Rośniemy
Aktywność dzieciaków do roku bardzo różni się. W szczególności dzieci rosną i rozwijają się rozmaicie, aczkolwiek istnieją pewne wiekowe normy. Dalej omówimy co jest charakterystyczne dla dzieci w wieku czterech miesięcy.
Na pierwsze urodziny dziecka rodzice przygotowują się skrajnie odpowiedzialnie i obmyślają, czym ucieszyć dziecko i co jemu podarować. Toż świeże idee zawsze będą stosowne jak dla rodziców, tak i bliskich, które również często stawiają to pytanie.
Rozwój emocjonalnego i fizycznego zakresu dziecka do osiągnięcia im roku idzie siedmiomilowymi krokami. Przed 9 miesięcy życia w brzuszku dziecko osiąga mnóstwo wiedzy i umiejętności, nabywa niemało przyzwyczajeń. Dokładniej o tym dalej.
To, że dziecko do 4 miesięcy nie nauczyło się przewracać nie jest krytycznie. Lecz jeśli rodziców skrajnie niepokoi to pytanie, można spróbować pomóc wykonując z nim lekkie, pożyteczne ćwiczenia.
Z reguły rozwój dziewczynek trochę wyprzedza chłopaczków, jednak i oni nie odstają i wkrótce nadrabiają utracone. Rozpatrzymy jak rozwija się chłopaczek w sześciomiesięcznym wieku w fizycznym i emocjonalnym zakresie.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty