Rozdwojenie włosów – leczenie, najlepsze metody

rozdwojenie włosów

Rozdwojone końcówki włosów – problem wielu dziewczyn, które mają długie włosy i często wykorzystują prostownice, środki do stylizacji zawierające alkohol, a także ignorują użycie odżywczych masek.

Optymalne leczenie rozdwojonych końcówek włosów musi rozpoczynać się ze strzyżenia: dość często rozwarstwioną część włosa jest nie możliwe odnowić, toż leczenia polega na tym, żeby nie dopuścić tego nadal. Jednak wykorzystując specjalne maski można spróbować polepszyć stan włosów i trochę odciągnąć czas strzyżenia: to trzeba robić, jeśli potrzeba, żeby włosy odrosły.

W arsenale walki z tym problemem istnieją dwie metody: sprzętem kosmetycznym i ludowymi przepisami leczenia włosów. Można powiedzieć, że są one równie dobre, toż wybór należy robić z osobistych przewag, oceniając własny czas: jeśli jest dużo pracy i to przeszkadza robić maski i użyczać leczeniu blisko 6 godzin w tygodniu, to lepiej zatrzymać wybór na leczeniu sprzętem kosmetycznym, co zabiera znacznie mniej czasu.

Leczenie rozdwojenia włosów ludowymi środkami

Ludowe środki do leczenia są skierowane w pierwszej kolejności na żywienie i wznowienie elastyczności włosa. Podczas leczenia należy zrezygnować z gorącego modelowania i użycia środków, które zgubnie wpływają na włosy: lakieru i żeli.

Leczenie włosów pokrzywą

Żeby wzmocnić włosy myj głowę z pomocą wywaru pokrzywy, a nie zwyczajną wodą. Rzecz w tym, że woda z kranu dość często jest chlorowana i szorstka, co jest bardzo szkodliwe i dla skóry, i dla włosów.

Ugotuj 200 g pokrzywy w 6 litrach wody i wykorzystaj ja do mycia włosów szamponem.

Leczenie rozdwojonych końcówek olejem brzoskwiniowym z żółtkiem jajka

Weź 5 łyżek oleju brzoskwiniowego i zmieszaj go z 2 żółtkami. Nanieś środek na końcówki włosów na 30 minut, a potem umyj głowę. Olej brzoskwiniowy zrobi końcówki elastyczne i zapobiegnie ich zniszczeniu.

Leczenie rozdwojonych końcówek włosów żelatyną

Weź 1 łyżeczkę żelatyny i dodaj ją do połowy szklanki wody. Po tym jak żelatyna napęcznieje, rozgrzej ją albo na wodnej parze, albo w kuchence mikrofalowej i nanieś na wilgotne końcówki włosów. Po 30 minutach żelatynę należy zmyć. Powtarzać ten zabieg należy nie częściej niż 1 raz w tygodniu w ciągu 2 miesięcy.

Leczenie rozdwojonych końcówek włosów olejem rycynowym z jajkiem

Leczenie rozdwojonych włosów olejem rycynowym jest uważane za bardzo efektywne, jednak nie rekomenduje się wykorzystywać go na farbowanych włosach.

Weź 6 łyżek oleju rycynowego i zmieszaj go z 2 jajkami. Nanieś środek na suche końcówki włosów na 1 godzinę, a potem umyj głowę. Optymalnie wykorzystać taką maskę 2–3 razy w tygodniu.

Leczenie włosów sprzętem kosmetycznym

Leczenie włosów sprzętem kosmetycznym zajmuje znacznie mniej czasu niż produkcja i użycie ludowych środków. Tak jedną z najbardziej znanych metod usunięcia rozdwojonych końcówek – to strzyżenie gorącymi nożyczkami.

Leczenie włosów gorącymi nożyczkami

Ten zabieg odbywa się tylko wtedy, kiedy należy zrobić strzyżenie: fryzjer bierze specjalne nożyczki, ostrze których nagrzewa się, a potem akuratnie strzyże końce włosów. Uważa się, że pod działaniem temperatury włos skleja się w końcu, rozdwojenie włosów leczenieco zapobiega jego rozwarstwieniu.

Z tego powodu istnieją dwie opinie: jedne mówią, że to rzeczywiście ratuje od rozdwojenia, inne uważają ten zabieg bezużytecznym.

Najprawdopodobniej ich stosowanie właściwe tylko w tych wypadkach kiedy włosy są osłabione i nawet bez codziennego gorącego modelowania zaczynają się rozdwajać. W tym wypadku pomogą witaminowe kompleksy i gorące nożyczki. Jeśli włosy rozdwajają się przez użycie suszarki, lokówki i kosmetyczne środki, wtedy lepiej dać włosom odpoczynek od tych zabiegów i zastosować ludowe środki, żeby włosy ponawiały się naturalnie.

 
Powiązane artykuły:
Jak wyznaczyć typ włosów?
Po to, żeby loki były zdrowe potrzebna im prawidłowa pielęgnacja. Więc ostatni czynnik niemożliwie ucieleśnić do życia bez specjalnie dobranych środków. Lecz najpierw należy wyznaczyć się z typem własnych włosów.
Łupież – leczenie, przyczyny i metody leczenia łupieżu
Z łupą spotykał się na pewno każdy człowiek. Ten problem często powstaje po stresowych sytuacjach, hormonalnych usterkach, może być wynikiem nieprawidłowego żywienia. O leczeniu łupieżu możecie przeczytać w naszym nowym materiale.
Jak wyprostować włosy bez prostownicy – kilka skutecznych sposobów
Nie każda przedstawicielka płci pięknej ma pragnienie wykorzystać dla nadania swojej czuprynie idealnej gładkości specjalną prostownicę. Lecz czym można ją zamienić jeśli pragnienie przekształcić swoje loki na idealnie gładkie pasma jednak nie porzuca?
Matowe włosy - jak przywrócić blask pasmom?
Wasze włosy straciły życiową siłę i blask? Chcecie poznać przyczyny tego problemu i usunąć je? Wtedy uważnie czytajcie nasz dzisiejszy materiał. W artykule są czynniki co wpływają na stan loków, są podane rekomendacje po ich wznowieniu.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty