Rozmawiajcie ze sobą!

W restauracji w miejscowości Abu Ghosh na obrzeżach Jerozolimy jest jedna prosta zasada: klienci powinni wyłączyć telefony i po prostu delektować się kolacją.
Rozmawiajcie

Właściciel restauracji Jawadat Ibrahim był znudzony widokiem gości, którzy siedzieli w ciszy, wpatrując się w ekrany telefonów, zamiast rozmawiać z przyjaciółmi lub rodziną, popijając wino i oceniając smak potraw. Wtedy postanowił przywrócić kulturę jedzenia, oferując swoim gościom rabat 50% na całe menu, ale w zamian muszą wyłączyć swoje telefony.

Od tamtej pory prawie wszyscy jego klienci korzystają z oferty, na nowo odkrywając dla siebie sztukę rozmawiania przy kolacji.

To nie jedyny przypadek walki o żywe kontaktowanie się i zbliżenie ludzi. Znaleźliśmy jeszcze kilka ciekawych prób odciągnięcia fanów portali społecznościowych od swoich urządzeń mobilnych.

Offline-szklanka

Offline szklanka

W Brazylii wymyślona szklanka, która nie może stać na stole równo, jeśli nie podłożyć pod nią telefon komórkowy.

Ten projekt został stworzony, aby ludzie w kawiarniach i barach poświęcili więcej czasu życia komunikowaniu się ze sobą, a nie sprawdzaniu nowych wiadomości lub korespondencji z przyjaciółmi za pomocą smartfonów.

Kawa za pocałunek

love

"Zwracamy romantykę! Zaproś swoją drugą połowę do kawiarni w określonym przedziale czasu, zamów kawę i zaskocz wszystkich swoim pocałunkiem. Nie potrzebujemy twoich pieniędzy! Tylko twoje pocałunki" — głosi reklama na stronie francuskiego cafe Metro St. James w Facebook. Dzięki takim reklamowym akcjom miejsce stało się niezwykle popularne wśród lokalnych mieszkańców.

Tabliczka we włoskim barze

Tabliczka

Nie, my nie mamy Wi-Fi, rozmawiajcie ze sobą!

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty