Rośliny
Jak zrobić wydajny nawóz, szybko działającą trutkę na szkodniki, dekor z dostępnych narzędzi – wszytko to znają ogrodnicy amatorzy. Dzięki licznym eksperymentom udało im się zebrać duży zbiór przydatnych wskazówek.
O nie, to nie bajkowy kwiat. To coś o wiele bardziej wyjątkowego. Patrząc na to piękno wiesz, że matka-natura ma bezgraniczną fantazję.
Przyroda jest wytrwalsza od człowieka. W niniejszym artykule jaskrawe dowody na to.
Wiecie, że zjawisko dopatrywania się znanych kształtów w przypadkowych szczegółach, czemu towarzyszy poczucie nierzeczywistego charakteru owych spostrzeżeń (co odróżnia je od iluzji) nazywa się pareidolia.
Być może właśnie zaraz nastąpił właściwy moment, aby uciec od życia codziennego tam gdzie są kwiaty i znowu chce się marzyć! Na pewno ci się to uda, nie wychodząc z domu!
Ale później naukowcy udowodnili, że rośliny w domu są w stanie zdziałać cuda nie tylko z otoczeniem, ale i z nastrojem ludzi znajdujących się w tym pomieszczeniu.
Wielu ludzi kocha kwiaty, ale czasami za pięknem i oryginalnością ukrywa się prawdziwe niebezpieczeństwo. Ważne jest, aby uważnie dobierać rośliny do swojego domu.
Najdroższe kwiaty to krótkotrwały prezent, ale z pewnością kobieta będzie pamiętać o nim długo. Niektóre kwiaty w ogóle nie kupisz. Na nie tylko się patrzy.
Wszyscy pochodzą z dzieciństwa, ale jeśli ktoś z nas może przypomnieć sobie o marzeniach młodego wieku tylko zamykając oczy, to beznadziejni marzyciele nie chcą rozstawać się z tymi wzruszającymi chwilami życia i przemieniają je w ... swój zawód!
Nic tak nie zdobi wnętrze naszych mieszkań, jak żywe kwiaty w pięknych doniczkach. Te rośliny domowe nie tylko cieszą oko różnorodnością barw, ale i przynoszą korzyść, pochłaniając szkodliwe substancje syntetyczne z tapicerek mebli, dywanów, zasłon i innych części twojego wnętrza.
Czasami chcesz wyjść na balkon jak Jamie Oliver, wziąć własnoręcznie uprawiane warzywa, zioła i ugotować coś niesamowitego. I balkon bardzo ładnie wygląda, jeśli na nim rosną warzywa, a nie leżą stare niepotrzebne rzeczy.
Pomysł ogródka na kuchennym parapecie zdobywa coraz większej popularności. Wszystkie niezbędne zioła mogą być zawsze pod ręką. I przy tym żadnej chemii, jedna nieprzerwana korzyść.
Bardzo łatwo zawsze mieć świeże zioła na stole. Wiele roślin od razu kiełkują się w wodzie i dają nowy pokarm. Spróbujcie stworzyć u siebie w domu tę malutką szklarnię – witaminy będą dawać wam siły każdego dnia!
Pokojowe rośliny mogą nie tylko ozdabiać dom, ale i wpływać na samopoczucie. Niektóre z nich są znane swoimi uspokajającymi właściwościami i zdolne polepszać jakość snu.
Dla pomieszczenia, do którego dosyć rzadko docierają promienie słoneczne, takie rośliny mogą zostać prawdziwym ratunkiem. Wspaniale się czują przy niskim oświetleniu.
Pięknie znamy jak rosną ziemniak czy jabłka. Jednak są produkty, które też stały się dla nas zwykłymi, ale przy tym nigdy nie widzieliśmy ich w mieście i tylko domyślamy się, skąd one przyjechały do supermarketów.
W końcu lat 80-tych NASA i Stowarzyszenie Wykonawców Terenów Zieleni i Architektów Krajobrazu USA badali różne sposoby oczyszczania powietrza w obiektach kosmicznych. Było odkryte, że niektóre rośliny potrafią filtrować powietrze w pokojach, z takimi roślinami powietrze jest dużo czystsze niż w innych pomieszczeniach.
Aż pierwsze kwiaty zyskają siłę, proponujemy wspólnie podziwiać piękno i potęgę przyrody.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty