Różnokolorowe kanapki dla dzieci

kanapki dla dzieci

Organizacja dziecięcego święta – sprawa dosyć problematyczna. Rodzicom należy wyznaczyć się z miejscem przeprowadzenia święta, ze spisem gości, ze strojem dla dziecka. Również jeden z głównych momentów dowolnego święta jest poczęstunek. Ono zależy od wieku, apetytu zaproszonych dzieci, a także od tego, czy będą dzieci same albo razem ze swoimi rodzicami.

Jeden z superowych wariantów poczęstunków dla dziecięcego święta są kanapki. One są malutkimi kawałeczkami chleba (świeżego, czy podsuszonego), co nasmarowane czymś smacznym i świetnie ozdobione. Ich zazwyczaj wykorzystują dla furszetów, czyli nie podając na stół dużą ilość sytnych potraw, a wstawiwszy jego mnóstwem drobnych zakąsek. Kanapki różnią się od zwyczajnych kanapek, przede wszystkim rozmiarem – one są bardzo malutkie, wagą dosłownie 50-60 g. Poza tym i dorosłe i dziecięce kanapki często robią na szpadach, żeby nie było konieczności trzymać ich w rękach i odgryzać po kawałeczku – można od razu odprawiać je do ust. To bardzo wygodnie dla dzieci: mniej możliwości zabłocić się olejem, czy pasztetem, którym nasmarowały kanapki.

Przepisy kanapek dla dzieci

  1. Doskonałym wariantem poczęstunku na dziecięce urodziny jest owocowa kanapka dla dzieci. Dlatego można po prostu nanizać niewielkie kawałeczki różnobarwnych owoców na szpadę, albo załatwić formalnie jeszcze bardziej oryginalnie, wyrznąwszy każdy kawałeczek piękną formą pod postacią kota, białki, psa, choinek podobne do tego. Jeśli takich form nie macie, je może zamienić zwyczajna szpila z obciętym noskiem: po prostu wyrznijcie potrzebną ilość owoców różnych kolorów, a potem nasadźcie na szpadę i akuratne wyciągnijcie. Tak wszystkie kawałeczki wyjdą równie okrągłymi. Ważnym warunkiem przygotowania kanapki z owoców jest następne: ich trzeba przygotowywać przed samym przedstawieniem na stół.Koniecznie oblać je sokiem cytryny, żeby owoce zachowały swoją świeżość jak najdłużej. Owocowe kanapki najlepiej robić z jabłek, twardych gatunków grusz i śliw, kiwi, bananów, winogron bez kostek. Jeśli na święcie będą malutkie dzieci, lepiej zawczasu zainteresujcie się u ich rodziców, czy nie mają dzieci alergii na konkretne rodzaje owoców, czy jagód.
  2. przepisy kanapek kanapę dla dzieci 1
  3. Jak zrobić kanapkę dla dzieci nie prosto smaczną, ale i ciekawą potrawą? Zazwyczaj za pomocą niezwykłego załatwienia. Uwierzcie, od takich "mysich" kanapek nie zrezygnuje żadne dziecko! Smarujemy malutki kawałeczek chleba niesłodką twarogową masą, ozdabiamy kawałeczkami ogórka (oczy), rzodkiewki (uszka), słodkiego sałatowego pieprzu (nosek), a pierzem szczypioru (wąsiki).
  4. przepisy kanapek kanapę dla dzieci 2
  5. Kanapka w formie słonek – przepiękna możliwość ucieszyć dzieci pięknie załatwioną formalnie potrawą. Żeby zrobić takie kanapki będą pomidory cherry, oliwki, słony krakersy, czy drugi lekki herbatnik, miękki ser i natka, liście sałaty. Za podstawę kanapki weźcie herbatnik, co nasmarujemy serem, z rozkrojonych wpół pomidorów zbudujecie skrzydła słonka, z oliwek – jej głowę, nóżki i punkty na skrzydłach, umajajcie – i dziwo dziecięcej kulinarii jest gotowe!
  6. przepisy kanapek kanapę dla dzieci 3
  7. Lekka zakąska dla dziecięcego furszetu – grzyby z pomidorów cherry i jajek przepiórki. Dla ozdoby potrawy będzie potrzebna dowolna natka albo pekińska kapusta, a także śmietana, żeby zrobić na grzybach białe cętki.
  8. przepisy kanapek kanapę dla dzieci 4
  9. Ser – bardzo wygodny produkt dla podobnych potraw. Należy kroić twardy ser na kostki i nanizać ich na szpady, dyżurując z winogronem, czy oliwkami. W zasadzie dla tego wariantu kanapki podejdą i inne warzywa (ogórek, słodki pieprz podobne do tego), lecz to już zależy od smakowych łakoci waszych malutkich dzieci.
  10. przepisy kanapek kanapę dla dzieci 5
 
Powiązane artykuły:
Zakąski na urodziny dziecka
Dziecięcy odświętny stół znacznie różni się od dorosłego i wątpliwe czy bobasom spodoba się duża ilość zwyczajnych potraw. Co im należy - tak to lekkie zakąski, oryginalnie przygotowane i załatwione formalnie.
Smaczne i pożyteczne sałaty dla dzieci
Wątpliwe czy można wymyślić smaczniejszą i nasyconą pożytecznymi substancjami potrawę aniżeli sałata. Właśnie dlatego sałaty zdolne są stać się integralną częścią racji dziecka i źródłem sił i energii.
Kanapki dla dzieci
Kanapki dla dzieci, zwyczajnie to nie główny pokarm. Lecz one mogą stać się dopełnieniem do śniadania, czy podwieczorku, czy ubrać sobą dziecięce święto. Głównie to twórczo podejść ich załatwienia i na pewno przyciągną smakoszy.
Superowe sałaty na urodziny dziecka
Nakarmić dzieci na urodziny dla wielu mam zostaje nierozstrzygalnym zadaniem. Jednak nie warto mocno komplikować, dzieci obowiązkowo przyjdą do zachwytu od pięknie i ciekawie załatwionych sałat. Proponujemy kilka przepisów.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty