Rozciąganie przed treningiem – dlaczego jest takie ważne?

rozciąganie przed treningiem

Wielu sportowców i miłośników zdrowego trybu życia zaniedbują rozciąganie, podobnie ono jest do niczego. Co z tego jeśli będę robić szpagat? Należy jednak zrozumieć, że rozciąganie przed treningiem poprawia jakość samego treningu, przygotowując twoje mięśnie do bazowych ćwiczeń.

Mięśnie, które nie rozciągają się bardzo szybko stają się skrępowane, sztywne i drętwe. Prawidłowa rozgrzewka przed i po treningu siłowym pozwoli ci zwiększyć amplitudę ruchów i sprawi, że każdy ruch będzie wyraźnym, dokładnym i bezpiecznym. Jeśli nie praktykować rozciągania, każdy gwałtowny ruch może spowodować obrażenia ciała.

Czas trwania

Do treningu

Dobra rozgrzewka przed treningiem powinna składać się z ćwiczeń na rozgrzewanie mięśni i samego rozciągania. Jeśli chodzi o rozciąganie to wystarczy poświęcić mu 10 minut przed i po treningu. Rozciąganie mięśni przed treningiem może składać się ze zwykłych wszystkim dobrze znanych ćwiczeń, lub z kompleksu asan z hatha jogi. Ruchy należy wykonywać płynnie, powoli po 30 sek utrzymując się w każdej pozycji. Kiedy rozciągasz się, mięśnie zabezpieczają się przed urazami, kurczą się. Jeśli będziesz robić gwałtowne szarpnięcia, twoje rozciąganie nie przyniesie dobrego skutku. Aby rozciągnąć się należy zatrzymywać się w każdej pozycji na 30-60 sec, wtedy mięśnie zaczną się odprężać.

Po treningu

Prawidłowa rozgrzewka przed treningiem to połowa sukcesu. Bardzo ważne jest, aby rozciągnąć skrócone i zmęczone mięśnie po treningu rozciąganie przed siłowym treningiemsiłowym. To uchroni twój organizm przed skutkami przetrenowania, które mogą na długo wyłączyć cię z aktywności fizycznej, pozwoli odzyskać szybciej witalność i usunąć zmęczenie.

Piękno

Regularne rozciąganie to nie tylko zdrowie dla twoich mięśni, ścięgien i stawów, ale także piękno twojego ciała. Przecież rozciąganie jest ważne dla odchudzania i kształtowania właściwych kształtów ciała. Można schudnąć, rozwinąć siłę mięśniową, ale twoje nogi nie będą zgrabne. Bez rozciągania one raczej będą mocne i zaokrąglone.

 
Powiązane artykuły:
Rozgrzewka przed rozciąganiem na szpagat
Nim siąść na szpagat, należy przygotować ciało do poważnego obciążenia, ponieważ można otrzymać poważny uraz. W tym artykule opowiada się o tym, jak poprawnie przeprowadzić rozgrzewkę dla szpagatu.
W jakim czasie można nauczyć się szpagatu?
W tym artykule opowiemy o tym, ile czasu będzie trzeba człowiekowi po to, żeby siąść na szpagat. Dowiadujecie się, które ćwiczenia należy robić, jak często trzeba zajmować się dla szybkiego otrzymania wyniku.
Jak zrobić szpagat w 1 dzień – czy można osiągnąć nieosiągalne?
Jeśli rozstrzygnęliście popracować nad swoim rozciąganiem i siąść na szpagat, wtedy obowiązkowo przeczytajcie ten artykuł. Z zaproponowanej informacji można poznać, które ćwiczenia pomogą dosięgnąć dobrego rezultatu.
Trenażer do szpagatu – sprzęt pomocny w ćwiczeniach
Dla więcej przyśpieszonego i efektywnego rozciągania coraz więcej sportowców, i nie tylko, przybiegają do pomocy specjalnych trenażerów, i o jednym z nich, trenażerze dla szpagatu, opowiemy w tym artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty