obcinać. To stosuje się nawet do takich niewybrednych roślin jak bodziszek. Latem i w zimie metody odejścia za bodziszkiem różnią się.
Pokojowe, cebulkowe kwiaty - daleko nie najpopularniejszy wariant wśród hodowców kwiatów. I główną przyczyną tego jest ogólny rezon w trudności obejścia za tymi roślinami. Między tamtym, wśród cebulkowych jest mnóstwo niewybrednych.
Jeśli szukacie uniwersalnej rośliny, zdolnej dobrze wpisywać się do dowolnego wnętrza, zwróćcie uwagę na pokojowe paprocie. Te rośliny nie wymagają dużo czasu na obejście, wystarczy zabezpieczyć im konieczną wilgotność powietrza.
Liście czerwonego, czy purpurowego odcienia mogą być gatunkową właściwością wielu roślin. Lecz jeśli zwyczajna jabłoń raptem zaczyna zmieniać "zabarwienie", to sygnalizuje o zarażeniu szkodnikami, czy chorobami.
Fikus - roślina bardzo piękna i zazwyczaj nie pominięta przy podziale uwagą hodowców kwiatów. Dzięki różnorodności jego rodzajów każdy może znaleźć kwiatek dla siebie. O regułach podlewania fikusa opowie artykuł.
Pieniężne drzewo jest w domach wielu z nas. Ktoś hoduje go dla piękności, ktoś – w jakości "przynęty" dla pieniędzy. W jakimkolwiek wypadku roślinie jest potrzebna regularna opieka. O polewie pieniężnego drzewa dokładnie opowie artykuł.
Bodziszek – roślina znajoma każdemu hodowcy kwiatów. Jej przewagi – różnorodność gatunków i niewymagająca w obejściu. Zresztą to nie kasuje konieczności regularnych podkarmiań. W artykule opowiemy czym nawozić pokojowy bodziszek w zimie.
Każdy hodowca kwiatów wie, że odejście za rośliną w zimie i latem wyraźnie różni się. Przecież w zimie mniej światła, a wilgotność wyraźnie niżej zza ogrzewania. Właściwości zimowego odejścia za domowym fikusem są opisane w artykule.
Piękna i niewybredna begonia – bardzo popularny pokojowy kwiat. Opiekować się nią absolutnie nie jest trudno, jednak niektórych reguł jednak lepiej dotrzymywać się. Właściwości zimowego obejścia za begonią znajdziecie w artykule.
Czym tylko nie nawożą gruntu! W przebieg idą ziemniaczane oczyszczenia, skórka bananów, jod, jajczarska skorupka. A oto racjonalnie wykorzystać opadłe liście z własnego ogrodu idzie w głowę nie wszystkim. Między tym liście – doskonały nawóz.
Różnorodność świeżych warzyw i natki latem zdaje się nam zwyczajną sprawą, a w zimie – staje się prawdziwym marzeniem. Zwłaszcza dla tych, kto troszczy się o swoje zdrowie i nie życzy sobie jeść "plastikowych" cieplarnianych produktów.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty