Rower turystyczny – podstawowe parametry dobrego roweru

rower turystyczny

Turystyka sportowa – popularny kierunek sportowy, który z każdym rokiem zdobywa coraz większą liczbę zwolenników. Nieodłączne akcesorium – rower turystyczny. Opowiemy o jego szczególnościach, o tym w jaki sposób dobierać wygodny środek do poruszania się.

Główne szczególności roweru turystycznego

Główne wymaganie do roweru turystycznego – to komfort i szybkość poruszania się. To przede wszystkim rama, stalowa lub tytanowa. Rama aluminiowa w wyniku tego, że jest zbyt twarda nie pasuje do długich wycieczek.

Komfortową jazdę na rowerze turystycznym zabezpiecza miękkie siodełko. Twarde i wąskie siodełka nie pasują. Również rower przeznaczony do odbywania długich podróży jest wyposażony w kierownicę, która jest nisko umieszczona.

Również w sklepie można spotkać rower turystyczny z długą bazą. Jazda takim środkiem transportu jest o wiele wygodniejsza, jednak zdolność do manewrowania jest o wiele mniejsza.

Rowery turystyczne – jak dobierać?

Przed nabyciem roweru musisz być gotowa na to, że rower turystyczny jest dosyć drogi. Rzeczywiście jakościowy środek transportu nie może kosztować tanio.

Główny parametr – jakościowa rama wykonana w postaci trójkąta, bez żadnych wygięć. Najlepszy materiał – tytan, stosunkowo dobry – stal. Aluminiowy wariant jest niezły, jednak jest dosyć twardy i nie pasuje do długotrwałych wyjazdów.

Jeszcze jeden istotny parametr – koła. Na dłuższe odległości potrzebna jest jakościowa opona z wysokim protektorem, aby móc spokojnie się poruszać dowolnym terenem. Zazwyczaj dla rowerów turystycznych charakterystyczna jest średnica opon, od 28 mm do 32 mm. Również jakościowymi powinny być szprychy obręczy kół. Idealny wariant – duralowe części składowe.

Jeśli masz zamiar pokonywaćnajlepszy rower turystyczny trudno dostępne tereny górskie, gdzie potrzebne jest szczególne manewrowanie, to nie warto kupować roweru z dużą ilością trybów prędkości. Dla roweru turystycznego wystarczy 15 trybów prędkości.

Oprócz tego, gdy dobierasz odpowiedni rower turystyczny nie zapomnij o miejscu do mocowania i transportowania bagażu, przy czym chodzi o przód i tył, ponieważ musisz umieścić odpowiedni sprzęt.

Istnieje jeszcze dosyć istotny "szczegół" , o którym nie można zapominać dobierając najlepszy rower turystyczny. Rama powinna być obowiązkowo wyposażona w koszyczek dla pojemników, a najlepiej, gdy w nim można umieścić 2-3 pojemniki.

 
Powiązane artykuły:
Siekiera turystyczna – kryteria doboru
W sprawie wyboru ekwipunku dla pochodu nie ma miejsca przypadkowości. Przecież rzeczy "o zapasie" – dodatkowa waga bagażu, ale i wypierać się wszystkiego po kolei bezrozsądnie – wybierać ekwipunek trzeba z rozsądkiem.
Składany stół turystyczny – jaki wybrać?
Z nadejściem ciepłych dni ilość tych, kto życzy odpocząć na przyrodzie rośnie w razy. I nie wszyscy gotowi wypierać się zwykłego komfortu nawet w pochodzie. W artykule porozmawiamy o składanych stołach.
Meble turystyczne – jak wybrać zestaw mebli campingowych?
Jak przyjemnie wyjechawszy na piknik rozmieścić się nie na zwyczajnej narzucie, a na wygodnym krześle, a jeść obiad rozmieściwszy się za stołem. W arsenale prawdziwego turysty obowiązkowo znajdą się meble turystyczne.
Namiot jednoosobowy, na co warto zwrócić uwagę?
Jednoosobowy namiot to najbardziej lekki wariant wśród wszystkich rodzajów namiotów. On bardzo przyda się amatorom pojedynczego odpoczynku na przyrodzie. Zresztą na życzenie w takim namiocie całkiem można sypiać we dwójkę.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty