Rozmnażanie ślimaków w akwarium

rozmnażanie ślimaków w akwarium

Nie zważając na to, że człowiek nie odróżni samca od samicy (a dosyć często oni są hermafrodytami), również nie może bezpośrednio wpływać na proces rozmnażania ślimaków.Wielu interesują szczególności tego procesu u różnych gatunków ślimaków. Owa wiedza będzie przydatna jeśli chcesz regulować ilość gadów w akwarium i wiedzieć, gdy czekać na potomstwo.

Ślimaki achatiny – rozmnażanie

Achatina – hermafrodyt, która zaczyna się rozmnażać w wieku 6 miesięcy. One dotykają się narządami płciowymi , które znajdują się na głowie, następnie po kilku tygodniach jeden z nich wylęga jaja. Na początku pojawiają się puste jaja, które otwierają drogi rodne, następnie na dowolną powierzchnię w akwarium ślimak mocuje około 400 białych jaj z potomstwem. Zazwyczaj jaja rozwijają się w ciągu trzech tygodni, szybkość wzrostu zależy od temperatury środowiska.

Rozmnażanie ślimaków w warunkach domowych - sprawa dosyć prosta, hodowcy zostawiają 2-3 jaja, a inne zamrażają, rozcierają i oddają innym ślimakom w postaci pokarmu.

Ślimaki ampularie – rozmnażanie

W odróżnieniu od achatiny, ampularie – różnopłciowe, jednak określić płeć człowiek nie może, więc jeśli masz zamiar rozmnażać ślimaki to musisz kupić od razu 4 -6 ampularii. Po zapłodnieniu samica odkłada worek z jajami nad powierzchnią wodną . Potomstwo rozwija się w ciągu 2-3 tygodni (w zależności od warunków), na świat pojawia się jako ukształtowany organizm.

Ślimak helena – rozmnażanie

Drapieżna helena również jest różnopłciową, więc należy kupować około 4 sztuk. Po zapłodnieniu ślimak odkłada jedno jajko, które rozwija się w ciągu 20-30 dni nad powierzchnią wody. Po wylęganiu się małe heleny padają na dno i we mchu wyrastają do 3 mm.

 
Powiązane artykuły:
Ślimaki achatiny – utrzymanie
Idealnym domowym pupilem zostanie ślimak atachin, który jest niewybredny w obejściu i dostarczający masę przyjemnych wrażeń. Wszystko o utrzymaniu ślimaka atachina w domowych warunkach opowiemy w nowym artykule.
Ślimak achatina – pielęgnacja
Ślimak atachina – jaskrawy przedstawiciel swojej familii, co różni się ogromnym rozmiarem, nie stwarza szczególnych problemów swoim gospodarzom. Wszystko o właściwościach pielęgnacji i utrzymania ślimaka atachiny opowie nasz nowy artykuł.
Największy ślimak świata – australijski trębacz i achatina
Coraz częściej w naszych domach pojawiają się dziwni egzotyczni wychowankowie i dziś na piedestale popularności – duże ślimaki, które są niewybredne w utrzymaniu i rozczulają swoim sposobem życia. W artykule opowiemy o największych ślimakach świata.
Pielęgnacja achatinów w warunkach domowych
Coraz więcej popularnymi stają się egzotyczni domowi pupile, w pierwszych szeregach których – olbrzymie ślimaki achatiny. O właściwościach pielęgnacji achatinów w domowych warunkach czytamy dalej w naszym nowym artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty